Filme cu pescuit

Moderatori: gor965, mini_mic

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Filme cu pescuit

Mesaj de stefanflorin » 20 Ian 2008, 15:54

Care este filmul dumneavoastra preferat?(ma refer numai la cele legate de pescuit) si justificati de ce anume(subiect, imagini, peisaje, tehnici, capturi, etc)
Al meu este seria numita : "A pasion for angling" ; motivele sunt : peisajele superbe, cadre foarte profesioniste care iti arata natura din toate punctele de vedere (haideti sa o protejam), locatii de vis cu acele mirifice rauri unde niciodata nu stii ce musca momeala, capturi de invidiat si tehnici foarte simple precum si o coloana sonora care iti induce o stare de nerabdare sa ajungi la pescuit :roll: :cry: si ar mai fi si altele care nu pot fi descrise. Vi-l recomand cu mare placere insa din pacate nu va pot spune de unde sa il luati pt ca nu vreau sa incurajez in nici un fel anumite practici :lol:. Cei care navigati pe internet stiti ce si cum :D
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Mesaj de vali003 » 20 Ian 2008, 17:33

sa il comanzi costa cam 30 de lire sterline plus taxele postale , daca poti sa ne dai un link :lol: , pe net ar fi de mare ajutor , doar sa il vedem :roll: , promitem sa nu il copiem :lol: . multumim anticipat .

Avatar utilizator
kamasan
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 20 Noi 2007, 11:34
Localitate: Arad
Contact:

Mesaj de kamasan » 20 Ian 2008, 18:19

Puteti gasi pe dcc asa ceva.
...cosmin.muntean ...Imagine...Imagine

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

Mesaj de vali003 » 20 Ian 2008, 21:55

cosmine , merci , dar nu am reusit sa fac nimic , ceva mai pentru incepatori nu ai ?

Avatar utilizator
kamasan
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 20 Noi 2007, 11:34
Localitate: Arad
Contact:

Mesaj de kamasan » 20 Ian 2008, 22:02

unde nu te descurci? descarca apex dc-ul, pe urma completeaza nick, mail si description(montreal, de ex) intra pe sharing, pune la dispozitie ceva din calcu tau, da-i ok, pe urma intra pe public hub, introdu adresas de mai sus, ii dai connect, dupa ce ai intrat, ii dai search si....spor la descarcat
...cosmin.muntean ...Imagine...Imagine

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Mesaj de stefanflorin » 21 Ian 2008, 00:38

Post editat -> Qnyx

Acest post contravine regulamentului:
-----------------
-----------------
"• Discutiile despre warez si piraterie sunt interzise. Situatia pirateriei in Romania este cunoscuta de toata lumea, dar nu inseamna sa ne laudam cu ea. Nu postati cd-keys, crackuri, servere ilegale, adrese de site-uri ce contin warez sau incurajeaza pirateria si nu cereti asemenea informatii, deoarece veti fi sanctionati."

Avertisment !
-----------------
-----------------
Daca va aduceti aminte de filmele care erau difuzate la emisiunea Fir Intins, acelea englezesti si de care nu ne puteam satura pt ca spatiul de difuzare era prea mic, eh acum stiti, astea sunt, este o serie de 5 filme care dureaza cam 50 de min fiecare si care va garantez ca va va delecta si va va schimba un pic mentalitatea in legatura cu pescuitul si natura, mie unul cel putin mi-a schimbat-o si m-a facut sa imi amintesc de multe intamplari pe malul raului.

