Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ROSCA MIREL
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 19 Ian 2008, 13:27
Localitate: MOTRU
Contact:

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de ROSCA MIREL » 10 Feb 2009, 18:04

zic si eu nu dau cu paru ! harta romaniei cu judetele ( sau judetele ) si cind dai clic pe judet sa gasesti informati din jud. respectiv ; balti ;riuri ;etc si cum se ajunge la ele ( drumuri )

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de Qnyx » 10 Feb 2009, 18:05

O idee foarte buna :-?
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
ROSCA MIREL
senior
senior
Mesaje: 161
Membru din: 19 Ian 2008, 13:27
Localitate: MOTRU
Contact:

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de ROSCA MIREL » 10 Feb 2009, 18:06

multumesc

Avatar utilizator
owydyu
utilizator
utilizator
Mesaje: 14
Membru din: 13 Apr 2008, 22:30
Localitate: Sibiu

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de owydyu » 11 Feb 2009, 21:43

ROSCA MIREL scrie:zic si eu nu dau cu paru ! harta romaniei cu judetele ( sau judetele ) si cind dai clic pe judet sa gasesti informati din jud. respectiv ; balti ;riuri ;etc si cum se ajunge la ele ( drumuri )
Ceva de genu mi-ar place si mie;topicuri pe judete;in acest fel vom putea accesa direct ultimile 'stirii' si planifica viitoarele locati de pescuit! :D

Avatar utilizator
aksu
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 19 Dec 2008, 16:36

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de aksu » 13 Feb 2009, 17:08

Sunt pe deplin de acord cu domnul Mirel . Ar fi ideal sa tratam fiecare judet in parte , sa fie cate un topic pentru fiecare balta, in care sa ne putem exprima parerile cu privire la momeli, capturi etc.

Avatar utilizator
miska
membru activ
membru activ
Mesaje: 142
Membru din: 14 Ian 2008, 14:23
Localitate: la pescuit

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de miska » 13 Feb 2009, 17:32

qnix nu se poate face o rubrica la fiecare membru al sitului unde sa poata sasi puna capturile asa se mai delecteaza lumea cu cate o poza un dril asa in forum trebuie sa cauti dupa o poza jumate de ora :-?
always think like a fish

Avatar utilizator
ovybd
utilizator
utilizator
Mesaje: 24
Membru din: 03 Feb 2008, 12:43
Localitate: Carei
Contact:

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de ovybd » 13 Feb 2009, 23:13

am lucrat in domeniul webdesignului si la inceput cand intam pe site ma gandeam ca din punct de vedere al designului e slabut (nu vreau sa supar pe nimeni), dar cred ca nu este zi cand sa nu intru macat o data pe el, parerea mea ca pe langa F&H si emisiunile Infopescar daca ar fi actualizate mai des si celelalte rubrici si daca ar contine 10% din informatiile utile ce se gasesc pe forum legate de balti ar fi super ok, o alta propunere la care ma gandeam vazand cele scrise mai sus ar fi sa scoateti niste dvd-uri cu emisiuni selectate pe teme (boilies, monturi, atelier, concursuri) exact cum e cel cu retete, si spun asta pentru ca imi place ce faceti si cred ca daca financiar stati bine puteti face si mai multe, iar daca marile cluburi de fotbal scot bani din asta de ce nu o faceti si voi?
apropo ... vedeam o postare din februarie 2008 cu o revista pe site infopescar, s-a renuntat la idee?
iar ideea cu harta pe judete mi se pare geniala, dar aici trebuie cautati banuiesc colaboratori din tara pentru informatii, sper sa nu fie o problema asta tinand cont de numarul mare de utilizatori ai forumului, sau chiar proprietarii sa dea date despre balti.
in rest va doresc sa o tineti tot asa si chiar mai bine pentru ca faceti bine ce faceti

Avatar utilizator
Coleman
site team
site team
Mesaje: 944
Membru din: 08 Aug 2008, 19:55
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de Coleman » 14 Feb 2009, 01:30

O baza de date despre balti in care fiecare sa posteze comentariul sau despre o balta anume cred ca este esential dar in acelasi timp si destul de greu de realizat.Dar daca vom reusi sa punem la punct o asemenea ''baza de date'' un singur lucru va fi cert: Fiecare va avea dreptul sa posteze comentarii pozitive si negative despre orIce balta.
Si astfel, acesta va fi singurul WEBSITE impartial in care nu se sterg mesajele care nu convin ''conducerii''.


