Spinningbait in pescuitul salaului

table, plastice si lemne

Moderatori: Qnyx, mini_mic

Scrie răspuns
Avatar utilizator
darthfather
senior
senior
Mesaje: 302
Membru din: 02 Dec 2012, 14:28

Spinningbait in pescuitul salaului

Mesaj de darthfather » 19 Dec 2012, 07:21

Salutare!De curand in magazine am vazut spinning bait pt salau facuta de dl German,si m-i s-au parut interesante(nu am voie sa spun firma).Stiu ca la stiuca sunt foarte eficiente,dar la salau habar n-am.As vrea sa stiu daca le-a folosit cineva si cu ce rezultate

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Spinningbait in pescuitul salaului

Mesaj de Laurentiu » 19 Dec 2012, 10:58

Pune o poza cu inventia sa ne luminam si noi...

Avatar utilizator
darthfather
senior
senior
Mesaje: 302
Membru din: 02 Dec 2012, 14:28

Re: Spinningbait in pescuitul salaului

Mesaj de darthfather » 19 Dec 2012, 17:21

As pune poze cu cea mai mare placere dar copilul meu ala mic a vrut sa ,,vada"cum functioneaza aparatul foto.Acum trebuie sa-mi fac cadou unul(ma-ntelegi)Cat despre spinning bait,sunt originare de la americani din pescuitul bass-ului.Este un hibrid care cuprinde una sau doua rotative la un capat,iar la celalalt capat un fel de jig cu un fel de nimfa mai mare din silicon,distanta dintre ele fiind facuta de un V din sarma otelita Diferenta la spinningbaitul de salau este ca la un capat poti atasa un jig cu twister normal.Daca racai pe net le poti vedea,,foarte li...BERTI"Sper sa intelegi.....

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Spinningbait in pescuitul salaului

Mesaj de Laurentiu » 19 Dec 2012, 17:30

Am inteles despre ce e vorba. Insa parerea mea e cea mai buna naluca la salau ramane tot shadul.
E adevarat ca am vazut salau prins la rotativa mica si nu unul intr-o zi, ci mai multi, insa in ziua aia daca aveai o guma shad de paternul rotativei, capturile erau duble. Totusi e posibil ca in anumite zile sa se repeada la spiner-ul ala. Dar asta nu o face ''the best lures from zander''.
Ultima oară modificat 19 Dec 2012, 17:38 de către Laurentiu, modificat de 3 ori în total.

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Spinningbait in pescuitul salaului

Mesaj de Laurentiu » 19 Dec 2012, 17:30

Asta e, dar in loc de skirt are un twister, nu?
https://www.google.com/search?q=spinner ... 10&bih=423

In general, aceasta naluca are succes maxim la stiuca si la bass. E cam dificil sa o joci pe fundul lacului pt salau, dar nu imposibil.

Avatar utilizator
darthfather
senior
senior
Mesaje: 302
Membru din: 02 Dec 2012, 14:28

Re: Spinningbait in pescuitul salaului

Mesaj de darthfather » 19 Dec 2012, 17:44

Laurentiu ai perfecta dreptate,si eu sunt adeptul lucrurilor simple,dar stii si tu intrii in magazin le vezi si-ti pui intrebarea daca sunt eficienteStiu ca la stiuca rupe dar la salau???Ma rog o se raman tot la ,,jeliboanele "mele cu care ma descurc de minune.Fire intinse!(ca arcurile de la dormeza)!!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Lingurite, voblere, twistere, shaduri”