Boilies pentry concurs

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
RAZVAN GHEORGHE
senior
senior
Mesaje: 178
Membru din: 09 Mai 2010, 12:53
Localitate: bucuresti

Re: Boilies pentry concurs

Mesaj de RAZVAN GHEORGHE » 12 Apr 2012, 13:22

florian serban scrie:
florin.irimia84 scrie:
RAZVAN GHEORGHE scrie:Pot sa iti spun ca boilies-urile de la Carping(care dina acest an le si produc si distribui),in momentul de fata au cele mai bune rezultate in concursuri....acest lucru denota faptul ca este o nada de calitate...dar cum au spus si baietii de mai devreme...trebuie sa sti sa o si folosesti...ai un mesaj privat din partea mea.Multumesc.



nu cred ca am zis eu ca boilies-urile de la Carping nu sunt de calitate,pot sa spun ca in momentul de fata chiar am 4 pungi de Sweetcorn acasa dar................. am auzit multe laude despre boilies-urile facute de Bogdan Dragan de la pescari care le-au folosit...in concursuri si ei au zis ca sunt peste tot ce este pe piata in momentul de fata.
Multumesc pentru mesajul privat.
Daca o sa le folosesc....inca nu m-am hotarat o sa va scriu toate detaliile..........aa apropo Craptor Total de la domnul Florentin stiu ca erau de foarte buna calitate ,mergeau bine pe la baltile prin Cluj dar stiu ca momentan nu se mai produc.
eu zic sa te concentrezi mai mult pe strategie si pe pescuitul in sine.daca te gandesti ca cei care isi fac boiliesurile singuri au o nada superioara tie esti pierzator din start.eu zic sa folosesti nada care o stii si ai mai pescuit cu ea nu ca aia auzit ca nu stiu ce nada de la nu stiu ce producator este mai buna...nada nu pescuieste singura,degeaba ai nada buna daca nu stii sa pescuiesti cu ea.oricine in ziua de azi stie sa faca boiliesuri asta nu inseamna ca sunt neaparat superioare celor care le gasesti in magazin.eu daca as fi in locul tau as alege nada care am mai folosit-o pe balta respectiva si cu care am avut rezultate.

Corect spus.
RAZVAN GHEORGHE
www.carpbait.ro

Avatar utilizator
florin.irimia84
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 03 Ian 2011, 17:43
Localitate: craiova jud dolj
Contact:

Re: Boilies pentry concurs

Mesaj de florin.irimia84 » 12 Apr 2012, 23:03

multumesc frumos pentru sfaturi.....sunt binevenite!
Multi pescuiesc,dar foarte putini sunt "PESCARI"....!

Avatar utilizator
Osiris
senior
senior
Mesaje: 326
Membru din: 04 Dec 2009, 02:11
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies pentry concurs

Mesaj de Osiris » 01 Mai 2012, 22:19

Ia incearca aici:
Cu incredere.
http://magic-bait.ro/

Avatar utilizator
florin.irimia84
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 03 Ian 2011, 17:43
Localitate: craiova jud dolj
Contact:

Re: Boilies pentry concurs

Mesaj de florin.irimia84 » 02 Mai 2012, 17:16

multumesc frumos pentru sfat ,....deja m-am hotarat ....merg pe Bogdan Dragan!
Multi pescuiesc,dar foarte putini sunt "PESCARI"....!

Avatar utilizator
Victor Hodorog
senior
senior
Mesaje: 379
Membru din: 08 Aug 2008, 07:48
Contact:

Re: Boilies pentry concurs

Mesaj de Victor Hodorog » 05 Mai 2012, 12:40

florin.irimia84 scrie:Deja am fost pe balta la trei antrenamente dar.. pestele majoritar este oglinda ungureasca cu un apetit foarte mare,..in fine mananca bine la Senzor 1016 ,jet si mai putin la Carping(asta ca sa ii raspund lui Florin)........iar pentru Vioril....avand in vedere ca vin cam cei mai tari pescari ai Olteniei care majoritatea isi fac boiliesurile nu cred ca boiliesurile"de duzina" care se gasesc in magazin gen Carping sau Senzor o sa fie la inaltimea boiliesurilor lor.
Salut Florin,
Nu vreau sa influentez in nici un fel alegerea ta, dar vreau sa aduc unele precizari referitoare la boiliesurile de la Carping.
Gama Premium Meat reprezinta boiliesuri de concurs ( in ultimii 2 ani au fost castigate numeroase concursuri, peste 30 cu aceasta nada, majoritatea luata din rafturile magazinelor) : 3 X Concurs xxx, MRA, Calificari nationale, record de cantitate pe MV2 1218 Kg ( 2010) si 1249 kg ( 2011) etc etc.. Gama Premium din rafturile magazinelor este aceeasi nada cu care pescuim si noi in concursuri si lotul Carping si cei care au incredere in ea. Costa 59 de lei / kg si in nici un caz nu e o nada de duzina !!!

