Belciugatele LIVADA 4

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gClaudiu
utilizator
utilizator
Mesaje: 43
Membru din: 21 Mai 2011, 18:06

Re: Belciugatele LIVADA 4

Mesaj de gClaudiu » 19 Iun 2012, 00:34

Laurentiu scrie:
georgemarian scrie: Pe drum >:)
Te-ai smecherit si tu... :-@

@Claudiu :locul unde a facut emisiunea THL se afla la digul cu fundulea 6 dar nu cred ca-l vei gasi liber. Toti dau navala acolo de parca numai acolo sta pestele.
Eu vreau sa ma duc intr-o miercuri, am vrut sa ma duc intr-o marti(dupa Paste) si cand am ajuns in fata drumului si am vazut ce noroi ... m-am intors si m-am dus pe Branesti 3.

D-asta, stiu decat drumul cu pancarda si am inteles de la patron, ca a doua balta din Stanga de pe drumul ala, dar cred ca mi-a zis gresit, nu? Cred ca balta se afla pe partea dreapta :-?

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Belciugatele LIVADA 4

Mesaj de PsiHo » 19 Iun 2012, 01:50

ti-a explicat bine,dupa ce faci stanga la plancarda,mergi drept si o sa dai intr-o balta nu e aia ci urmatoarea, teo a dat pe capatul celalalt al balti cum o sa intri tu. A stat exact cum ti-a zis lau pe digul care o desparte de fundulea 6,acolo e apa mai adanca... Aaa si laurentiule, marian era smecher de mult timp dar nu o arata. Il asteptam pe fishermans sa ne zica ce a facut,eu nu pot ajunge.

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Belciugatele LIVADA 4

Mesaj de Laurentiu » 19 Iun 2012, 02:54

Aaa...Marian m-a enervat la inceput, dar acum mi-e simpatic, il mai urechez eu asa, dar prieteneste, fara ura. E baiat bun si tine la tavaleala. :)
Cine vrea sa-mi faca o vizita ma gaseste pe Fundulea 1. Acum plec.

Urati-mi spor si bafta. >:)

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Belciugatele LIVADA 4

Mesaj de georgemarian » 19 Iun 2012, 17:36

Laurentiu scrie:Aaa...Marian m-a enervat la inceput, dar acum mi-e simpatic, il mai urechez eu asa, dar prieteneste, fara ura. E baiat bun si tine la tavaleala. :)
Cine vrea sa-mi faca o vizita ma gaseste pe Fundulea 1. Acum plec.

Urati-mi spor si bafta. >:)
Succes si multa 'baftaaa >:) :))
Sunt si eu mai mic... :-S
Asteptam sa ne comunicati si noua rezultatele,din ce am vazut,a populat'o cu 11 tone de crap,din martie pana acum(asa spun ei)!

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Belciugatele LIVADA 4

Mesaj de Laurentiu » 19 Iun 2012, 19:18

Am luat 7 bucati; de la orele 5 eram cu ele in garla pana la 14 cand am strans.
N-am poze, nu stau sa ma pozez, dar nu va mint.

Avatar utilizator
duvall_22
membru activ
membru activ
Mesaje: 90
Membru din: 10 Mai 2010, 18:21
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Belciugatele LIVADA 4

Mesaj de duvall_22 » 19 Iun 2012, 20:23

laurentiu,le-ai aruncat din mana sau ai plantat?

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Belciugatele LIVADA 4

Mesaj de georgemarian » 19 Iun 2012, 20:32

Laurentiu scrie:Am luat 7 bucati; de la orele 5 eram cu ele in garla pana la 14 cand am strans.
N-am poze, nu stau sa ma pozez, dar nu va mint.
Foarte bine,cel mai mare?nu avem incotro,noi stim ca spuneti adevarul..:)
Plantate cu vreo'nava ceva?

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Belciugatele LIVADA 4

Mesaj de Laurentiu » 19 Iun 2012, 20:58

Cel mai mic 300 gr cel mai mare 800 grame. 7 bucati de carasi bineinteles! Pai ce altceva credeati voi...? Crapi? Puneti-va pofta in cui. :))
Nu plantez, nu sunt adeptul plantatului, am preferat sa investesc in echipament.

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Belciugatele LIVADA 4

Mesaj de georgemarian » 19 Iun 2012, 21:39

Laurentiu scrie:Cel mai mic 300 gr cel mai mare 800 grame. 7 bucati de carasi bineinteles! Pai ce altceva credeati voi...? Crapi? Puneti-va pofta in cui. :))
Nu plantez, nu sunt adeptul plantatului, am preferat sa investesc in echipament.
Hai ca am pus botu'.... :))
Am zis ca ai dat de el pe caldura asta.Unde or fi tonele alea de crap?! :))
Nu esti pescar daca plantezi,poate pe jumatate!

