La pescuit in Irlanda

Moderatori: gor965, mini_mic

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Lucian Nagy
membru activ
membru activ
Mesaje: 145
Membru din: 22 Noi 2007, 20:24
Localitate: Dublin

La pescuit in Irlanda

Mesaj de Lucian Nagy » 26 Ian 2008, 01:49

Salut.Tocmai am gasit clip-ul acesta,,si i-l postez aici sa-l vedeti si voi..Vreau sa mentionez ca nu-i cunosc pe "autori"......... Poate careva dintre voi,,cei ce-l vizionati ...........

Avatar utilizator
kamasan
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 20 Noi 2007, 11:34
Localitate: Arad
Contact:

Re: La pescuit in Irlanda

Mesaj de kamasan » 26 Ian 2008, 13:11

Lucian Nagy scrie:Norocul tau ca esti in Romania,,ca astia de pe-aici((irlandezii)) te-ar beli de viu daca te-ar gasi cu ""captura"" aia in plasa.... Shocked Shocked Shocked P S asa ceva folosesc pt stiuca MOMEALA!!!!!!
...acuma nu se mai pune???? Vad ca si acesti pescari au scapat cu pieile pe ei :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: ...Irlandezii sint ceva mai maleabili (stiu ca am fost si eu o gramada de vreme acolo si am si pescuit :P ) dar romanashii nostri care ajung in strainataturi si uita de unde au plecat , au de facut astfel de remarci rautacioase. Motive? Necunoscute mie!
Din aceste motive am incetat a mai posta poze pe acest forum...eu merg la pescuit nu numai la crapalai de 20 kg. Mai incerc si cite un scobar sau mreana la feeder, o platica la waggler...Sint un fel de (cum zic irlandezii) "all round fisherman".
Numai bine tuturor.
...cosmin.muntean ...Imagine...Imagine

Avatar utilizator
Lucian Nagy
membru activ
membru activ
Mesaje: 145
Membru din: 22 Noi 2007, 20:24
Localitate: Dublin

Mesaj de Lucian Nagy » 26 Ian 2008, 19:16

e o diferenta sa-i tii in galeata sau sa-i tii in keepnet,FIR INTINS.!!!

Avatar utilizator
Lucian Nagy
membru activ
membru activ
Mesaje: 145
Membru din: 22 Noi 2007, 20:24
Localitate: Dublin

Mesaj de Lucian Nagy » 26 Ian 2008, 19:22

si,,daca mai treci,,let me know,,sa facem o partida........poti sa o iei si ca o invitatie ANYTIME :) :) :)

Avatar utilizator
kamasan
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 20 Noi 2007, 11:34
Localitate: Arad
Contact:

Mesaj de kamasan » 26 Ian 2008, 19:25

Pozele au fost facute in galeata....Stai linistit ca i-am tinut in JUVELNIC (keepnet pt cei ce nu stiu ce e acela juvelnic) eco de 4 m , tunel.... Nu asta era problema, ci modul cum ai facut postarea....E poveste veche asa ca...lasobalta. Toate bune si fir intins tuturor.
...cosmin.muntean ...Imagine...Imagine

Avatar utilizator
kamasan
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 20 Noi 2007, 11:34
Localitate: Arad
Contact:

Mesaj de kamasan » 26 Ian 2008, 19:28

De regula merg undeva mult mai in nord de dublin. Adica in Irlanda de Nord, linga Belfast, la Newtonards. Super locuri, superpescuit....si sa stii ca nici un irlandez nu m-a belit..chiar mi-am facut citiva prieteni. Merci oricum de invitatie. :wink:
...cosmin.muntean ...Imagine...Imagine

Avatar utilizator
Lucian Nagy
membru activ
membru activ
Mesaje: 145
Membru din: 22 Noi 2007, 20:24
Localitate: Dublin

Mesaj de Lucian Nagy » 26 Ian 2008, 19:59

Azi am fost si eu inspre nord,,in cavan,,cu inca un prietenAm prins un cer cenusiu cit vedeai cu ochii,,+++ploaie marunta,sa-i zicem ""mocaneasca"".Dupa jumate de ora prietenul a prins o stiuca de 4lb(cam 2kg) la smelt(nu-l stiu traduce) si dupa inca o ora am prins si eu una de 5lb(2.250kg) la rosioara(pop-up).Cam atit.Bineinteles ca-n Dublin era soare,,desi batea si vintul ca oriunde............Si in legatura cu irlandezii,,stiu ca-s prietenosi,,dar unii doar pina afla ca SUNT ROMAN.. :oops: .........FIR INTINS!!

Avatar utilizator
kamasan
senior
senior
Mesaje: 340
Membru din: 20 Noi 2007, 11:34
Localitate: Arad
Contact:

Mesaj de kamasan » 26 Ian 2008, 20:08

Eu i-am gasit oameni de suflet cu care am ramas prieten. Nu toti pot fi la fel dar eu am ramas placut impresionat de ce am gasit acolo. Sa nu iti mai spun ca am facut spectacol la babusca, am cumparat din singurul magazin de pescu din newtonards totte cirligele KAMASAN de match, si toate plutele care nu aveau defecte. Multi irlandezi m-au intrebat ca ce fac cu ele, ca ei nu pescuiesc la asa ceva...mai mult la rapitor si pescuit marin.
Am fost cu doi prieteni(nigel si trevor) pe un teren de golf unde erau ceva lacuri. Ei au dat la stiuca, dar eu am pescuit...asa cum imi place mie...sheffield. S-au adunat in spatele nostru mai multi sa vada ce facem. Eu nu sint cu rapitorul asa ca....Si, repet, am scapat nebelit.
Cit despre irlandeze... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...dar asta e alta poveste...
Hai ca am treaba...ceau tuturor :wink:
...cosmin.muntean ...Imagine...Imagine

Avatar utilizator
Lucian Nagy
membru activ
membru activ
Mesaje: 145
Membru din: 22 Noi 2007, 20:24
Localitate: Dublin

Mesaj de Lucian Nagy » 26 Ian 2008, 21:01

Ma abtin de la comentariile despre irlandeze........(e sotia prin zona).... :) :) :)

Scrie răspuns

Înapoi la “Altele”