Desfasurare Cupa Overten ed.I-a Sulimanu 12-14 oct

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
the mover
membru activ
membru activ
Mesaje: 62
Membru din: 22 Noi 2010, 20:40

Re: Desfasurare Cupa Overten ed.I-a Sulimanu 12-14 oct

Mesaj de the mover » 15 Oct 2012, 15:02

Felicitari! tuturor participantilor si organizatorilor , =D> =D> =D>
DAN STOICA
GREEN LAKE
prosti nu sunt multi,doar par multi, pentru ca-si baga nasul peste tot
Nicolae Iorga

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Overten ed.I-a Sulimanu 12-14 oct

Mesaj de iulian petre » 15 Oct 2012, 15:42

ca sa nu scada premiile se pot face doua sectoare valorice si fiecare echipa pescuieste pe cate un sector (cu schimbare).Si noi am fost afectati de gherlele care le/am tras dar stiam ce ne aasteapta si ne/am asumat acest lucru ;) .

organizare buna ,balta buna, dar foarte dezichilibrata .

Felicitari inca odata tuturor participantilor si lui Dan Marinita care a facut o balta de top **==

Avatar utilizator
Marinita
Veteran
Veteran
Mesaje: 1191
Membru din: 08 Feb 2008, 17:43

Re: Desfasurare Cupa Overten ed.I-a Sulimanu 12-14 oct

Mesaj de Marinita » 15 Oct 2012, 15:46

voi organiza eu cupa Sulimanu ed. a II a in primavara cu taxa de 800 lei pe 2 sectoare 72 h
premii pe fiecare sector 1si2 captura si premiu general
deasemenea non profit
Multumesc tuturor pentru aprecierea baltii si promit ca nu ma voi opri aici cu ceea ce am sa mai fac la lac
Iar pentru sotiile pescarilor suntem in proiect pentru a face o piscina :))
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Veteran
Mesaje: 898
Membru din: 16 Dec 2007, 13:55

Re: Desfasurare Cupa Overten ed.I-a Sulimanu 12-14 oct

Mesaj de Marian Constantin » 15 Oct 2012, 15:53

iulian petre scrie:ca sa nu scada premiile se pot face doua sectoare valorice si fiecare echipa pescuieste pe cate un sector (cu schimbare).Si noi am fost afectati de gherlele care le/am tras dar stiam ce ne aasteapta si ne/am asumat acest lucru ;) .

organizare buna ,balta buna, dar foarte dezichilibrata .

la un concurs de 48 ore nu poti face schimbare , la 96 ore da dar alta taxa , alte premii si nu mai poti face unul non profit

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Desfasurare Cupa Overten ed.I-a Sulimanu 12-14 oct

Mesaj de Madalin Dirla » 15 Oct 2012, 15:59

Nu Mary,locul 1,2 si 3 la general,cine aduna cele mai putine puncte........iar varianta cu schimbarea de loc e cea mai buna.
De ce crezi ca nu se poate face un concurs de 48 h cu schimbare de locuri??
Marian Constantin scrie:
Madalin Dirla scrie:.........dar te rog nu lua ca pe un repros ceea ce am spus eu referitor la participarile echipei mele la concursurile organizate pe aceasta frumoasa balta,eu sper ca parerea mea sa fie constructiva pe viitor si sa dea sanse egale la podium tuturor participantilor,nimic mai mult!
Toate cele bune!!!
Madalin la o taxa de 600 ron nu poti premia doua sectoare ..... , poate cineva se incumeta sa faca un concurs cu minim 1000 ron si sa sectorizeze balta dar sunt aproape sigur ca nu se vor strange echipe necesare desfasurarii concursului ..

