Concursuri in Ardeal

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
razvan13
utilizator
utilizator
Mesaje: 21
Membru din: 06 Ian 2008, 15:28
Localitate: aproape oradea

Mesaj de razvan13 » 24 Ian 2008, 20:48

teacher64 scrie:Dominilor de la Carpfan, toata stima si admiratia pentru ceea ce faceti in domeniul pescuitului sportiv la crap. Cu rusine trebuie sa recunosc ca in Timisoara nu suntem in stare sa ne coagulam pescarii de crap si amatori exclusiv de C&R, ca sa facem ceva asemanator. ( eu nici macar nu mananc peste... :D )
Mi-am permis sa citez cele scrise de LACI, pe forumul http://www.banatul.eu , poate baga cineva ceva la cap.
Balta Cetariu este o balta intr-adevar de clasa, mult peste orice exista la ora asta in Timis. Am fost anul trecut o singura data, prin septembrie, vreo 3 zile cu inca 2 colegi timisoreni si ne-am simtit extraordinar, iar domnul Traian e un tip de nota 10++!
Avand socrul in Oradea, vin destul de des in zona, si as fi onorat daca m-ati accepta si pe mine in clubul Carp-fan, cu toate ca nu pot aduce(inca!) referinte din partea vreunui membru. Va garantez insa, ca daca as "calca pe bec", as pleca singur :oops: Puteti sa-mi lasati eventual un nr de tel, o adresa, etc? Va multumesc anticipat! Marian Nitu
1 cand ai drum pe la oradea da un tel la nr 0746103293 cristi cu el poti sa bei o cafea si iti explica el ce si cum

2 cand ai calcat pe bec e prea tarziu pt Carp Fan
carpfan

Avatar utilizator
teacher64
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 20 Ian 2008, 20:32
Localitate: Timisoara

Mesaj de teacher64 » 25 Ian 2008, 09:03

razvan13 scrie:[

1 cand ai drum pe la oradea da un tel la nr 0746103293 cristi cu el poti sa bei o cafea si iti explica el ce si cum

2 cand ai calcat pe bec e prea tarziu pt Carp Fan
1. Mersi! :D
2. Nu e cazul, era doar o vorba... :oops: Si-asa am vazut ca e un panou cu "persoane non-grata" :D

Avatar utilizator
roataclaudiu
senior
senior
Mesaje: 199
Membru din: 12 Dec 2007, 22:39
Localitate: SIBIU

laci

Mesaj de roataclaudiu » 03 Feb 2008, 15:29

salut am fost de 2-3 la pescuit la iernut ms. dar acolo s-a facut un adevarat macel...am avuzit ca au fost uni din ludus ms care au prins sute de kg de crap si il vindeau pe mlul lacului!!!!! cine a avut barcuta a prins in prostie! nu s-a auzit de C&R pe aceste meleaguri si de graba nu cred!! de 1 mai in (zilele libere de la guvern) au prieten de-al meu a avut biletul cu nr 1000 si ceva!!!! nu aveai loc sa arunci un ac pe mal! pescari ca la stup!! fiindca in zona s-a distrus pescuitul la crap (taureni, zau,mihes,seulia ) directorul dragus stie de ce :evil: banii sint la aparate!!a mai populat si el cu ceva caras micut si mai merg amarasteni....... asa ca toata lumea a tras la iernut ca la miere! ce cantitate max de 5kg sa iei acasa cum era povestea pe site ?!! NUU!! care cit putea duce bastinasi isi dadeau locurile de la unu la altu... basca au mai murit in vara din cauza calduri gramezi de crap din cauza ca nu au apa curenta pt oxigenare!oricum patronu si-a scos banii a facut o afacere profitabila pe spatele pescutitorilor :evil:
speram in vremuri mai bune pe aceste meleaguri ! ne mai auzim
CS Ovidius

Avatar utilizator
Lucian Nagy
membru activ
membru activ
Mesaje: 145
Membru din: 22 Noi 2007, 20:24
Localitate: Dublin

Re: Concursuri in Ardeal

Mesaj de Lucian Nagy » 03 Feb 2008, 22:24

Sa;lut Claudiu.Asteptam de mult o informatie despre Iernut,,deoarece in planurile mele pt concediul de vara e trecut si lacul de acolo,deoarece e destul de aproape de mine.Sa speram ca pina la vara se mai schimba situatia,,ca sa pot(putem) avea parte de o iesire placuta.daca mai auzi cite ceva,,Pt mine e o informatie binevenita,,si pina la vara poate mai ma tii la curent.FIR INTINS"!!!

Avatar utilizator
laurkro
utilizator
utilizator
Mesaje: 23
Membru din: 29 Noi 2007, 03:10
Localitate: Medias

Re: Concursuri in Ardeal

Mesaj de laurkro » 07 Feb 2008, 15:53

Greu tare cu Iernutul...patronul voia sa prinda niste fonduri europene, avea planuri mari, dar...

