NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Moderatori: Qnyx, Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 02 Iul 2012, 19:38

Setul contine patru avertizori si statia aferenta .

Functii si descriere avertizori :
- leduri colorate diferit pentru fiecare avertizor : rosu , verde , galben si albastru .
- sistem de opt leduri dispuse vertical ce indica ridicarea sau coborarea swingerului
- volum,sensibilitate si tonuri reglabile pe opt trepte verificabile pe sistemul de leduri.
- semnal unic catre statie pentru a nu exista interferente cu alti avertizori.
- volum cu posibilitatea de " mute".
- posibilitate lumina de veghe.
- posibilitate anulare leduri , semnalul luminos ramanand doar pe un singur led cu lumina discreta.
- mufa pentru swingere lumino.
- rezistenta foarte buna la actiunea apei , avertizorul functionand chiar daca a fost introdus complet in apa .
- anuntare descarcare baterie prin semnal sonor si luminos.
- functioneaza cu baterii de 9V si au un consum foarte scazut astfel incat o baterie alcalina poate tine senzorul functional cel putin un sezon.

Functii si descriere statie :
- leduri colorate diferit pentru semnalul primit de la fiecare avertizor in parte.
- "cautare avertizori" - functie care daca este activata anunta toti avertizorii pe care ii capteaza statia . Beneficiul acestei functii este acela ca in situatia in care va inbepartati de avertizori la distante mai mari puteti sa aflati daca acestia pot fi captati in continuare de catre statie.
- volum si ton reglabil.
- functie "mute" insotita de vibratii.
- raza de acoperire de 100m.
- anuntare descarcare baterii prin semnal sonor si luminos ( statia suna continuu , iar ledul rosu palpaie )
- functioneaza cu trei baterii tip A-A-A si are consum foarte mic astfel incat cu un set de baterii alcaline statia ramane functionala pe parcursul mai multor partide de pescuit.

Setul este prevazut cu penar pentru transport.

http://danmitranescu.ro/97-742/AVERTIZO ... HAKUYO.php
Fişiere ataşate
72138_SENZORI HAKUYO CULORI.jpg

Avatar utilizator
joker_unu
membru activ
membru activ
Mesaje: 55
Membru din: 09 Sep 2010, 15:58

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de joker_unu » 04 Iul 2012, 21:23

Foarte interesant noul model =D> .Un filmulet de prezentare ar fi binevenit DM.Multumesc

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de gogu steriade » 10 Iul 2012, 15:05

interesanti. :-? vreau si io. <:-P facem schimb. ;) dau lanseta mtx14 aia custom si cu dedicatie care nu ajunge la mine pa motiv da lungime excesiva >:D< si loam dastia sa facem treaba la Prut ! 8->
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
mihneaBV
membru activ
membru activ
Mesaje: 94
Membru din: 09 Mai 2011, 11:34

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de mihneaBV » 10 Iul 2012, 16:44

as vrea sa pun o intrebare care mai mult ca sigur va fi interpretata, gresit, ca fiind rautacioasa. Acesti avertizori sunt hakuyo ( fabricati de firma hakuyo) sau doar poarta acest nume?? intreb asta pentru ca am vazut pe ebay exact avertizorii acestia( pana la cel mai mic detaliu- mai putin firma hakuyo) dar purtand ori alte marci ori fiind no name direct din china de la "mama lor". intreb asta sa stiu daca merita diferenta de pret? oricum diferenta de pret poate fi datorata si garantiei pe care probabil o acordati. o zi buna. ps: par foarte interesanti acesti avertizori indiferent cine ii produce!

Avatar utilizator
mihneaBV
membru activ
membru activ
Mesaje: 94
Membru din: 09 Mai 2011, 11:34

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de mihneaBV » 10 Iul 2012, 17:11

sper sa nu se supere Domnul Mitranescu ( in cazul in care deranjeaza rog stergerea postului) . ideea este ca daca este scris un nume pe ele costa mai mult(repet,probabil garantia) "Hakuyo" din Germania costa mai mult decat cele hakuyo din romania : http://www.ebay.de/itm/ws/eBayISAPI.dll ... rid=229487
iar cele de la "mama china" sunt acestea si costa ca la china http://www.ebay.de/itm/Top-4-Stk-Bissan ... 27c8cefde8
revin la intrebarea initiala Hakuyo doar isi pune firma pe aceste produse ? (nu ca ar fi un lucru rau)

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 10 Iul 2012, 21:02

Majoritatea ( poate chiar toate ) firmelor din pescuit NU SUNT FABRICI .
Aceste firme colaboreaza cu fabrici , care de cele mai multe ori nu au treaba cu pescuitul , in vederea realizarii unor produse.
Colaborarea se face in baza unui proiect sau pe produsele existente deja in stocul fabricii.
La targurile din China daca merge Joco Van Der Lincing si doreste sa faca o mulineta cu numele sau contacteaza o firma de profil si gata treaba.
Sigla pusa pe un produs reprezinta o garantie castigata sau nu de brandul respectiv.

Legat de calitatea produselor dau doua exemple intalnite in colaborarea cu fabricile din China:
La un ac de pescuit de fix aceeasi forma si dimensiuni sunt 10 calitati fiecare cu pretul aferent , iar la monofilamente sunt 4 calitati la care se aplica toata cartela RAL si sute de branduri ...

... asa ca daca pot sa dau un raspuns acesta este legat numai de produsele pe care le detin . Restul sunt presupuneri si ma depasesc in acest context.

