Robin Red...din ce credeti ca e facut???

gramada organizata

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
max-carpfishing
membru activ
membru activ
Mesaje: 84
Membru din: 29 Dec 2012, 21:45
Localitate: Italy

Re: Robin Red...din ce credeti ca e facut???

Mesaj de max-carpfishing » 05 Feb 2013, 21:28

1 kg pastoncino umido a fattore rosso? :))
Este titlul ...reteta asta este pentru un kg de pastoncino rosu umed,deci totalul celor 300 de grame de ingrediente,de culoare rosie umezite vor deveni 1 kg de Robin Red selfmade.Din reteta lipseste clorofila rosie,care de fapt este cu totul altceva.Eu unul cred ca in reteta asta ar mai trebui adougate inca cateva chesti pentru canari...Robin Red are mare legatura cu produsele ORNITOLOGICE.(printre care si...pe romaneste...COLORANT PTR TOATE PASARILE CU FACTOR ROSU)...unii sustin ca nu contine asa ceva,pentru ca in UK e interzisa folosirea ei in acest scop,dar din ce vad pe sitele astora de la haiths eu cred ca e vrajeala <:-P ...

COLORANT PTR TOATE PASARILE CU FACTOR ROSU
Imagine
Imagine

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Robin Red...din ce credeti ca e facut???

Mesaj de osc1or » 05 Feb 2013, 21:35

si cu ce se umectesaza mixul?
eu am vazut ca robin redul este defapt un praf de granulatie mica
Critic echilibrat

Avatar utilizator
max-carpfishing
membru activ
membru activ
Mesaje: 84
Membru din: 29 Dec 2012, 21:45
Localitate: Italy

Re: Robin Red...din ce credeti ca e facut???

Mesaj de max-carpfishing » 05 Feb 2013, 23:05

Sa fiu cinstit nici eu nu am idee...probabil ca are legatura cu restul articolului,de unde a fost copiata reteta asta,mai mult sau mai putin serioasa :-w .De gasit se gaseste si Robin Red lichid,dar nu are legatura cu ce discutam noi acum.Apropo daca te uiti pe site la haith,ai sa vezi ca de fapt sunt doua feluri de Robin Red!!!cum spuneam eu mai sus(posture canaries)...treaba cu canarii :)) si probabil ca unul dintre ele,sa fie reteta mai secreta,are in el si niste Frolic macinat marunt. :D
Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Mixurile”