Spor la "treaba"
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de florentiniuga » 21 Ian 2008, 01:08

Pentru mine, cele doua cuvinte alaturate - film si pescuit, au un singur rezultat : "operatiunea Monstrul". Dar eu vorbesc despre un film adevarat si voi despre documentare :lol:

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Mesaj de stefanflorin » 21 Ian 2008, 02:10

Ah da, uitasem de aceasta capodopera! Apropo florentin zi-mi-o pe aia cu bicicleta ca nu mi-e somn :D :D ...si e mai mult decat un documentar seria asta :wink:
offtopic: florentin daca ai posibilitatea intr-un weekend in iarna asta(caci atunci sunt cei mai multi pescari iesiti pe balta) fa o iesire, cam lunga ce-i drept, la Termocentrala Isanlita(in spate la canalul de apa calda) de langa Craiova sa vezi un devarat concurs de pescuit cu zeci de pescari unul langa altul cu diferite tehnici de pescuit care daca ziua e favorabila mai prind si peste si iti garantez ca ai ce filma, toata treaba e ca ti-ar trebui in ghid :evil: ca sa te colinde prin locurile bune. Sa nu te astepti la catch& release caci nu e locul :D
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
RaduDan
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 05 Ian 2008, 00:04
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de RaduDan » 21 Ian 2008, 14:11

Operatiunea Monstrul si toate filmele lui Bob Nudd...care sunt mai de stationar dar sunt extrem de educative.. :wink:
O nada buna incepe cu o minte limpede....

Avatar utilizator
vali003
site team
site team
Mesaje: 1380
Membru din: 20 Noi 2007, 23:31
Localitate: Long Sault

filme cu pescuit

Mesaj de vali003 » 27 Ian 2008, 00:40

incercati urmatorul site pentru crap si sturion http://www.canadiancarpin.com nu este un film artistic , dar veti avea ce vedea .

Avatar utilizator
roataclaudiu
senior
senior
Mesaje: 199
Membru din: 12 Dec 2007, 22:39
Localitate: SIBIU

Mesaj de roataclaudiu » 29 Ian 2008, 23:24

da frumos......... si calitate la imagine
CS Ovidius

Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Mesaj de mini_mic » 30 Ian 2008, 20:18

i-ron - sau ceva de genu asta e cel mai tare film, cred ca il stiti. cu nenea ala din barca de aproape il trage somnu in apa; ce sa mai zic de batu lui ca sta numai pe sub barca incovoiat.

Avatar utilizator
laeucigasul
utilizator
utilizator
Mesaje: 47
Membru din: 19 Aug 2008, 19:01
Localitate: Medgidia

Re: Filme cu pescuit

Mesaj de laeucigasul » 26 Sep 2008, 01:32

cel mai tare film sau mai bine zis serie de filme se numeste "Predators". Are filmari subacvatice cu principalele specii de rapitori, este o minunatie...Cine le-a vazut cred ca e d aceeasi parere. :wink:
underwater_ireland_snorkeling_fish_pike_3.jpg
Visele smulg gratii!

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re:

Mesaj de Qnyx » 26 Sep 2008, 02:29

mini_mic scrie:i-ron - sau ceva de genu asta e cel mai tare film, cred ca il stiti. cu nenea ala din barca de aproape il trage somnu in apa; ce sa mai zic de batu lui ca sta numai pe sub barca incovoiat.

Adica asta :

Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
Teddy
Veteran
Veteran
Mesaje: 588
Membru din: 26 Apr 2008, 18:35
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Filme cu pescuit

Mesaj de Teddy » 26 Sep 2008, 10:19

Post editat -> Qnyx !

Citat din regulile forumului:
"• Discutiile despre warez si piraterie sunt interzise. Situatia pirateriei in Romania este cunoscuta de toata lumea, dar nu inseamna sa ne laudam cu ea. Nu postati cd-keys, crackuri, servere ilegale, adrese de site-uri ce contin warez sau incurajeaza pirateria si nu cereti asemenea informatii, deoarece veti fi sanctionati."

Nu ai voie sa oferi astfel de informatii pe acest forum. Daca doresti sa impartasesti cu cineva informatii care contravin regulamentului, exista Pm, e-mail sau telefon.

Avertisment !
Dragos Dimache - Pescar sportiv
Fieldtester si colaborator SUPERBAITS

Scrie răspuns

Înapoi la “Altele”