PODIUMURI PENTRU MTX 14

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

PODIUMURI PENTRU MTX 14

Mesaj de Dan Mitranescu » 13 Dec 2012, 22:52

Ca multumire pentru faptul ca mi-au acordat incredere cat si pentru rezultatele obtinute am hotarat sa premiez pescarii care cu ajutorul lansetelor MTX 14 au obtinut rezultate in concursuri.
Puterea mea financiara nu este pe masura rezultatelor si nu am sa pot premia pe toata lumea , ... totusi sper sa insemne ceva.
Astfel voi oferi , in urma unei tombole , premii pentru 10 dintre echipele care se inscriu sub urmatoarele criterii :

1. Sa fi folosit lansete MTX 14 atunci cand au obtinut un trofeu in competitii.
2. Sa posteze :
- numele concursului si data.
- numele concurentilor din echipa
- locul obtinut in concurs ( locul 1 , 2 , 3 sau captura ). Rezultatul respectiv se posteaza o singura data ( nu se inscriu toti membrii echipei cu acelasi rezultat )
Inscrierile contestate justificat de catre alti pescari vor fi anulate.

Cele 10 premii in valoare de peste 2300 lei constau in 5 lansete HAKUYO MTX14 SPOD (3,90 M - 5lbs) si 5 COBRE DE CARBON HAKUYO .
Extragerea va avea loc in cadrul concursului HAKUYO CASTING 2013 din luna februarie a anului urmator.

Multumesc anticipat pentru participare.

Avatar utilizator
REMUSGL
senior
senior
Mesaje: 347
Membru din: 26 Oct 2010, 12:03
Localitate: Galati
Contact:

Re: PODIUMURI PENTRU MTX 14

Mesaj de REMUSGL » 14 Dec 2012, 11:43

Dan Mitranescu scrie: 1. Sa fi folosit lansete MTX 14 atunci cand au obtinut un trofeu in competitii.
2. Sa posteze :
- numele concursului si data.
- numele concurentilor din echipa
- locul obtinut in concurs ( locul 1 , 2 , 3 sau captura ). Rezultatul respectiv se posteaza o singura data ( nu se inscriu toti membrii echipei cu acelasi rezultat )
Inscrierile contestate justificat de catre alti pescari vor fi anulate.
Multumesc anticipat pentru participare.
Si noi trebuie sa iti multumim pentru aceasta minunata combinatie de litere mtx :D si nu in ultimul rand pentru "darul" mamaligii :D >:D< :-* ---<>< ---<><

Ma pot inscrie cu mai multe podiumuri, adica toate cele de anul asta :D

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: PODIUMURI PENTRU MTX 14

Mesaj de Dan Mitranescu » 14 Dec 2012, 17:18

Normal ca te poti inscrie cu toate podiumurile.
Mai putin pe cel pe care il ai cu mine ... :D
Glumesc. Numai sa nu il treca si Florin la el .

Astept lista . Ca ai cu ce !!! =D>

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: PODIUMURI PENTRU MTX 14

Mesaj de pharaoh » 14 Dec 2012, 17:28

Concursurile mai de "amatori" se pun? :P
Daca da, Cupa Dobrogeana la Crap, Turcoaia (Tulcea) 2012, locul 3! Datorita MTX 14!
Fişiere ataşate
turcoaia.jpg
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: PODIUMURI PENTRU MTX 14

Mesaj de Dan Mitranescu » 14 Dec 2012, 18:06

pharaoh scrie:Concursurile mai de "amatori" se pun? :P
Daca da, Cupa Dobrogeana la Crap, Turcoaia (Tulcea) 2012, locul 3! Datorita MTX 14!
Podium sa fie ! Ca amatori suntem toti ... Normal ca se pune daca ai cupa in mana ! :)
P.S. Ai participat singur ?

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: PODIUMURI PENTRU MTX 14

Mesaj de pharaoh » 14 Dec 2012, 18:32

Da. Sigurul care-am fost singur. :). Mi-au dat doua cupe :)) .
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: PODIUMURI PENTRU MTX 14

Mesaj de iulian petre » 14 Dec 2012, 19:31

Dane fi atent aici la clienti fideli MTX 8,12 SI 14 ....DATA 2012 ca/s tare multe de cautat :))


