Bile Carping vs select baits

nada mileniului 3

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
obtaylor
membru activ
membru activ
Mesaje: 94
Membru din: 11 Mar 2012, 12:15

Bile Carping vs select baits

Mesaj de obtaylor » 22 Sep 2012, 20:57

Salutare,as dori sa aflu parerea dvs despre ele.Foloseam de obicei produse Dinamites,apoi am trecut pe cele facute de mine.Au fost rezultate destul de bune,dar acum vreau sa ma duc la o balta mai pretentioasa si vreau sa incerc una din aceste produse.Mutumesc si astept parerile celor care le-au folosit.

Avatar utilizator
bamse78
membru activ
membru activ
Mesaje: 84
Membru din: 03 Aug 2012, 18:55

Re: Bile Carping vs select baits

Mesaj de bamse78 » 22 Sep 2012, 21:13

cu select baits am avut mai bune rezultate decat cu carping . dar asta pe baltile unde pescuiesc eu. cel mai bine le testezi tu pe balta care urmeaza sa mergi. este cel mai relevant. poti pescuii pt inceput la interceptie cu o nadire usoara . ambele au avut si au rezultate bune.

Avatar utilizator
obtaylor
membru activ
membru activ
Mesaje: 94
Membru din: 11 Mar 2012, 12:15

Re: Bile Carping vs select baits

Mesaj de obtaylor » 23 Sep 2012, 13:06

Multumesc de raspuns,eu merg pe o balta unde predomina crapul de 4-5 kg,unde spre surprinderea mea nu este furajat.Adica mananca orice.Nu pot sa spun ca rupe la Senzor sau carping sau altele.As incerca Select baits pt continut si atractivitate.Oricum ms si mai astept pareri !Fire intinse la toti pescuitorii!

Avatar utilizator
obtaylor
membru activ
membru activ
Mesaje: 94
Membru din: 11 Mar 2012, 12:15

Re: Bile Carping vs select baits

Mesaj de obtaylor » 27 Sep 2012, 16:58

Alte pareri ?!...astept

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bile Carping vs select baits

Mesaj de osc1or » 27 Sep 2012, 17:02

dar de ce nu ne spui pe ce balta mergi?
Critic echilibrat

Avatar utilizator
obtaylor
membru activ
membru activ
Mesaje: 94
Membru din: 11 Mar 2012, 12:15

Re: Bile Carping vs select baits

Mesaj de obtaylor » 27 Sep 2012, 17:19

Balta se numeste Toprachioi.Nu mai este ce a fost odata,dar este multumitor.Am avut rez.frumoase acolo,dar ca orice balta,este cu toane.

Avatar utilizator
narf
utilizator
utilizator
Mesaje: 46
Membru din: 06 Feb 2010, 14:45
Localitate: Constanta

Re: Bile Carping vs select baits

Mesaj de narf » 27 Sep 2012, 18:12

Salut ,la topraichioi mai bine dai la plastice ,la cat peste mai e in ea consider ca e o varianta mai buna si mai ieftina ,dar daca tii neaparat sa dai la bile ,eu am folosit la partide scurte 12 h senzor 1016 si la partide mai lungi meat and fish de la select baits ,dar asta anu trecut. legat de bile e doar parerea mea in urma partidelor facute cu ele ,oricum ambele sunt bune .Carping nu am folosit asa ca nu pot sa zic nimic ,ramane la alegerea ta.

Avatar utilizator
obtaylor
membru activ
membru activ
Mesaje: 94
Membru din: 11 Mar 2012, 12:15

Re: Bile Carping vs select baits

Mesaj de obtaylor » 27 Sep 2012, 20:13

Am folosit intr-adevar plastice si am luat cteno mare,dar cam rar anul acesta.Nu am reusit sa iau niciunul mare la bile.Tot incerc cu tot felul de retete de mix-uri nade etc.dar nimic peste 5-6 kg.Speram daca-i dau o nada mai prinzatoare sa am rezultate.Am incercat cu solubile facute de mine,cu ready made ,cu alte bile facute de prieteni,,,aceleasi rezultate.Partea nasoala este ca din cauza timpului liber care este f.limitat,nu am timp sa mai fac eu bile,si sunt obligat sa le cumpar.De aceea am cerut parerea voastra.Tot la Select Baits m-am gandit si eu,si am auzit numai laude despre el.Apropos o sa fac o partida acolo la sf de saptamana,poate ne vedem acolo.Sanatate multa!!!

Avatar utilizator
narf
utilizator
utilizator
Mesaje: 46
Membru din: 06 Feb 2010, 14:45
Localitate: Constanta

Re: Bile Carping vs select baits

Mesaj de narf » 27 Sep 2012, 22:01

Salut ,momentan nu sunt in tzara ca as veni ,ca mi-e dor de un pescuit ,dar nu pot .Bilele si eu mi le rulez singur si de regula iau handy pack de la select ca e ok.numai bine

Avatar utilizator
florian serban
Veteran
Veteran
Mesaje: 659
Membru din: 18 Dec 2007, 21:27
Localitate: bucuresti

Re: Bile Carping vs select baits

Mesaj de florian serban » 01 Oct 2012, 00:08

obtaylor scrie:Salutare,as dori sa aflu parerea dvs despre ele.Foloseam de obicei produse Dinamites,apoi am trecut pe cele facute de mine.Au fost rezultate destul de bune,dar acum vreau sa ma duc la o balta mai pretentioasa si vreau sa incerc una din aceste produse.Mutumesc si astept parerile celor care le-au folosit.
cea mai buna treaba ar fi sa le incerci pe amandoua in paralel.

Avatar utilizator
obtaylor
membru activ
membru activ
Mesaje: 94
Membru din: 11 Mar 2012, 12:15

Re: Bile Carping vs select baits

Mesaj de obtaylor » 04 Oct 2012, 18:42

Sa stii ca asa am facut.Am luat niste pop up solubil de la carping si un kg de bile de la Select,cele iuti.Partea nasoala este ca nimeni in 24h.nu a vazut solz de crap.In schimb,la pop-up-uri am luat caras f mare.Nu poti sa-ti dai seama care sunt mai bune dupa o partida chiar si de 24 ore.Salutare la toti pescuitorii!

Scrie răspuns

Înapoi la “Boiliesuri”