NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Moderatori: Qnyx, Sebastian

Scrie răspuns
gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de gogu steriade » 22 Aug 2012, 00:46

Desideiu Bogdan scrie:Frumos birou din lemn de cireș carămiziu ai Nea Gogule...e raritate prin Vaslui nuanța asta. ;)

P.S. Sa-ti trăiască perușul.
in loc sa vezi sculele mancatiash matale te uiti la mobila ?! #-o cant trece o cucoana fara sutien p langa matale :x , te uiti la luna ai ? :-w
psss.
si nici macar nu ie caramiziu ! [-x ca io am vrut mahon negru, Bubulina a vrut bambus iar Kirianis care iera intamplator in vizita da o saptamana pa la noi :-? , a vrut cirese ! :-S Dupa cum bine sa stie ca eu find sefu da trib la mine acasa <:-P , am supus democratic la vot ! :-B evidamente cucoana a facut blat pa ceva beutura moka dan partea lui Alexandrion Kirianis ~x( sia votat cu ciresu ! =(( Iacada asadar deci si prin urmare ca mobila sa facut pa culoarea interesului personal si nu ma reprezinta ! #:-S da fapt cand ie lumina mai slaba seamana cu mahonu cand ie mai tanar si nu e asa bronzat ! ;)
psssssssssss
si cum adica sami traiasca persusu ? :-?? care dan iei ca ie 3 ? :-? pai unu sa traiasca sia ailalti 2 sa moare ? :-w ie frumos cemi urezi matale ? :-S
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de gogu steriade » 22 Aug 2012, 00:49

Dan Mitranescu scrie:Multumesc Gogu Steriade pentru ajutor. :)
Servus draga ! Mia facutara mare placere sami prinz destele in gramada ceia da butoane si butonele. >:D< A zis nevastamea ca daca mai iau 4-5 dastia impodobim si noi pomu da iarna frumos ! <:-P
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
Desideiu Bogdan
Veteran
Veteran
Mesaje: 654
Membru din: 24 Mar 2010, 21:26
Localitate: Bucuresti

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Desideiu Bogdan » 22 Aug 2012, 12:32

gogu steriade scrie:
Desideiu Bogdan scrie:Frumos birou din lemn de cireș carămiziu ai Nea Gogule...e raritate prin Vaslui nuanța asta. ;)

P.S. Sa-ti trăiască perușul.
in loc sa vezi sculele mancatiash matale te uiti la mobila ?! #-o cant trece o cucoana fara sutien p langa matale :x , te uiti la luna ai ? :-w
Nu era nevoie sa ma uit la avertizori...ii cunosc destul de bine , atat de bine incat atunci cand reprezentantul Hakuyo a adus primul set pentru teste , a zis ca sunt rezistenti la apa...cum sunt Toma necredinciosu' , am luat un avertizor si l-am scufundat complet intr-un pahar cu apa :)) generand reactii de genul "Hai bai Bogdane , ce dracu" :O :O :O Dan Mitranescu poate confirma , era acolo =)) =)) =)) ....l-a lasat la scurs si il foloseste la pescuit si acum ;) .
Si daca trece o cucoana fara sutien pe langa mine , da , ma uit la luna ca sunt orb si vad cu mainile ;) .

PSSSSSSSSS
Sa-ti traiasca toti perusii ;)

Avatar utilizator
REMUSGL
senior
senior
Mesaje: 347
Membru din: 26 Oct 2010, 12:03
Localitate: Galati
Contact:

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de REMUSGL » 24 Oct 2012, 14:42

Dane ne prezinti si noua noul model de senzori :D? (i-am vazut in poze).

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 24 Oct 2012, 23:12

REMUSGL scrie:Dane ne prezinti si noua noul model de senzori :D? (i-am vazut in poze).
Avertizorii respectivi ii am in teste. La prima partida de pe Tancabesti au fost de locul 1. :D
Maine ma duc cu ei la Corbu , iar testul final o sa fie saptamana viitoare la Moara. Sper sa iasa fum din ei ! :D

Serios vorbind sunt identici ca functii cu modelul 2012 cu un plus pentru statie care are si aceasta banda de leduri pentru a descrie felul in care trage sau impinge :D pestele. Totodata statia functioneaza si ea cu baterie de 9V.
Pot sa mai spun ca modelul in teste este putin mai mic si compact ca forme ... O garnitura zdravana de cauciuc da un aspect placut si o siguranta in plus la patrunderea apei .
La prima vedere sunt buni , totusi mai trebuiesc tavaliti putin inainte sa ii comandam ... :)