1-echipa /iulian petre /neacsu mircea /ciprian domnica - loc 1 Cupa Primaverii ,-MTX 12
2-echipa /iulian petre /neacsu mircea /ciprian domnica-loc 1 cupa primaveri -greaca , MTX 12
3-echipa /iulian petre /neacsu mircea /ciprian domnica loc sector 2 cupa senior MV2-MTX 12
4-echipa /Petre Iulian /Ghita Adrian -loc 2 cupa magura 9-MTX 14 SI MTX 12
5-echipa /Petre Iulian/Ghita Adrian -loc 3 sector Revansa MV2 -MTX 14 si MTX 12
6-echipa /Petre Iulian /Dan Stoica . loc doi Pleasa-MTX 8 si MTX 12
7-echipa //neacsu mircea /ciprian domnicamihai aldea -loc 2 cupa romaniei--MTX 14 si MTX 12
8-echipa /neacsu mircea /ciprian domnica-loc 1 Cupa Pescarilor Sportivi MTX 12
9-echipa /neacsu mircea /ciprian domnica-Captura Cupa Pescarilor Sportivi MTX 12
10-echipa /neacsu mircea /ciprian domnica/mihai aldeas- captura cupa romaniei -MTX14 si MTX12
11-echipa Ghita Adrian/Cazacu Bogdan/alex -loc 3 cupa primaverii greaca MTX 14
12-echipa Ghita Adrian/Cazacu Bogdan/alexloc 3 cupa politistilor greaca ,-MTX 14
13-echipa Ghita Adrian/Cazacu Bogdan/alexoc 2 Cupa Seniorilor tancabesti
14-ghita -loc 1 cupa tarom Sulimanu MTX 14
15-ghita-captura sulimanu MTX 14
16-echipa /george alexandru/Serban Daniel /marius matei -loc 1 prima mansa sarulesti ,MTX 14 -SENZOR MAGIC
17-echipa /george alexandru/Serban Daniel /marius matei-loc 2 cupa overten sulimanu ,MTX 14--SENZOR MAGIC
18-echipa /george alexandru/Serban Daniel /marius matei-loc 1 cupa romaniei chiroiu MTX 14--SENZOR MAGIC
28-echipa /alin jantea/vali bosman/sudor florin /loc 1 sector si loc 1 general cupa APS -MTX 14
29-echipa /-alin jantea/vali bosman/sudor florin -captura sarulesti mansa 1 -MTX14
30-echipa / alin jantea/vali bosman/sudor florin-loc 5 (se premia 5 locuri ) mansa 1-MTX 14
31-echipa /alin jantea/vali bosman/sudor florin-captura sarulesti generala dupa 3 manse (Premiere separata fara de mansa 1 )-MTX 14
32-echipa /alin jantea/vali bosman/sudor florin-locul 1 sarulesti mansa 3 -MTX 14
33-echipa/alin jantea/vali bosman/sudor florin -locul 1 campionat si campionii romaniei echipe -MTX 14
34-echipa /alin jantea/vali bosman/sudor florin-locul 3 cupa romaniei -MTX 14
35-echipa /Alex Dumi/ Dan Stoica loc 2 Sarulesti mansa 3 -MTX 12
36-echipa /Alex Dumi/ Dan Stoica -captura - Sarulesti mansa 3 -MTX 12
37-echipa /Alex Dumi/ Dan Stoica locul 3 general Sarulesti -MTX 12
39-echipa Sebastian /DanStoica/Neacsu Mircea-locul 3 Revansa MV2 -MTX 12 SI MTX 8
41-echipa /valer russu /cosmescu loc 2- Pescarilor Sportivi MTX 12 si HS-200

Lista inca nu este completa ...

ps. si regretatul Cristi Trofim a castigat cu MTX 14 dar nu mai este cazul sa/l trec .....cred ca merit o bere ca de la mine a plecat nebunia in club cu MTX-UL ;)
Ultima oară modificat 14 Dec 2012, 19:48 de către iulian petre, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
REMUSGL
senior
senior
Mesaje: 347
Membru din: 26 Oct 2010, 12:03
Localitate: Galati
Contact:

Re: PODIUMURI PENTRU MTX 14

Mesaj de REMUSGL » 14 Dec 2012, 19:42

2012:
1. Locul 1 Cupa Sulimanu Ed I 30 mar.-01 apr. Ghilase Laurentiu, Drobota Remus
2. Locul 1 Sector Senior Cup Ed a-IV-a (Alaturi de Jonny si Tibi Visan) - am folosit lansetele mele si ale lui Tibi (MTX + Grey)
3. Marele premiu la Trofeul Tancabesti Ed a-II-a Ionut NIP si Cristi Ionita - 4 MTX14 ale mele, 2 MTX14 ala lui Ionut si 1 MTX14 al lui Cristi
4. Locul 1 Provocarea Magura9 (Alaturi de Andrei Ionita) - 6 MTX 14 ale mele
5. Locul 1 Cupa Iernii Ed a-VI-a (Alaturi de Piticu si Cosmin Clinci) - 6 MTX14 ale mele
2011:
6. Locul al-III-a la Concursul studentesc de pescuit organizat de Casa de studenti Galati :D (primul podium cu MTX14)

Nu am pus podiumurile cand nu am folosit lansetele mele :D, ca nu mi se pare corect. Cu Ionut ma inteleg eu :D

