pescuit la balta zarguzon Techirghiol constanta

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
terica1980
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 08 Apr 2012, 20:26
Localitate: Or:Murfatlar Jud: Constanta

Re: pescuit la balta zarguzon Techirghiol constanta

Mesaj de terica1980 » 14 Iul 2012, 00:20

A mai fost cineva pe zarguzon?Vreau sa merg si eu si as dori ceva informatii despre balta

Avatar utilizator
thestormy14
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 08 Mar 2012, 20:06

Re: pescuit la balta zarguzon Techirghiol constanta

Mesaj de thestormy14 » 20 Iul 2012, 08:15

nu are rost sa mia mergi la zarguzon iti ia bani si prinzi 2 carasi babusca si oblete crezi ca merita? nici de distractie nu sunt bune!!!!! [-x

Avatar utilizator
terica1980
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 08 Apr 2012, 20:26
Localitate: Or:Murfatlar Jud: Constanta

Re: pescuit la balta zarguzon Techirghiol constanta

Mesaj de terica1980 » 21 Iul 2012, 09:56

pe unde sa mai mergem la pescuit prin dobrogea asta????? Pe oricine intrebi de orice balta spune ca nu se prinde nimik :-q . As vrea sa merg la pescuit dar nu am unde X-( Stie cineva o balta buna de pescuit in dobrogea???????

Avatar utilizator
thestormy14
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 08 Mar 2012, 20:06

Re: pescuit la balta zarguzon Techirghiol constanta

Mesaj de thestormy14 » 21 Iul 2012, 15:31

Marea:)) cea mai buna ''balta'' la guvide stavride chefal si calcan, se prinde bine calcan la unidta da numa limba de mare cunoscatorii stiu ,la pestisor viu sau sarat dar sa fie intreg ,atentie firul sa fie de 0.40-0,45 si struna de otel e foarte puternic se ascunde sub nisip si greu mai scoti deacolo, la digu de sud se prinde bine guvid mare ,hanus si stavrid si chefalu la Vadu
fir intins balti dobrogea sunt destule cea mai buna e de la ovidiu nu ai voie sa retii pestele si se plateste numa in euro e 50 de euro, atentie numa cateva ore , mi se pare ca 5 sau 6 ore e 50 de euro dar prinz crap in prostie .... totus nu se merita 50 de euro hai va pupa tati pa

Avatar utilizator
bogdan2000
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 14 Sep 2012, 17:20

Re: pescuit la balta zarguzon Techirghiol constanta

Mesaj de bogdan2000 » 14 Sep 2012, 17:35

Pescuiesc de cativa ani pe balta zarguzon (pentru ca este aproape de oras).
Balta asta este o pacalea maxima. In cele mai de soi partide pe balta mica sau pe cea mare nu am prins mai mult de un ciortan(recordul a fost de 2 kg) pe ziua de pescuit si binenteles cativa carasi amarati (anii trecuti se intampla asta), chiar si atunci cand era taxa de 150 ron pe balta mica. De-a lungul timpului cred ca am prins vreo 5 sau 6 ciortani in total. Am fost si anul acesta pe balta mare la pescuit, am avut rezultate extraordinare!!!!!! :-q , doi carasi amarati, un rac si o rosioara dupa o zi intreaga de pescuit cu tot felul de momeli. In consecinta, balta zarguzon este o teapa mare, foarte mare.

Avatar utilizator
thestormy14
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 08 Mar 2012, 20:06

Re: pescuit la balta zarguzon Techirghiol constanta

Mesaj de thestormy14 » 22 Sep 2012, 07:36

Ai dreptate bogdan. de cand cu noul patron se duc cu barca in larg si arunca cu 20 30 de saci de porub si strot si normal ca tot mestele este in mijloc si foarte satul, de aceea nimenu nu mai prinde nimic, nu am mai fost de vrun an pe acolo, nu are rost

Avatar utilizator
mirel34
junior
junior
Mesaje: 3
Membru din: 17 Noi 2012, 20:51

Re: pescuit la balta zarguzon Techirghiol constanta

Mesaj de mirel34 » 17 Noi 2012, 20:54

daca mergeti la zarguzon sa cumparati ceva peste de la metro pentru a nu va iesii din mana pe balta pentru ca pe aceasta balta nu exista decat raci pestele sa scos de mult!

Avatar utilizator
foSSiL
membru activ
membru activ
Mesaje: 114
Membru din: 08 Apr 2012, 16:35
Localitate: Bucuresti

Re: pescuit la balta zarguzon Techirghiol constanta

Mesaj de foSSiL » 01 Feb 2013, 03:41

thestormy14 scrie:am scapat de ''boala'' zarguzonului bunicul meu si-a facut la tara o mini balta de 2 ha si ma voi duce acolo la pescuit ,nu va pot spune unde e .... Fir intins

Multa bafta!


Din cate vad eu pe aici tu bati campii rau de tot! Spui despre Darvari[care apropo,se afla in judetul Calarasi,undeva dupa baltile din Fundulea si care este urmata de Gostilele(o balta foarte buna pentru rapitor,in special salau)Mariuta si Mataraua] ca ar Zarguzon,dupa care,dupa ce ca habar nu ai sa scrii,bati si mai tare campii ca ai vrea sa achizitionezi o balta... :lol:

Oare nu te vezi cat de penibil esti?
Cand raul seaca,toti devin pescari...

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”