Avatar utilizator
vioril
Veteran
Veteran
Mesaje: 1449
Membru din: 12 Ian 2009, 15:43
Localitate: mihailesti -giurgiu
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Overten ed.I-a Sulimanu 12-14 oct

Mesaj de vioril » 15 Oct 2012, 16:02

Balta este extrtaordinara si nu cred ca trebuie facuta sectorizare , iar ca argument pentru acest lucru sta marturie dovada de maiestrie si excelenta pe care a dovedit-o echipa lui George Alexandru din ultimele 16 ore ale competitiei ce s-a incheiat ieri .
Bravo baieti - stiti sa pescuiti

Avatar utilizator
fanefish
membru activ
membru activ
Mesaje: 138
Membru din: 05 Ian 2009, 16:20

Re: Desfasurare Cupa Overten ed.I-a Sulimanu 12-14 oct

Mesaj de fanefish » 15 Oct 2012, 16:09

multumim pentru aprecieri,multumim nea' dan pentru intentia de a crea o piscina =D> =D> =D> ,daca chiar o faci eu cu sotia mea ne mutam acolo =)) =)) =)) ,si apropo te apreciaza foarte mult multumim pentru tot si acum poze needitate....
Fişiere ataşate
2012-10-14 15.21.20.jpg
DSC01588.JPG
ceva dulce
ceva dulce
DSC01586.JPG
DSC01585.JPG
DSC01583.JPG
DSC01582.JPG
DSC01580.JPG
DSC01579.JPG
DSC01578.JPG
Clubul Sportiv Overten
Imagine
Always C&R

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Overten ed.I-a Sulimanu 12-14 oct

Mesaj de iulian petre » 15 Oct 2012, 16:24

Marian Constantin scrie:
iulian petre scrie:ca sa nu scada premiile se pot face doua sectoare valorice si fiecare echipa pescuieste pe cate un sector (cu schimbare).Si noi am fost afectati de gherlele care le/am tras dar stiam ce ne aasteapta si ne/am asumat acest lucru ;) .

organizare buna ,balta buna, dar foarte dezichilibrata .

la un concurs de 48 ore nu poti face schimbare , la 96 ore da dar alta taxa , alte premii si nu mai poti face unul non profit
------

peste 10 zile la Moara unde participam amandoi o sa ne schimbam pe 3 locuri in 72 ore ;)

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Desfasurare Cupa Overten ed.I-a Sulimanu 12-14 oct

Mesaj de Madalin Dirla » 15 Oct 2012, 16:42

Viorel,nu cunosti toate detaliile,nu contest valoarea echipei Green Lake care a pescuit pe A2,dar trebuie tinut cont ca baietii au pescuit pe deversor unde pestele sta tot timpul oxigenarea apei este pe placul lor,raman la ideea ca sectorizarea echilibreaza balta si toate echipele au sanse egale la podium. ;)
vioril scrie:Balta este extrtaordinara si nu cred ca trebuie facuta sectorizare , iar ca argument pentru acest lucru sta marturie dovada de maiestrie si excelenta pe care a dovedit-o echipa lui George Alexandru din ultimele 16 ore ale competitiei ce s-a incheiat ieri .
Bravo baieti - stiti sa pescuiti
Ultima oară modificat 15 Oct 2012, 17:10 de către Madalin Dirla, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Costi P
Veteran
Veteran
Mesaje: 996
Membru din: 27 Apr 2009, 23:47
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Overten ed.I-a Sulimanu 12-14 oct

Mesaj de Costi P » 15 Oct 2012, 17:10

Madalin Dirla scrie:Viorel,nu cunosti toate detaliile,nu contest valoarea echipei Green Lake care a pescuit pe A2,dar trebuie tinut cont ca baietii au pescuit pe deversor unde pestele sta tot timpul oxigenarea apei este pe placul pestilor,raman la ideea ca sectorizarea echilibreaza balta si toate echipele au sanse egale la podium. ;)
vioril scrie:Balta este extrtaordinara si nu cred ca trebuie facuta sectorizare , iar ca argument pentru acest lucru sta marturie dovada de maiestrie si excelenta pe care a dovedit-o echipa lui George Alexandru din ultimele 16 ore ale competitiei ce s-a incheiat ieri .
Bravo baieti - stiti sa pescuiti
apa a inceput sa curga la jumatatea concursului...in perioada pana la sfarsitul concursului apa a crescut cu aprox 1 metru ( baietii de pe 16 au masurat )...daca curgea de la inceput George facea record pe standul 2.
Pascu Constantin
CS Carp Zone
http://www.youtube.com/watch?v=EwEpF_swNg4