Avatar utilizator
roataclaudiu
senior
senior
Mesaje: 199
Membru din: 12 Dec 2007, 22:39
Localitate: SIBIU

Re: Concursuri in Ardeal

Mesaj de roataclaudiu » 07 Feb 2008, 20:15

laurkro scrie:Greu tare cu Iernutul...patronul voia sa prinda niste fonduri europene, avea planuri mari, dar...
management defectuos!!!!!!!!
CS Ovidius

Avatar utilizator
roataclaudiu
senior
senior
Mesaje: 199
Membru din: 12 Dec 2007, 22:39
Localitate: SIBIU

Re: Concursuri in Ardeal

Mesaj de roataclaudiu » 07 Feb 2008, 20:17

Lucian Nagy scrie:Sa;lut Claudiu.Asteptam de mult o informatie despre Iernut,,deoarece in planurile mele pt concediul de vara e trecut si lacul de acolo,deoarece e destul de aproape de mine.Sa speram ca pina la vara se mai schimba situatia,,ca sa pot(putem) avea parte de o iesire placuta.daca mai auzi cite ceva,,Pt mine e o informatie binevenita,,si pina la vara poate mai ma tii la curent.FIR INTINS"!!!
salut poate ne vedem la o partida de pescuit in primavara in zona........sint originar din ludus ms.
CS Ovidius

Avatar utilizator
gabi neamtu
senior
senior
Mesaje: 278
Membru din: 22 Noi 2007, 23:05
Localitate: BUCURESTI

Re: Concursuri in Ardeal

Mesaj de gabi neamtu » 07 Feb 2008, 23:33

la vara am o invitatie de la niste prieteni la sibiu la un pescuit poate ne vedem atunci claudiu

Avatar utilizator
roataclaudiu
senior
senior
Mesaje: 199
Membru din: 12 Dec 2007, 22:39
Localitate: SIBIU

Re: Concursuri in Ardeal

Mesaj de roataclaudiu » 09 Feb 2008, 14:01

gabi neamtu scrie:la vara am o invitatie de la niste prieteni la sibiu la un pescuit poate ne vedem atunci claudiu
ok ne vedem!
CS Ovidius

Avatar utilizator
traian
utilizator
utilizator
Mesaje: 28
Membru din: 11 Apr 2008, 22:14
Contact:

Re: Concursuri in Ardeal

Mesaj de traian » 20 Apr 2008, 21:43

sal, la Brateni Jud. Bistrita se organizeaza in fiecare an concurs de crap cu premii marisoare in luna August
TRAIAN RACEAN


CARPFAN
http://www.carpfan.ro

CARP CLUJ SOCIETY

Avatar utilizator
tony13
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 04 Ian 2009, 12:19
Localitate: Turda Cj.

Re: Concursuri in Ardeal

Mesaj de tony13 » 30 Ian 2009, 14:24

Salut CARPFAN ORADEA sunt tony13 din Turda cum as putea deveni membru la voi ,s au daca am sanse ca pescar
sportiv .
AMATOR
P.S. ABRUDAN ANTONIO
Tel. 0745352500

Avatar utilizator
traian
utilizator
utilizator
Mesaje: 28
Membru din: 11 Apr 2008, 22:14
Contact:

Re: Concursuri in Ardeal

Mesaj de traian » 30 Ian 2009, 18:55

Salut, Tony 13 am vazut ca te-ai inscris la TURNEU daca vrei sa ne cunosti sintem 2 pescari din CJ poate mergem impreuna si vb si de Carpfan mai ales ca am fost la ei la concursuri.
TRAIAN RACEAN


CARPFAN
http://www.carpfan.ro

CARP CLUJ SOCIETY

Avatar utilizator
tony13
utilizator
utilizator
Mesaje: 18
Membru din: 04 Ian 2009, 12:19
Localitate: Turda Cj.

Re: Concursuri in Ardeal

Mesaj de tony13 » 31 Ian 2009, 13:01

Da D-nu Traian as fi incantat sa va cunosc mai ales ca lucrez in CLUJ-N.
Sa auzim de bine.

Avatar utilizator
traian
utilizator
utilizator
Mesaje: 28
Membru din: 11 Apr 2008, 22:14
Contact:

Re: Concursuri in Ardeal

Mesaj de traian » 31 Ian 2009, 22:54

tony13 scrie:Da D-nu Traian as fi incantat sa va cunosc mai ales ca lucrez in CLUJ-N.
Sa auzim de bine.



tel 0743042396
:)]
TRAIAN RACEAN


CARPFAN
http://www.carpfan.ro

CARP CLUJ SOCIETY

Avatar utilizator
tonyboss
utilizator
utilizator
Mesaje: 34
Membru din: 06 Ian 2009, 23:56

Re: Concursuri in Ardeal

Mesaj de tonyboss » 03 Feb 2009, 05:25

sa organizat pe 11-16 mai cupa prieteniei de catre cs crap arad pe lacul valea popii sisterea jud bihor
16072008(003).jpg
BALTA HOTARESTE CAND CUI SI CAT

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”