cum sa pescuiesc linistit in delta?

la pomul laudat...

Moderator: Sebastian

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de sorin1362 » 20 Iul 2012, 23:40

zamfi scrie:Mai mult ca sigur...
Oooo ... buonasera signore Alin ! Mi-ai lipsit. :) Ai avut intotdeauna observatii pertinente, demne de luat in seama. Din pacate le-ai cam rarit in ultima vreme.
Rapitorii, care stiu ca-ti plac la nebunie, in mod sigur isi vor alege alte locuri de panda. Stim bine ca stau pe sub tufele de langa mal, prin bradisuri, pe langa liziera de stuf. Adica in locuri in care coloritul corpului sa le confere un camuflaj cat mai bun.
Nu am ce face decat sa verific daca si crapii sunt influentati de modificarea mediului terestru ... si poate imi voi da doctoratul pe tema asta ... in mod sigur neplagiat ... parol. :))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de cosmin mihut » 21 Iul 2012, 12:25

Si locul meu din zona Nufaru sa modificat in urma furtunilor,dar activitatea crapilor a ramas aceasi adica doar dimineata pe la 06 si seara dupa 20 in rest liniste si pace .A,salutari din Norvegia ,Sorine saluta- l si pe Sebi....
MERCEDES S

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de sorin1362 » 22 Iul 2012, 01:23

cosmin mihut scrie: ...salutari din Norvegia ...
Salutare Cosmine ! Ai grija sa nu te ia Brevik in luneta. :))
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
euala
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 26 Iul 2012, 17:29

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de euala » 26 Iul 2012, 17:33

As dori sa merg in Delta Dunarii la pescuit. Dar nu stiu locuri bune de pescuit sau unde ma pot caza. Ma poate ajuta cineva. Daca stiti un loc bun sau vreo casa ceva unde sa pot sta contra cost? Si cu permisul de pescuit, De unde trebuie scos si cat ar costa. Multumesc anticipat.


In principal as dori un sat linistit unde sa pescuiesc fara multa galagie corturi copii.

Avatar utilizator
sorin1362
Veteran
Veteran
Mesaje: 2053
Membru din: 03 Feb 2009, 00:06

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de sorin1362 » 03 Aug 2012, 21:25

Ca sa-mi limpezesc tartacutza, ca sa-mi revina tonusul, in fiecare zi accesez "webcam Sulina Mila 2". Acolo vad Dunarea, vad ambarcatiuni trecand in jos si in sus, vad cate un pescar ageamiu incercandu-si norocul, vad cand e soare sau cand nu e, dar mai ales dimineata, cand se crapa de ziua, vad crapii sarind.
Intr-una din zilele trecute au aparut doi insi cu o barca si au inceput sa intinda plasele. Au inceput exact din fata pensiunii si au descris un cerc mare pana dincolo de mijlocul apei. Apai daca si in fata unei camere live se plasuieste, la ce sa ne asteptam ca se intampla in alte parti ... "nevazute" ? :-?
"O zi în care nu ai râs, este o zi pierdută." Charlie Chaplin

Avatar utilizator
dani
senior
senior
Mesaje: 158
Membru din: 09 Mar 2008, 19:41
Localitate: Bucuresti

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de dani » 19 Aug 2012, 14:14

Salut!

Incerc sa accesez si eu web cam-ul de care zici si nu merge...!!! Poate pui un link ceva...

Multumesc!
today is the yesterday that tommorow won't count

Avatar utilizator
salopeta
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 20 Aug 2012, 20:32
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de salopeta » 20 Aug 2012, 20:36

sorin1362 scrie:
jocnouinfo scrie:Daca nici in Delta nu ai liniste ,atunci unde **==
Ai fost vreodata in Delta?
Sigur nu a fost in delta!