Avatar utilizator
dktaxi
senior
senior
Mesaje: 165
Membru din: 06 Apr 2008, 20:40
Localitate: Bucharest
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Overten ed.I-a Sulimanu 12-14 oct

Mesaj de dktaxi » 15 Oct 2012, 20:56

felicitari organizatoruli bravo MARY sa astepti lumea cu mancarica cu bauturica la inceperea concursului o idee buna bravo =D> =D> =D> felicitari participantilor si nu in ultimul rind bravo MARINITA SI ADMINISTRATIEI ACESTUI CARPODROM =D> =D> =D> =D>

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Veteran
Mesaje: 898
Membru din: 16 Dec 2007, 13:55

Re: Desfasurare Cupa Overten ed.I-a Sulimanu 12-14 oct

Mesaj de Marian Constantin » 15 Oct 2012, 21:12

dktaxi scrie:felicitari organizatoruli bravo MARY sa astepti lumea cu mancarica cu bauturica la inceperea concursului o idee buna bravo =D> =D> =D> felicitari participantilor si nu in ultimul rind bravo MARINITA SI ADMINISTRATIEI ACESTUI CARPODROM =D> =D> =D> =D>

Meritul organizării acestui concurs aparține clubului Overten ...pentru mancarica si bauturica de la începutul concursului responsabil a fost Stefan Libra >:D< pentru ca se apropie si ziua lui de naștere si ii urez încă de pe acum un calduros La Mulți Ani!

Avatar utilizator
dan _city_center
senior
senior
Mesaje: 452
Membru din: 16 Dec 2007, 20:09
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Overten ed.I-a Sulimanu 12-14 oct

Mesaj de dan _city_center » 15 Oct 2012, 21:37

Marinita scrie:voi organiza eu cupa Sulimanu ed. a II a in primavara cu taxa de 800 lei pe 2 sectoare 72 h
premii pe fiecare sector 1si2 captura si premiu general
deasemenea non profitMultumesc tuturor pentru aprecierea baltii si promit ca nu ma voi opri aici cu ceea ce am sa mai fac la lac
Iar pentru sotiile pescarilor suntem in proiect pentru a face o piscina :))

sa fie locuri libere prin spitale ...fac unii infarct! **== :-$
Baricada Carp Club

Avatar utilizator
Madalin Dirla
Veteran
Veteran
Mesaje: 3312
Membru din: 03 Mai 2008, 14:46

Re: Desfasurare Cupa Overten ed.I-a Sulimanu 12-14 oct

Mesaj de Madalin Dirla » 15 Oct 2012, 22:07

dan _city_center scrie:
Marinita scrie:voi organiza eu cupa Sulimanu ed. a II a in primavara cu taxa de 800 lei pe 2 sectoare 72 h
premii pe fiecare sector 1si2 captura si premiu general
deasemenea non profitMultumesc tuturor pentru aprecierea baltii si promit ca nu ma voi opri aici cu ceea ce am sa mai fac la lac
Iar pentru sotiile pescarilor suntem in proiect pentru a face o piscina :))

sa fie locuri libere prin spitale ...fac unii infarct! **== :-$
=)) =)) =)) =)) =))

Avatar utilizator
vioreldulamita
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 19 Ian 2009, 21:43
Localitate: DEJ str CRINGULUI nr.22 bl.L13 ap.38

Re: Desfasurare Cupa Overten ed.I-a Sulimanu 12-14 oct

Mesaj de vioreldulamita » 16 Oct 2012, 00:06

Madalin Dirla scrie:...locul 1,2 si 3 la general,cine aduna cele mai putine puncte........iar varianta cu schimbarea de loc e cea mai buna...
... ;) asa da...

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”