Okuma PL-860: rulment tambur

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dinaic
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 02 Sep 2012, 16:14

Okuma PL-860: rulment tambur

Mesaj de dinaic » 05 Oct 2012, 06:10

Salut,
Am achizitionat de curand 2 mulinete Okuma PL-860.
Verificand constructia lor, am demontat discurile de frana ale tamburilor si am constatat ca tamburii de rezerva ( grafit ) nu au in interior si acel rulment prezentat in schema, el existand doar in cazul tamburilor de aluminiu....
Poate confirma cineva acest lucru?

Va multumesc anticipat

Avatar utilizator
janel_ct
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 16 Mar 2011, 21:07

Re: Okuma PL-860: rulment tambur

Mesaj de janel_ct » 13 Oct 2012, 09:21

as vrea sa stiu si eu care este pertul unei mulinete okuma pl 65 si daca calitatea este aceea pe care o descriu cei de la magazine

Avatar utilizator
janel_ct
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 16 Mar 2011, 21:07

Re: Okuma PL-860: rulment tambur

Mesaj de janel_ct » 14 Oct 2012, 09:46

salut priteni pescari.As vrea sa intreb daca as cumpara okuma PL 65 as putea sa ma pacalesc si sa iau ceva care nu e de calitate chiar daca e din magazin? La ce as trebui sa ma uit ca sa fiu sigur de ce cumpar?Datimi si mie un sfat .

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Okuma PL-860: rulment tambur

Mesaj de Allen Besnovich » 14 Oct 2012, 11:08

janel_ct scrie:salut priteni pescari.As vrea sa intreb daca as cumpara okuma PL 65 as putea sa ma pacalesc si sa iau ceva care nu e de calitate chiar daca e din magazin? La ce as trebui sa ma uit ca sa fiu sigur de ce cumpar?Datimi si mie un sfat .
Daca o cumperi de la arrow, n-ai cum sa te pacalesti.
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
dinaic
utilizator
utilizator
Mesaje: 12
Membru din: 02 Sep 2012, 16:14

Re: Okuma PL-860: rulment tambur

Mesaj de dinaic » 18 Oct 2012, 07:16

CITESTE !!!!- inainte de a posta mesaje off-topic..... ai bunul simt si cauta mai intai in subiectele existente informatiile de care ai nevoie (forumul este foarte bine documentat) sau in ultima instanta deschide un subiect nou.

Rog un moderator sa stearga mesajele offtopic , eventual sa inchida acest subiect inainte ca el sa devina si mai greu de inteles. Multumesc anticipat!

Avatar utilizator
edi_curiosul
membru activ
membru activ
Mesaje: 85
Membru din: 13 Feb 2008, 01:22

Re: Okuma PL-860: rulment tambur

Mesaj de edi_curiosul » 24 Oct 2012, 15:58

dinaic scrie:Salut,
Am achizitionat de curand 2 mulinete Okuma PL-860.
Verificand constructia lor, am demontat discurile de frana ale tamburilor si am constatat ca tamburii de rezerva ( grafit ) nu au in interior si acel rulment prezentat in schema, el existand doar in cazul tamburilor de aluminiu....
Poate confirma cineva acest lucru?

Va multumesc anticipat
la majoritatea tamburilor (indiferent de marca) de rezerva fie ei si metalici le lipsesc din dotare rulmentul care il are tamburul vedit pe mulineta

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”