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de cosmin mihut » 21 Aug 2012, 21:13

Salopeta ??????
MERCEDES S

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de cosmin mihut » 24 Aug 2012, 22:55

Servus Sorine ,cum stati cu pregatirile pentru iesirea din septembrie si pe ce data o faceti ? Eu vreau sa mai fac o iesire pe Sf. Ghe pe 04 sept.,da tot asa scurt pana duminica .Sebastian ce mai face nu mai prea intervine ,sau se pregateste intens :)) .Va salut si va doresc numai bine . ---<><Apropos chiar acum sunt prietenii mei bucuresteni stii ca am mai zis de ei ,au super activitate ,si detin deja cateva capturi notabile ,sunt acolo de luni si au parte de actiune puternica .
MERCEDES S

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de gor965 » 24 Aug 2012, 23:02

cosmin mihut scrie:Servus Sorine ,cum stati cu pregatirile pentru iesirea din septembrie si pe ce data o faceti ? Eu vreau sa mai fac o iesire pe Sf. Ghe pe 04 sept.,da tot asa scurt pana duminica .Sebastian ce mai face nu mai prea intervine ,sau se pregateste intens :)) .Va salut si va doresc numai bine . ---<><Apropos chiar acum sunt prietenii mei bucuresteni stii ca am mai zis de ei ,au super activitate ,si detin deja cateva capturi notabile ,sunt acolo de luni si au parte de actiune puternica .
Sorin e deja in Delta ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de cosmin mihut » 25 Aug 2012, 10:38

Te salut gor,eu stiam ca ei isi organizau iesirea undeva in septembrie ,multumesc ,o sa-l sun pe mobil .
MERCEDES S

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de Sebastian » 25 Aug 2012, 11:58

Cosmine eu anul acesta am zis pas. ~x( :((

Avatar utilizator
cosmin mihut
Veteran
Veteran
Mesaje: 885
Membru din: 07 Ian 2010, 22:43
Localitate: MEDIAS

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de cosmin mihut » 25 Aug 2012, 17:23

Sebastian scrie:Cosmine eu anul acesta am zis pas. ~x( :((
Nu te cred , ma pacalesti ,hai cu noi in 04 sept . dar daca este asa te rog da-mi nr lui Sorin de mobil ca nu-l am pe ,privat.Dar cum se poate treaba asta sa renunti, ceva sa intamplat .Oricum imi pare rau .Te salut .
MERCEDES S

Avatar utilizator
Sebastian
site team
site team
Mesaje: 1412
Membru din: 08 Mar 2008, 11:48
Localitate: baia mare
Contact:

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de Sebastian » 25 Aug 2012, 18:20

cosmin mihut scrie:
Sebastian scrie:Cosmine eu anul acesta am zis pas. ~x( :((
Nu te cred , ma pacalesti ,hai cu noi in 04 sept . dar daca este asa te rog da-mi nr lui Sorin de mobil ca nu-l am pe ,privat.Dar cum se poate treaba asta sa renunti, ceva sa intamplat .Oricum imi pare rau .Te salut .
Nu te mint[pacalesc]dupa 14 ani de delta am zis sa fac o pauza anul acesta,pseudovoluntara sa zicem,nr de tel a lui Sorin nu il mai am.Stii, Delta pt mine este prea,,sublima ''ca sa ma mai duc .o prefer asa cum am creat o in sufletul si mintea mea si nu are corespondent in realitate.DELTA ESTE,, PREA FRUMOASA'' PT CA EU SA MA MAI ,,ATING'' DE EA.

Avatar utilizator
zamfi
senior
senior
Mesaje: 457
Membru din: 16 Dec 2007, 20:47

Re: cum sa pescuiesc linistit in delta?

Mesaj de zamfi » 26 Aug 2012, 13:07

Sorin? Sorin la ora asta lupta cu canicula in delta pe Tatarul ... :D
Si cu crapii ...Plus un salau care-l "deranjeaza" zilnic ! Abia astept sa vad si poze :)

Scrie răspuns

Înapoi la “Delta Dunarii”