Lanseta spinning Prologic Savagear

Moderatori: Qnyx, mini_mic

Scrie răspuns
Avatar utilizator
darthfather
senior
senior
Mesaje: 302
Membru din: 02 Dec 2012, 14:28

Lanseta spinning Prologic Savagear

Mesaj de darthfather » 02 Dec 2012, 14:59

Salut,am achizitionat de curand o lanseta Prologic Savage ar,2,23m-15-40gr.O folosesc la pescuitul salaului pt ca este foarte ,,tapana" pe varf.Inainte de a o cump.nu am gasit nici o descriere despre ea pe internet.Cunoaste cineva acest model,ceva caracteristici?Am facut o iesire cu ea si s-a comportat excelent.Stiu doar de lansetele de crap de la Prologic ca sunt excelente dar cele de spinning ???Fire intinse ...!!!

Avatar utilizator
darthfather
senior
senior
Mesaje: 302
Membru din: 02 Dec 2012, 14:28

Re: Lanseta spinning Prologic Savagear

Mesaj de darthfather » 17 Dec 2012, 16:04

Nowbody ?

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lanseta spinning Prologic Savagear

Mesaj de florentiniuga » 18 Dec 2012, 23:38

Cred ca e... unicat. :-S
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: Lanseta spinning Prologic Savagear

Mesaj de Dan Mitranescu » 18 Dec 2012, 23:54

florentiniuga scrie:Cred ca e... unicat. :-S
Unicat face lansete numai pentru somn ... :-B

Avatar utilizator
darthfather
senior
senior
Mesaje: 302
Membru din: 02 Dec 2012, 14:28

Re: Lanseta spinning Prologic Savagear

Mesaj de darthfather » 19 Dec 2012, 07:40

Apreciez dialogul dvs.subtil ce denota o veche amicitie dar sa revenim la batul meu.Finisaje super,tip Prologic,foarte senzitiva pe varf,s-a comportat bine cu jiguri usoare de 8gr,eu zic ca isi merita banii.Zilele trecute am trecut pe la un mag de scule de pescuit unde administratorul este un super spinner si care m-a cam dezumflat moral Ca e prea tapana ,ca este subtire in blanc ,etc etc P.S.Cand faci lansete custom este normal ca restul sa t-i se para rebuturi.Multumesc master admin si d-ui Mitranescu pt postare!La multi ani cu sanatate!

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lanseta spinning Prologic Savagear

Mesaj de florentiniuga » 20 Dec 2012, 06:57

Cred ca ai inteles gresit. Eu am spus ca pare a fi unicat pentru ca nu ti-a raspuns nimeni, semn ca niciunul din cei care au citit nu au acest model sau nu stiu nimic folositor sa-ti spuna. Altfel, pe acest forum primesti destul de repede orice informatie disponibila. Nu e cazul sa te simti persiflat. Noi mai intervenim atunic cand cineva intreaba si nu primeste niciun raspuns, pentru a nu crede omul ca nu e bagat in seama dar se intampla cateodata chiar sa nu aibe nimeni raspunsul.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
darthfather
senior
senior
Mesaje: 302
Membru din: 02 Dec 2012, 14:28

Re: Lanseta spinning Prologic Savagear

Mesaj de darthfather » 20 Dec 2012, 08:09

Nu m-am simtit persiflat,m-am simtit onorat ca dvs si d-nul Mitranescu mi-ati raspuns.Daca am fost inteles gresit SCUZE.Intr-un tarziu am realizat si eu ca este o editie limitata,dovada ca mag.de unde am cumparat-o a adus numai doua buc.In speranta unei bune colaborari pe viitor va urez o zi buna!

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: Lanseta spinning Prologic Savagear

Mesaj de Dan Mitranescu » 20 Dec 2012, 13:42

darthfather scrie:Apreciez dialogul dvs.subtil ce denota o veche amicitie dar sa revenim la batul meu.Finisaje super,tip Prologic,foarte senzitiva pe varf,s-a comportat bine cu jiguri usoare de 8gr,eu zic ca isi merita banii.Zilele trecute am trecut pe la un mag de scule de pescuit unde administratorul este un super spinner si care m-a cam dezumflat moral Ca e prea tapana ,ca este subtire in blanc ,etc etc P.S.Cand faci lansete custom este normal ca restul sa t-i se para rebuturi.Multumesc master admin si d-ui Mitranescu pt postare!La multi ani cu sanatate!
Nu cunosc modelul respectiv , dar pot sa spun ca daca lanseta este "prea tapana" inseamna ca este prea buna .
Daca inelele sunt de calitate ( subtiri si usoare ) , iar lanseta este rezistenta atunci consider ca ai un bat bun pentru salau.
Personal prefer lansete mai lungi de spinning. Un 2,70 .

Interventia mea anterioara a fost o gluma ( UniCat este un brand in pescuitul la somn ) cu intentia de a ridica discret topicul , poate se gaseste cineva sa dea un raspuns mai la obiect fata de cel general pe care il stiam eu .