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de pharaoh » 24 Oct 2012, 23:31

Despre ce vorbiti? Apare alt model? Tot la pretul asta? Vin sa-i vad la Corbu :P
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Allen Besnovich » 30 Oct 2012, 20:26

A aparut alt model ? Tocmai cand ma gandeam serios la ei :))
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 30 Oct 2012, 23:35

aleendark scrie:A aparut alt model ? Tocmai cand ma gandeam serios la ei :))
Parerea mea este ca modelul 2012 este peste modelul in test .
La acesta din urma am sesizat cateva hibe care daca nu se pot remedia o sa renuntam la modelul propus pentru 2013 cautand eventual altceva.
P.S. Recomand modelul 2012 cu toata increderea.

77neo
senior
senior
Mesaje: 231
Membru din: 19 Feb 2011, 22:26
Localitate: Brasov

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de 77neo » 31 Oct 2012, 22:14

Dan Mitranescu scrie:
aleendark scrie:A aparut alt model ? Tocmai cand ma gandeam serios la ei :))
Parerea mea este ca modelul 2012 este peste modelul in test .
La acesta din urma am sesizat cateva hibe care daca nu se pot remedia o sa renuntam la modelul propus pentru 2013 cautand eventual altceva.
P.S. Recomand modelul 2012 cu toata increderea.
domnul Dan, va rog frumos, daca se poate, sa imi ziceti ce autonomie au atat senzorii cat si statia (modelul 2012).
statia merge cu 3AAA?

multumesc frumos
'Viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului. De aceea par unii strălucitori înainte să-i auzi vorbind.'

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 31 Oct 2012, 22:27

77neo scrie:
Dan Mitranescu scrie:
aleendark scrie:A aparut alt model ? Tocmai cand ma gandeam serios la ei :))
Parerea mea este ca modelul 2012 este peste modelul in test .
La acesta din urma am sesizat cateva hibe care daca nu se pot remedia o sa renuntam la modelul propus pentru 2013 cautand eventual altceva.
P.S. Recomand modelul 2012 cu toata increderea.
domnul Dan, va rog frumos, daca se poate, sa imi ziceti ce autonomie au atat senzorii cat si statia (modelul 2012).
statia merge cu 3AAA?

multumesc frumos
Statia consuma cele trei baterii alcaline A-A-A in aprox. 10 zile ( baterii de calitate ).
Avertizorii ... nu stiu inca . Eu ii folosesc din primavara si inca nu am schimbat bateriile ... :). Asta in regim de concurs unde se schimba lansetele destul de des si pestii trag frecvent ... :) . Deci un sezon tin sigur.

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Allen Besnovich » 13 Noi 2012, 10:21

Am si eu o intrebare: se poate seta volumul pe statie? Si aici nu ma refer la on/off ci la setarea unui volum mai mic. Din filmulete am observat ca statia merge ori tare, ori deloc.
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 13 Noi 2012, 16:19

aleendark scrie:Am si eu o intrebare: se poate seta volumul pe statie? Si aici nu ma refer la on/off ci la setarea unui volum mai mic. Din filmulete am observat ca statia merge ori tare, ori deloc.
Statia are 5 nivele de sunet plus functia de vibratie ( care intra automat la volum minim ).

Avatar utilizator
Desideiu Bogdan
Veteran
Veteran
Mesaje: 654
Membru din: 24 Mar 2010, 21:26
Localitate: Bucuresti

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Desideiu Bogdan » 13 Noi 2012, 19:49

Hahahaha...la ce am auzit azi , cred ca or sa fie putini pescari care sa tina noii avertizorii cu volumul la minim. :))

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Allen Besnovich » 14 Noi 2012, 15:13

Multumesc pentru raspuns.
Desideiu Bogdan scrie:Hahahaha...la ce am auzit azi , cred ca or sa fie putini pescari care sa tina noii avertizorii cu volumul la minim. :))
Adica? Detaliaza, nu inteleg.
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: NOUL MODEL DE AVERTIZORI CU STATIE HAKUYO

Mesaj de Dan Mitranescu » 14 Noi 2012, 15:42

aleendark scrie:Multumesc pentru raspuns.
Desideiu Bogdan scrie:Hahahaha...la ce am auzit azi , cred ca or sa fie putini pescari care sa tina noii avertizorii cu volumul la minim. :))
Adica? Detaliaza, nu inteleg.
Inca nu se poate anunta "secretul" ! :)
In mare ... este vorba despre o modificare la modelul actual.

Scrie răspuns

Înapoi la “Dan Mitranescu”