Gama Sweetcorn pe care o mentionezi mai sus nu este low cost si prinde peste bine la pescuitul de relaxare dar si in concursuri, dar nu este dedicata acestora din urma. Nu poti compara Sweetcorn cu 1016 sau Bogdan Dragan.

Cum spuneau si colegii de mai sus, mai important e sa stii ce sa faci cu o nada si cum s-o folosesti in avantajul tau, nu cat de buna e ea comparativ cu alta. Daca pleci in concurs de la premisa ca ai o nada mai slaba ca a altora esti "mancat" :) Baboieru, Mitranescu spre exemplu, au la activ o gramada de concursuri castigate cu o nada teoretic inferioara boiliesurilor, respectiv mamaliga, cu toate astea stiu sa o folosesca la capacitate maxima.
cu stima,

Avatar utilizator
florin.irimia84
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 03 Ian 2011, 17:43
Localitate: craiova jud dolj
Contact:

Re: Boilies pentry concurs

Mesaj de florin.irimia84 » 06 Mai 2012, 00:17

Va multumesc frumos pentru "sfaturi",.......pe 20 mai am un ultim antrenament pe balta pe care se va desfasura concursul si chiar o sa incerc Premim Meat in acelasi timp cu bilele de la Bogdan Dragan(chiar sunt curios) pe doua paturi diferite,deja am facut comanda acum o saptamana la magazinul care vinde produsele Carping in Craiova..........va multumesc inca o data pentru mesaj!
Multi pescuiesc,dar foarte putini sunt "PESCARI"....!

Avatar utilizator
Victor Hodorog
senior
senior
Mesaje: 379
Membru din: 08 Aug 2008, 07:48
Contact:

Re: Boilies pentry concurs

Mesaj de Victor Hodorog » 25 Mai 2012, 15:33

Salut Florin.

Sunt curios ce rezultate ai avut la antrenament, daca a avut loc.

Merci

Avatar utilizator
florin.irimia84
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 03 Ian 2011, 17:43
Localitate: craiova jud dolj
Contact:

Re: Boilies pentry concurs

Mesaj de florin.irimia84 » 30 Mai 2012, 20:31

Rezultatele la antrenament au fost in procente60%-40% in favoarea lui Bogdan Dragan,insa in concurs majoritatea pestilor i-am prins cu boiliesurile de la Dragan,nu pentru ca nu ar fi tras la Carping ci pentru ca am mers numai cu pasta pe plumb si nu am avut pasta decat de la Dragan,iar la carping am pescuit decat rar .......
Multi pescuiesc,dar foarte putini sunt "PESCARI"....!

Avatar utilizator
bradlly
senior
senior
Mesaje: 291
Membru din: 02 Apr 2009, 23:05
Localitate: BUCURESTI

Re: Boilies pentry concurs

Mesaj de bradlly » 30 Mai 2012, 21:14

Eu unul sunt foarte multumit de bilele lui Gheran, mai ales daca le iei proaspete de la atelier de la el. Bilele Competition solubile in combinatie cu pasta sunt extraordinare, cu rezultate, pana acum cam pe toate baltile cunoscute in jurul Bucurestiului. Nu am avut inca vre-un esec cu ele in partide de 24 si 48 ore cu nadire usoara...cred ca in regim de concurs cu o strategie bine facuta ar fi excelente.

Incearca-le si nu vei regreta, macar intr-o partida de placere. Eu unul am incredere maxima in ele si de un an, sincer, nu am mai incercat si alte bile.
APS Bucuresti
www.pescar-sportiv.ro
Alexandru Brad
0720.990.295

Avatar utilizator
florin.irimia84
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 03 Ian 2011, 17:43
Localitate: craiova jud dolj
Contact:

Re: Boilies pentry concurs

Mesaj de florin.irimia84 » 30 Mai 2012, 21:19

Gheran.......parca este baiatul care are o gama de ten nu?...chiar nu stiu nimic de bilele lui daca ai putea sa imi dai si mie cateva detali.....chiar si pe mp.......despre care bile e vrba...pret ,solubilitateetc stii tu ...mersi!
Multi pescuiesc,dar foarte putini sunt "PESCARI"....!

Avatar utilizator
florian serban
Veteran
Veteran
Mesaje: 659
Membru din: 18 Dec 2007, 21:27
Localitate: bucuresti

Re: Boilies pentry concurs

Mesaj de florian serban » 30 Mai 2012, 22:36

mircea gheran produce magic bait.ti-a dat cineva un link mai sus.acolo gasestii toate detaliile despre nadele care le produce.

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”