P.S. Inca ma mai macina episodul MOVILITA X-( X-(
TOTUL PENTRU CRAP

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de Qnyx » 14 Feb 2009, 13:39

ovybd scrie:apropo ... vedeam o postare din februarie 2008 cu o revista pe site infopescar, s-a renuntat la idee?
iar ideea cu harta pe judete mi se pare geniala, dar aici trebuie cautati banuiesc colaboratori din tara pentru informatii, sper sa nu fie o problema asta tinand cont de numarul mare de utilizatori ai forumului, sau chiar proprietarii sa dea date despre balti.
in rest va doresc sa o tineti tot asa si chiar mai bine pentru ca faceti bine ce faceti

Nu s-a renuntat la absolut nimic, dimpotriva in curand ne vom extinde remarcabil si pentru moment planurile noastre raman secrete. Veti vedea "live" la momentul oportun ce vreau sa spun.
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
ovybd
utilizator
utilizator
Mesaje: 24
Membru din: 03 Feb 2008, 12:43
Localitate: Carei
Contact:

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de ovybd » 21 Feb 2009, 10:52

ma bucur sa vad asta, la modul cel mai serios, acum ma repet, trebuie sa puneti un alert la intrarea pe site cu textul "ATENTIE, CREAZA DEPENDENTA!!!"

Avatar utilizator
catadumi
utilizator
utilizator
Mesaje: 16
Membru din: 06 Sep 2008, 22:23

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de catadumi » 22 Feb 2009, 01:57

Qnyx scrie:
ovybd scrie:apropo ... vedeam o postare din februarie 2008 cu o revista pe site infopescar, s-a renuntat la idee?
iar ideea cu harta pe judete mi se pare geniala, dar aici trebuie cautati banuiesc colaboratori din tara pentru informatii, sper sa nu fie o problema asta tinand cont de numarul mare de utilizatori ai forumului, sau chiar proprietarii sa dea date despre balti.
in rest va doresc sa o tineti tot asa si chiar mai bine pentru ca faceti bine ce faceti

Nu s-a renuntat la absolut nimic, dimpotriva in curand ne vom extinde remarcabil si pentru moment planurile noastre raman secrete. Veti vedea "live" la momentul oportun ce vreau sa spun.
Inca o data felicitari pt. munca voastra =D> =D> =D> ,sunteti singurii cu pescuit(crapit) in tara asta.Nu credeti ca o sa se plictiseasca lumea??? [-x [-x .Stiu raspunsul dupa cum vedeti :-@ .Sper sa aveti succes pe mai departe :-h :-h
Toate cele bune =D> =D>

Avatar utilizator
eugen
senior
senior
Mesaje: 250
Membru din: 10 Mar 2008, 09:31

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de eugen » 27 Feb 2009, 11:18

Pentru inceput:

1. O rubrica in forum unde adminstratorii de balti private "sa-si faca reclama", sa ne spuna si noua cu ce ne intampina pe baltile lor, conditii, regulamente de balta, taxe. Eventual se poate extinde si pentru asociatii, cu luciurile date in administrare, planurile acestora de management, ce vor sa faca de banii nostri. Este cam greu acest lucru de realizat pentru ca nu stiu cat de dispusi vor fi acestia sa stea fata-in-fata cu "sponsorii"
2. O rubrica pentru cei mai putin initiati, ceva genul "coltul incepatorului", unde sa gaseasca tot omul: dictionar pescaresc, cum se face un nod, de cate feluri sunt acestea, pentru ce se foloseste nodul ala si nu celalalt etc.

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de florentiniuga » 27 Feb 2009, 14:40

Administratorii de balti sunt liberi sa-si posteze ofertele si taxele pe 2009.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
IULIAN C
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 981
Membru din: 26 Feb 2008, 10:28
Localitate: Buzau,Bucuresti(flotant)

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de IULIAN C » 04 Mar 2009, 16:23

Statistici
Posturi totale 20481 • Topicuri totale 1678 • Membrii totali 4996 • Cel mai nou membru gabricenco adrian

Daca pana la incheierea acestei zile,adica la 00:00 se mai logheaza 4 useri,forumulinfopescar face 5000 de useri...o cifra destul de frumoasa,nu?
Mi-amintesc cu foarte mare placere ca anul trecut,odata cu aniversarea mea,in emisiunea din 15.03.2008 D-l Florentin vorbea despre 1000-1200 de pescari logati pe forum...iata ca intr-un singur an ajungem la 50-00!!!
Munca adminilor,cantitatea imensa de informatii nu doar utile ci ...uneori capitale,cat si faptul ca leaga si tine sa zicem...aproape pescari din toate colturile lumii,dar si ca tine departe acest forum de comportamente si postari licentioase si injurii care pe ate forumuri sunt "la ele acasa" ,face acest forum sa primeze in carpfishingul(si pescuitul in general) "virtual" si sa fie cel mai prietenos!
S-o tinem tot asa si sa devenim "number one"!
SISTEMUL DE VALORI N-O SA MI-L SCHIMB NICIODATA
Imagine

Avatar utilizator
tibi csikos
utilizator
utilizator
Mesaje: 25
Membru din: 20 Dec 2008, 10:42
Localitate: Timisoara

Re: Ce credeti ca ar mai trebui sa aiba website-ul Infopescar

Mesaj de tibi csikos » 13 Mar 2009, 23:44

ce parere aveti sa upload-am filmulete filmate de pescari cu capturi ,balti ,monturi si alte informatii interesante ca pe youtube, daca se poate acest lucru binenteles.
merci

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”