Pasta de momitor, de carlig

gramada organizata

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Pasta de momitor, de carlig

Mesaj de Laurentiu » 02 Aug 2012, 15:11

Am mai incercat dar nu am fost multumit, am cumparat de la marci renumite dar la aruncare mai brusca, pasta cade de pe carlig sau momeala.
Stiu unde sa comand pasta buna, dar doresc sa o prepar eu, nu pt costuri ci pt ai da aroma, consistenta, culoarea si compozitia dorita dela caz la caz.
Asadar sunt curios cum preparati unii dintre voi pasta de momitor..?

Avatar utilizator
darthfather
senior
senior
Mesaje: 302
Membru din: 02 Dec 2012, 14:28

Re: Pasta de momitor, de carlig

Mesaj de darthfather » 28 Dec 2012, 09:30

Salutare si la multi ani!De obicei nu folosesc pasta direct pe carlig,dar invelesc cateodata bila tare cu ele.Eu folosesc f.des mix de la Select baits,si dupa preperarea bilelor mai retin o cantitate de circa 500gr special pt pasta.Seara dinaintea partidei o fac si o tin intr-o cut.in frigider.Varianta folosita in caz de urgenta(nu numai eu)zdrobesc doua bile solubile in mana,torn f.putin SPD,si le presez pe plumbul special pt pasta.Si ca o chestie amuzanta ce m-i s-a intamplat ;am cumparat un mix super eficient,l-am amestecat cu toate smacurile bune,am ajuns pe balta,am incarcat momitoarele am lansat,apoi cand sa fac ordine la locul de pescuit,pasta ioc....Am vazut eu urme de pungi pe jos dar?Cainii mi-au mancat-o, mi-au furat si mancarea din portbagaj si mamaliga partenerului.Bine ca nu ne-a luat berea!!!Sanatate multa!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mixurile”