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: PODIUMURI PENTRU MTX 14

Mesaj de Dan Mitranescu » 14 Dec 2012, 21:59

iulian petre scrie:Dane fi atent aici la clienti fideli MTX 8,12 SI 14 ....DATA 2012 ca/s tare multe de cautat :))


1-echipa /iulian petre /neacsu mircea /ciprian domnica - loc 1 Cupa Primaverii ,-MTX 12
2-echipa /iulian petre /neacsu mircea /ciprian domnica-loc 1 cupa primaveri -greaca , MTX 12
3-echipa /iulian petre /neacsu mircea /ciprian domnica loc sector 2 cupa senior MV2-MTX 12
4-echipa /Petre Iulian /Ghita Adrian -loc 2 cupa magura 9-MTX 14 SI MTX 12
5-echipa /Petre Iulian/Ghita Adrian -loc 3 sector Revansa MV2 -MTX 14 si MTX 12
6-echipa /Petre Iulian /Dan Stoica . loc doi Pleasa-MTX 8 si MTX 12
7-echipa //neacsu mircea /ciprian domnicamihai aldea -loc 2 cupa romaniei--MTX 14 si MTX 12
8-echipa /neacsu mircea /ciprian domnica-loc 1 Cupa Pescarilor Sportivi MTX 12
9-echipa /neacsu mircea /ciprian domnica-Captura Cupa Pescarilor Sportivi MTX 12
10-echipa /neacsu mircea /ciprian domnica/mihai aldeas- captura cupa romaniei -MTX14 si MTX12
11-echipa Ghita Adrian/Cazacu Bogdan/alex -loc 3 cupa primaverii greaca MTX 14
12-echipa Ghita Adrian/Cazacu Bogdan/alexloc 3 cupa politistilor greaca ,-MTX 14
13-echipa Ghita Adrian/Cazacu Bogdan/alexoc 2 Cupa Seniorilor tancabesti
14-ghita -loc 1 cupa tarom Sulimanu MTX 14
15-ghita-captura sulimanu MTX 14
16-echipa /george alexandru/Serban Daniel /marius matei -loc 1 prima mansa sarulesti ,MTX 14 -SENZOR MAGIC
17-echipa /george alexandru/Serban Daniel /marius matei-loc 2 cupa overten sulimanu ,MTX 14--SENZOR MAGIC
18-echipa /george alexandru/Serban Daniel /marius matei-loc 1 cupa romaniei chiroiu MTX 14--SENZOR MAGIC
28-echipa /alin jantea/vali bosman/sudor florin /loc 1 sector si loc 1 general cupa APS -MTX 14
29-echipa /-alin jantea/vali bosman/sudor florin -captura sarulesti mansa 1 -MTX14
30-echipa / alin jantea/vali bosman/sudor florin-loc 5 (se premia 5 locuri ) mansa 1-MTX 14
31-echipa /alin jantea/vali bosman/sudor florin-captura sarulesti generala dupa 3 manse (Premiere separata fara de mansa 1 )-MTX 14
32-echipa /alin jantea/vali bosman/sudor florin-locul 1 sarulesti mansa 3 -MTX 14
33-echipa/alin jantea/vali bosman/sudor florin -locul 1 campionat si campionii romaniei echipe -MTX 14
34-echipa /alin jantea/vali bosman/sudor florin-locul 3 cupa romaniei -MTX 14
35-echipa /Alex Dumi/ Dan Stoica loc 2 Sarulesti mansa 3 -MTX 12
36-echipa /Alex Dumi/ Dan Stoica -captura - Sarulesti mansa 3 -MTX 12
37-echipa /Alex Dumi/ Dan Stoica locul 3 general Sarulesti -MTX 12
39-echipa Sebastian /DanStoica/Neacsu Mircea-locul 3 Revansa MV2 -MTX 12 SI MTX 8
41-echipa /valer russu /cosmescu loc 2- Pescarilor Sportivi MTX 12 si HS-200

Lista inca nu este completa ...

ps. si regretatul Cristi Trofim a castigat cu MTX 14 dar nu mai este cazul sa/l trec .....cred ca merit o bere ca de la mine a plecat nebunia in club cu MTX-UL ;)
Bravo voua Iulian. Felicitari pentru aceste rezultate.
Astept si rezultatele din anii trecuti

