Baitrunner Spool II

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
crazycrap
senior
senior
Mesaje: 270
Membru din: 04 Iun 2011, 01:25
Localitate: turda.cluj
Contact:

Baitrunner Spool II

Mesaj de crazycrap » 19 Dec 2012, 20:47

buna seara
intrebarea mea este,care ar fi avantajele si dezavantajele acestui sistem de baitrunner,si aici ma refer la noul sistem Baitrunner Spool II..este sau nu mai performant fata de cel clasic(pe spate)si,sau daca sa avem incredere in el...
prea multa reclama pe tema asta.. Baitrunner Spool II..
eu personal inca nu am folosit acest sistem si de aceea va rog cateva comentarii plauzibile pe acest subiect..
multumesc!

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Baitrunner Spool II

Mesaj de gor965 » 20 Dec 2012, 00:00

Pe scurt ... sistemul clasic e mai comod, poate si prin prisma faptului ca se declupeaza baitrunner-ul doar prin simpla mulinare ! Sistemul de baitrunner in tambur are avantajul de a fi integrat direct pe axul mulinetei, lucru ce conduce direct la reducerea greutatii si la diminuarea posibilelor defectiuni pe angrenaj (ca in cazul celui clasic). Plaja de reglaj la Baitrunner Spol e ceva mai mica decat la sistemul clasic, dar cu timpul te inveti cu mulineta si ajungi sa-ti faci reglaje fara nici o problema !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
crazycrap
senior
senior
Mesaje: 270
Membru din: 04 Iun 2011, 01:25
Localitate: turda.cluj
Contact:

Re: Baitrunner Spool II

Mesaj de crazycrap » 20 Dec 2012, 00:21

gor965 scrie:Pe scurt ... sistemul clasic e mai comod, poate si prin prisma faptului ca se declupeaza baitrunner-ul doar prin simpla mulinare ! Sistemul de baitrunner in tambur are avantajul de a fi integrat direct pe axul mulinetei, lucru ce conduce direct la reducerea greutatii si la diminuarea posibilelor defectiuni pe angrenaj (ca in cazul celui clasic). Plaja de reglaj la Baitrunner Spol e ceva mai mica decat la sistemul clasic, dar cu timpul te inveti cu mulineta si ajungi sa-ti faci reglaje fara nici o problema !
multumesc de sfat George..
eram in dubiu vis a vis de acest baitrunner..
multam inca o data si o seara buna..

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”