Avatar utilizator
shimanu1975
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 08 Ian 2013, 00:34

Re: Lanseta spinning Prologic Savagear

Mesaj de shimanu1975 » 08 Ian 2013, 00:51

prologic este o lanseta construita pe un blank de la producatorul scandinav savagegear,foarte senzitiv,carbon 3oT,inele sic,mandrina fuji,ultrafast progresiv,daca nu ma insel acesta este modelul dumneavoastra:
Fişiere ataşate
Bushwhacker.jpg
(7.19 KiB) Descărcat de 5 ori

Avatar utilizator
darthfather
senior
senior
Mesaje: 302
Membru din: 02 Dec 2012, 14:28

Re: Lanseta spinning Prologic Savagear

Mesaj de darthfather » 12 Ian 2013, 10:58

Salut!Intr-adevar ,despre ea este vorba ,lanseta este,,belea",nu gasisem pe net nici un comentariu despre lanseta si as fi vrut o parere de la cineva care o detine.Oricum multumesc de postare.Ce am observat ,ca mulinetele din clasa 2500-3000(ceea ce detin)au un mic joc in mandrina,cam deranjant ce-i drept,dar am rezolvat-o cu putin cauciuc crud.Cat despre sensibilitate pe varf ,,super marfa".Raport calitate/pret ,OK(200 RON),nu ma duc in concursuri nici la spinning ,nici la crap,asa ca pt mine este o scula mai mult decat ok.Salutari si sa vina odata dezghetul!!!

Avatar utilizator
shimanu1975
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 08 Ian 2013, 00:34

Re: Lanseta spinning Prologic Savagear

Mesaj de shimanu1975 » 20 Ian 2013, 10:20

ma bucur ca vi-au fost informatiile mele de folos.nu detin aceasta lanseta dar pescuiesc la salau tot cu una din gama savagegearSG Bushwhacker XLNT 2.28m 3-18g,mandrina fuji gold label,inele sic,fast,care credeti-ma este mult mai senzitiva decat multe bete cumparate cu sute de dolari.si nu va mai demoralizati la comentariile asa zisilor super spinneri care habar nu au cu ce se mananca o lanseta.sa o folositi sanatos si fir intins!

Avatar utilizator
darthfather
senior
senior
Mesaje: 302
Membru din: 02 Dec 2012, 14:28

Re: Lanseta spinning Prologic Savagear

Mesaj de darthfather » 20 Ian 2013, 11:00

Multam si eu Shimanule!Cand am vazut lanseta in magazin m-i s-a parut f.ciudat ca respectivul mag.era specializat in super chinezarii,nici un articol nu depasea 50 ron.Cand am luat-o la scuturat(lanseta bineinteles)m-a dat pe spate.Pescuiesc de aprox 35 de ani,dar putine bete sunt ca acesta.Personal il recomand cu toata increderea.Sa-l vedeti la lucru.....Dezghet cat mai rapid!!!

Avatar utilizator
shimanu1975
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 08 Ian 2013, 00:34

Re: Lanseta spinning Prologic Savagear

Mesaj de shimanu1975 » 22 Ian 2013, 10:07

lanseta mea este fast si se comporta foarte bine cu fir textil,dar daca a dumneavoastra este chiar asa par cum spunea super spinnerul si folositi fir textil va recomand totusi un leader de fluorocarbon pt a evita eventualele rateuri sau doamne fereste mai rau sa rupeti lanseta la o intepare mai ferma cand pescuiti in agatatura.ps:unde pescuiti la salau?stima

Avatar utilizator
darthfather
senior
senior
Mesaje: 302
Membru din: 02 Dec 2012, 14:28

Re: Lanseta spinning Prologic Savagear

Mesaj de darthfather » 22 Ian 2013, 14:28

Salut!Pescuiesc la Conacu jud C-ta.O balta bunicica,cu multe agataturi ,personal am avut rezultate bune si f. bune.De obicei folosesc un textil subtire de cca 10lb,dar am niste jiguri super ascutite facute de un prieten,si nu este nevoie de o intepare mai in forta.Daca vine ala mare, vad eu las undita si fug.Gluma-i gluma dar deabia astept dezghetul sa ma duc l o spinareala.Numai bine!

Avatar utilizator
darthfather
senior
senior
Mesaje: 302
Membru din: 02 Dec 2012, 14:28

Re: Lanseta spinning Prologic Savagear

Mesaj de darthfather » 05 Mar 2013, 17:06

Dl Vornicu,v-am deranjat cu ceva ?Semantica cuvintelor mele ,sau ale altora v-au dat de gandit?Cand vei invata limba ,,GRAMATICA"sau veti invata acordul subiectului cu predicatul,atunci sa postezi. Sa stii ca ,gramatica asa cum e ea,nu este un oras in China.Ar fi de preferat sa postezi pe topicurile tale.
PS.cum spunea un clasic regretat:,,Fara poiezie viata e pustiu"Salutare!!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Spinning”