Avertizor electronic Cormoran Pro Carp S-3000

Moderatori: gor965, mini_mic

Scrie răspuns
Avatar utilizator
alecsandru
senior
senior
Mesaje: 486
Membru din: 18 Oct 2012, 09:39

Avertizor electronic Cormoran Pro Carp S-3000

Mesaj de alecsandru » 18 Oct 2012, 10:07

salutare,

Am achzitionat 3 avertizori electronici de la Cormoran, model Pro Carp S-3000 si am sesizat urmatoarea probleme :
-am avut o trasatura la unul din avertisorzi, un singur beep. Am ramas atent pe batul respectiv si am observat faptul ca firul se intindea si avertizorul nu scotea nici un sunet. Nu se intindea mult insa se vedea cu ochiul liber ca era o trasatura mai ales ca nu era vand iar balta pe care pescuiesc are in jur de 100 m latime. Avertizorii nu sunt defecti, am prins multi pesti cu ei dar nu mi s-a mai intamplat asa ceva [...]. In fine, am mai stat 1 minut uitandu-ma la fir si pun mana pe bat, mulinez, intep, pac. Peste in celalalt capat. Il scot ii dau drumu, bucuros dar ingandurat. Aveti idee de la ce poate fii aceasta lipsa de atentionare din partea senzorului? Sa fie calitatea slaba? Mentionez ca folosesc swingere (le tin moi de obicei, cu greutatea spre pichet). Pe fir aveam si flying back leads....Daca ma poate ajuta cineva cu un sfat. Sa imi schimb avertizorii, sa ii dau la garantie...ce sa fac....

Multumesc,
Alexandru
...oboseala vine din odihnă!

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Avertizor electronic Cormoran Pro Carp S-3000

Mesaj de sdaniel » 18 Oct 2012, 10:19

Aceeasi problema o au si delkimii . La trasaturile foarte fine pe cadere sau urcare , nu sesizeaza .
Dan Serban

Avatar utilizator
alecsandru
senior
senior
Mesaje: 486
Membru din: 18 Oct 2012, 09:39

Re: Avertizor electronic Cormoran Pro Carp S-3000

Mesaj de alecsandru » 18 Oct 2012, 11:00

sdaniel scrie:Aceeasi problema o au si delkimii . La trasaturile foarte fine pe cadere sau urcare , nu sesizeaza .
ms de raspuns si nu am cum sa remediez situatia asta? Eu mi-am imaginat ca s-a intepat baietasul si statea pe loc sa scuipe carligul (avea gura ciuruita - deci clar era crap cu experienta >:) ).
Altele modele nu au aceasta problema ? Imi poti recomanda plz altele pe care le-ati incercat si nu ati avut aceeasi problema ?
Daca ai trasaturi "anemice" noaptea nu poti face nimic decat sa stai cu lanterna in fire...
...oboseala vine din odihnă!

Avatar utilizator
sdaniel
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 17 Iun 2008, 17:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Avertizor electronic Cormoran Pro Carp S-3000

Mesaj de sdaniel » 18 Oct 2012, 11:32

alecsandru scrie:
sdaniel scrie:Aceeasi problema o au si delkimii . La trasaturile foarte fine pe cadere sau urcare , nu sesizeaza .
ms de raspuns si nu am cum sa remediez situatia asta? Eu mi-am imaginat ca s-a intepat baietasul si statea pe loc sa scuipe carligul (avea gura ciuruita - deci clar era crap cu experienta >:) ).
Altele modele nu au aceasta problema ? Imi poti recomanda plz altele pe care le-ati incercat si nu ati avut aceeasi problema ?
Daca ai trasaturi "anemice" noaptea nu poti face nimic decat sa stai cu lanterna in fire...
Eu am patit-o de cateva ori , sa semnalizeze o singura data si apoi sa ramana agatat pestele minute bune . Nu ma pot pronunta in prinvita altor modele ..
Dan Serban

Scrie răspuns

Înapoi la “Altele”