P.S. Nu exista niciun fel de suparare in astfel de interventii . Este de preferat sa se discute si sa putem sa luam deciziile corecte cand achizitionam ceva. :)

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 11 Iul 2012, 00:47

gogu steriade scrie:interesanti. :-? vreau si io. <:-P facem schimb. ;) dau lanseta mtx14 aia custom si cu dedicatie care nu ajunge la mine pa motiv da lungime excesiva >:D< si loam dastia sa facem treaba la Prut ! 8->
Cu cea mai mare placere . :) ( Mai ales ca exista o diferenta de pret ... :D )

Eu astept o adresa de livrare pe privat sau o "parola" pentru ridicarea produsului din magazin.

P.S. Ori nu nu sunt eu destul de convingator ca vorbesc serios , ... ori nu vrei sa dai nici cel mai mic indiciu pentru a te putea cunoaste. Nu este o ambitie sau o curiozitate din partea mea ... Este placerea de a cunoaste oameni ca tine . :)

Avatar utilizator
joker_unu
membru activ
membru activ
Mesaje: 55
Membru din: 09 Sep 2010, 15:58

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de joker_unu » 13 Iul 2012, 23:14

mihneaBV scrie:as vrea sa pun o intrebare care mai mult ca sigur va fi interpretata, gresit, ca fiind rautacioasa. Acesti avertizori sunt hakuyo ( fabricati de firma hakuyo) sau doar poarta acest nume?? intreb asta pentru ca am vazut pe ebay exact avertizorii acestia( pana la cel mai mic detaliu- mai putin firma hakuyo) dar purtand ori alte marci ori fiind no name direct din china de la "mama lor". intreb asta sa stiu daca merita diferenta de pret? oricum diferenta de pret poate fi datorata si garantiei pe care probabil o acordati. o zi buna. ps: par foarte interesanti acesti avertizori indiferent cine ii produce!
Uite aici raspunsul tau...poti sa-i denumesti cum vrei :))http://beyond-international.en.made-in- ... 6074-.html
joker_unu scrie:Foarte interesant noul model =D> .Un filmulet de prezentare ar fi binevenit DM.Multumesc
Revin cu rugamintea...

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 19 Iul 2012, 18:53

Am sa incerc sa fac un filmulet ...Timpul este singura problema in aceasta perioada .

Fac si niste precizari- rectificari pentru acest set de avertizori aflate ulterior primei descrieri :

- RAZA DE ACTIUNE A STATIEI ESTE DE PESTE 200m.
- TONURILE SUNT PRELUATE DE STATIE DE LA AVERTIZORI CHIAR DACA ACESTIA AU TONALITATEA SETATA DIFERIT.
- STATIA POATE RECEPTIONA PANA LA 16 AVERTIZORI PE FIECARE CULOARE ! ( nu stiu de ce era nevoie de atatia ... :) )
- AVERTIZORII CAPTATI ULTERIOR PE STATIE INTRA AUTOMAT FIECARE PE CULOAREA PE CARE O ARE.
- PRETUL UNUI AVERTIZOR SEPARAT ESTE DE 80 LEI.

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de vioril » 19 Iul 2012, 19:24

niste avertizori FENOMENALI =D> =D> =D> la banii astia . am ramas sincer uimit :O de functiile pe care le au atat avertizorii cat si statia . singurul lucru care ma enervat :-S :-S :-S ~x( ~x( ~x( este faptul ca Dan nu mi-a spus ca vor veni acesti avertizori :D in momentul in care mi-am comandat ET 200 noi .
am sa-i dau la schimb : ET 200 contra HAKUYO . 8-> 8-> 8->

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de vioril » 19 Iul 2012, 19:29

acum inteleg de ce a inceput lumea sa - si vanda delkimii . :D :D :D :D :D :D :D

Avatar utilizator
gaby 11
membru activ
membru activ
Mesaje: 142
Membru din: 23 Ian 2012, 20:02
Localitate: Bucuresti

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de gaby 11 » 02 Aug 2012, 14:34

vioril scrie:acum inteleg de ce a inceput lumea sa - si vanda delkimii . :D :D :D :D :D :D :D
Daja exagerezi :P :P :P

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de gogu steriade » 21 Aug 2012, 01:33

domnule draga am zis sati intorc favoarea si sa va filmez respectivele jucari da pescari mari ! >:D< Iacata deci asadar si prin urmare cum incurajat da cele cateva zeci da grade celsius #:-S si ale zeci da grade alcol pur in aeru inhalat #-o , ma napadit indrazneala sa am curajul da a cuteza sa scot in ievidenta calitatile si puterea da sacrificiua a lu avertizoarele astea minunate <:-P care imi apartine numai mie pa drept cuvand si pa baza da merite deosebite la locu da munca si la carciuma lu Kirianis :-B care sa facut zgarcit da cand a intreat Grecika in vartejul crizei sacului fara fund ! :-h
sa nu zica careva ca care a filmat asa prost [-x ca daca crede careva ca ie usor sa filmezi cu camera in gura si cu mainile pa masa sa inseala amarnic. #-o a trebuit da cateva ori sa ma opresc dan filmare ca imi curgea balele si ma sufocam da lipsa da oxigen in aeru care nu putea sa intre ! =((
AUGURi si sa ne vedem sanatosi in vitrina da la Loto ! >:D<



Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
Desideiu Bogdan
Veteran
Veteran
Mesaje: 654
Membru din: 24 Mar 2010, 21:26
Localitate: Bucuresti

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Desideiu Bogdan » 21 Aug 2012, 01:46

Frumos birou din lemn de cireș carămiziu ai Nea Gogule...e raritate prin Vaslui nuanța asta. ;)

P.S. Sa-ti trăiască perușul.

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 21 Aug 2012, 14:21

Multumesc Gogu Steriade pentru ajutor. :)

Scrie răspuns

Înapoi la “Dan Mitranescu”