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: PODIUMURI PENTRU MTX 14

Mesaj de Dan Mitranescu » 14 Dec 2012, 22:02

REMUSGL scrie:2012:
1. Locul 1 Cupa Sulimanu Ed I 30 mar.-01 apr. Ghilase Laurentiu, Drobota Remus
2. Locul 1 Sector Senior Cup Ed a-IV-a (Alaturi de Jonny si Tibi Visan) - am folosit lansetele mele si ale lui Tibi (MTX + Grey)
3. Marele premiu la Trofeul Tancabesti Ed a-II-a Ionut NIP si Cristi Ionita - 4 MTX14 ale mele, 2 MTX14 ala lui Ionut si 1 MTX14 al lui Cristi
4. Locul 1 Provocarea Magura9 (Alaturi de Andrei Ionita) - 6 MTX 14 ale mele
5. Locul 1 Cupa Iernii Ed a-VI-a (Alaturi de Piticu si Cosmin Clinci) - 6 MTX14 ale mele
2011:
6. Locul al-III-a la Concursul studentesc de pescuit organizat de Casa de studenti Galati :D (primul podium cu MTX14)

Nu am pus podiumurile cand nu am folosit lansetele mele :D, ca nu mi se pare corect. Cu Ionut ma inteleg eu :D
Mi-ai lasat mie locul 2 general de la Corbu ???
Nu are loc intre atatia de 1 ? :D

P.S. Daca mai ai alte rezultate si in anii trecuti cu MTX14 te astept cu ele.

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: PODIUMURI PENTRU MTX 14

Mesaj de iulian petre » 15 Dec 2012, 11:04

rezultate sunt cu MTX in ultimii 3 ani ca numai eu mai cel putin 15 concursuri castigate dar cu `m`MTX-uri cumparate de la tine un model mai vechi ....

o istorie ...

Primele bete MTX (astea de crap 3,90) care au aparut pe piata erau o copie a betelor pelzer mtx si chiar am avut in mana ambele modele si erau identice dar la un pret foarte diferit . Si husele erau identice :D . Pescarii de competitie au inceput sa curete lacul (vopseaua ) de pe ele sa le mai usureze un pic si mandrina sa o schimbe cu una mai usoara si de aici ai creat un bat la "cerere" cu inele mai usoare ,fara vopsea pe ele ,mandrina mai rezistenta si mai usoara ,etc etc ...

Cum eu le am de cand au aparut primele modele si tinand cont de numarul mare de concursuri la care particip pot face pariu cu tine ca am cele mai multe podiumuri cu aceste bete mtx :D ...te tine ?

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: PODIUMURI PENTRU MTX 14

Mesaj de Dan Mitranescu » 15 Dec 2012, 12:05

iulian petre scrie:rezultate sunt cu MTX in ultimii 3 ani ca numai eu mai cel putin 15 concursuri castigate dar cu `m`MTX-uri cumparate de la tine un model mai vechi ....

o istorie ...

Primele bete MTX (astea de crap 3,90) care au aparut pe piata erau o copie a betelor pelzer mtx si chiar am avut in mana ambele modele si erau identice dar la un pret foarte diferit . Si husele erau identice :D . Pescarii de competitie au inceput sa curete lacul (vopseaua ) de pe ele sa le mai usureze un pic si mandrina sa o schimbe cu una mai usoara si de aici ai creat un bat la "cerere" cu inele mai usoare ,fara vopsea pe ele ,mandrina mai rezistenta si mai usoara ,etc etc ...

Cum eu le am de cand au aparut primele modele si tinand cont de numarul mare de concursuri la care particip pot face pariu cu tine ca am cele mai multe podiumuri cu aceste bete mtx :D ...te tine ?
MTX sa fie . Blank-ul este acelasi la 12 si la 14.
Nu se poate sa fie identice cu alte lanseta de firma si sa coste mult mai putin ! :D
Care pescari de competitie au modificat MTX12 ??? ;)
Daca nu treci de 30 de podiumuri sau 16 locuri 1 cu lansetele MTX eu zic sa stai in banca ta cu pariul ! :D
Serios : Nu stiu cate podiumuri ai , dar daca treci peste 16 locuri de 1 sau peste 30 podiumuri atunci am un premiu pentru tine !
http://danmitranescu.ro/palmares/Palmar ... escu_2.php ;)

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: PODIUMURI PENTRU MTX 14

Mesaj de iulian petre » 15 Dec 2012, 17:07

daca/ti amintesti anul cand am cumparat 8 bete de la tine ma apuc sa caut podiumurile ;) Le am de asa mult de nu mai stiu :))

... la palmares nu vad nimic .... :-?

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: PODIUMURI PENTRU MTX 14

Mesaj de Dan Mitranescu » 15 Dec 2012, 17:27

iulian petre scrie:
... la palmares nu vad nimic .... :-?
Cu Mozilla ai incercat ? :-?

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: PODIUMURI PENTRU MTX 14

Mesaj de iulian petre » 15 Dec 2012, 20:03

am intrat :D
toate sunt castigate cu MTX ?
la general (tot ce/am castigat ) te depasesc la numarul de titluri dar din pacate locul 1 nu am asa multe :-?

Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri improvizate”