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Belciugatele LIVADA 4

Mesaj de Laurentiu » 19 Iun 2012, 22:03

georgemarian scrie: Nu esti pescar daca plantezi,poate pe jumatate!

Este? Mai lipseste o camera de luat vederi in 3d incorporata in momitor, mulineta care recupereza automat si s-a dus pe maciuca placerea pescuitului.
Nu-i condamn pe "plantatori" dar ii consider doar pe jumate pescari, fara suparare. Eu nu cred ca imi voi lua vreodata navo. Prefer investitia in echipament bun.
Sa fiu eu sanatos de cate ori am scos crapi dintre plantatori si ei mai nimic. De curiozitate, cine merge de Fundulea 1 sa intrebe de tipul care a dat tot sezonul trecut, vreo 30 de partide, numai la standurile 47-50 sau locurile de la tribunal cum mai e cunoscut, de l-a dat pe Prodan in balbaiala, a scos numai intro partida de 10 ore 25 de crapi si 10 scapati. >:)

Avatar utilizator
gClaudiu
utilizator
utilizator
Mesaje: 43
Membru din: 21 Mai 2011, 18:06

Re: Belciugatele LIVADA 4

Mesaj de gClaudiu » 19 Iun 2012, 22:41

E urat la plantat, mie imi place sa lansez, sa dau cat mai departe (chiar daca nu pot nadii cu aceiasi greutate la aceiasi distanta). Asta-i frumusetea.

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Belciugatele LIVADA 4

Mesaj de georgemarian » 19 Iun 2012, 22:45

Laurentiu scrie:
georgemarian scrie: Nu esti pescar daca plantezi,poate pe jumatate!

Este? Mai lipseste o camera de luat vederi in 3d incorporata in momitor, mulineta care recupereza automat si s-a dus pe maciuca placerea pescuitului.
Nu-i condamn pe "plantatori" dar ii consider doar pe jumate pescari, fara suparare. Eu nu cred ca imi voi lua vreodata navo. Prefer investitia in echipament bun.
Sa fiu eu sanatos de cate ori am scos crapi dintre plantatori si ei mai nimic. De curiozitate, cine merge de Fundulea 1 sa intrebe de tipul care a dat tot sezonul trecut, vreo 30 de partide, numai la standurile 47-50 sau locurile de la tribunal cum mai e cunoscut, de l-a dat pe Prodan in balbaiala, a scos numai intro partida de 10 ore 25 de crapi si 10 scapati. >:)
Asa este....mai lipseste unu'sa scoata pestele la mal,nu e frumos,asa cred eu...dar dee'tehnologia asta'!
O sa ajung si eu pe fundulea 1,sa vad cand.Ati prins bine din ce spuneti....acum nu ia'ti dat tot cu aceasi 'jucarie?nu a vrut deloc?
Eu pe fundulea 2 ma duc de 3 ori pe an maxim,dar niciodata in wekeend,nu cred ca am avut partida sa nu prind cateva bucati,am luat si la 5 kg(din cate stiti sunt mai rari astia) si la aceasi momeala!
Acum mai umblu pe la LFGpoenari,ma distrez de minune mai mereu,si aproape de casa!

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Belciugatele LIVADA 4

Mesaj de Laurentiu » 19 Iun 2012, 22:50

Mai, nu stiu cat e de urat, dar cateodata chiar nu prinzi decat la plantat, asa ca-i mai inteleg uneori.

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Belciugatele LIVADA 4

Mesaj de georgemarian » 19 Iun 2012, 22:56

Laurentiu scrie:Mai, nu stiu cat e de urat, dar cateodata chiar nu prinzi decat la plantat, asa ca-i mai inteleg uneori.
Nu cred asta !
Ca face diferenta da(pe unele balti)dar de prins daca se prinde la plantat prinzi si la aruncat,nu la fel dar prinzi!

Avatar utilizator
PsiHo
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 29 Sep 2008, 13:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Belciugatele LIVADA 4

Mesaj de PsiHo » 19 Iun 2012, 23:11

bai nene,eu cu unu,eu arunkt din mana cu sac solubil,el plantat,aceeasi momeala,m-a batut cu 6-0,daia am strans din fund si mi-am luat vaporas. O sapt dupa ce am facut investitia nici tigari nu mai aveam,dar am facut o investitie buna parerea mea. Cum o fi akum knd ma duk la gura portitei si le plantez la 2-3 sute m. Scz d ortografie dar sscriu d p tel

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”