Intrebare pentru Dan Mitranescu

Moderatori: gor965, florentiniuga

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: Intrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu » 18 Ian 2013, 18:57

caramba scrie:ce pret are mtx 14 de 3.90 cu inel 0.40 ca pe saituri nu inteleg nimic si cu ce mulineta le pot conbina
Este un singur site care are acest model.
Daca se intra de pe Google pot fi deschise pagini mai vechi ... de aici erorile.
Daca se intra direct pe site atunci se pot afla preturile actualizate.
P.S. pretul este de 370 lei .

Avatar utilizator
doreamotorea
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 12 Feb 2013, 20:11

Re: Intrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de doreamotorea » 12 Feb 2013, 20:37

Buna seara domnule Mitranescu! Doresc sa achizitionez o lanseta pentru pescuitul la crap. Mentionez ca sund diletant in domeniul pescuitului la crap lipsindu-mi experienta (2-4 iesiri pe an in balti sau rauri saracute tare). Am incercat sa ma orientez de pe net dar... am intrat in ceata. Totusi am gasit in cateva locuri pomenit numela dvs. Cu respect va adresez urmatoarea intrebare: ce lanseta imi recomandati pana in 250 lei, sa pot arunca la dstanta, din 2(3) tronsoane , putere 100-120g si de o calitate buna?
Cu respect,
Dandu

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: Intrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu » 12 Feb 2013, 22:02

doreamotorea scrie:Buna seara domnule Mitranescu! Doresc sa achizitionez o lanseta pentru pescuitul la crap. Mentionez ca sund diletant in domeniul pescuitului la crap lipsindu-mi experienta (2-4 iesiri pe an in balti sau rauri saracute tare). Am incercat sa ma orientez de pe net dar... am intrat in ceata. Totusi am gasit in cateva locuri pomenit numela dvs. Cu respect va adresez urmatoarea intrebare: ce lanseta imi recomandati pana in 250 lei, sa pot arunca la dstanta, din 2(3) tronsoane , putere 100-120g si de o calitate buna?
Cu respect,
Dandu
Buna seara ,
Lanseta pe care o recomand in situatia dvs. este din doua bucati si costa 180 lei.

http://danmitranescu.ro/205-480/LANSETE ... -4-lbs.php

Arunca foarte bine ( putere mare ) , nu este grea pentru o lanseta de crap cu putere mare si este foarte rezistenta .

In plus costul este sub cel mentionat .

Avatar utilizator
doreamotorea
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 12 Feb 2013, 20:11

Re: Intrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de doreamotorea » 13 Feb 2013, 00:36

Va multumesc mult pentru raspuns insa acest model este dificil de transportat neincapand in masina. Puteti sa-mi faceti o altar ecomandare pentru o lanseta cu lungimea de 3,60m?
Va multumesc!
dandu

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: Intrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu » 13 Feb 2013, 02:48

doreamotorea scrie:Va multumesc mult pentru raspuns insa acest model este dificil de transportat neincapand in masina. Puteti sa-mi faceti o altar ecomandare pentru o lanseta cu lungimea de 3,60m?
Va multumesc!
dandu
La 3,60 m asa ceva :

http://danmitranescu.ro/205-598/LANSETE ... -5-lbs.php

Se pierde in distanta de aruncare fata de 3,90 .
In clasa 3,60 este totusi o lanseta de top , care arunca foarte bine.

Exista si varianta de 3,90m din 3 bucati cu avantajul lungimii de transport.
http://danmitranescu.ro/205-537/LANSETE ... -5-lbs.php

Avatar utilizator
doreamotorea
junior
junior
Mesaje: 5
Membru din: 12 Feb 2013, 20:11

Re: Intrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de doreamotorea » 13 Feb 2013, 13:34

Va multumesc mult pentru amabilitatea dumneavoastra!

Avatar utilizator
corsaru
membru activ
membru activ
Mesaje: 128
Membru din: 09 Sep 2012, 12:22
Localitate: Ploiesti

Re: Intrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de corsaru » 13 Feb 2013, 21:18

doreamotorea scrie:Va multumesc mult pentru raspuns insa acest model este dificil de transportat neincapand in masina. Puteti sa-mi faceti o altar ecomandare pentru o lanseta cu lungimea de 3,60m?
Va multumesc!
dandu

Nu s-a ''inventat'' lanseta pentru pescuitul la crap care este '' dificil de transportat, neincapand in masina''.
Am citit pe aici ca pana si in TICO se pot transporta lansete de 3,90 m din 2 tronsoane.
Cea mai simpla varianta, pe care o aplic si eu, este rabatarea scaunului din dreapta fata si pozitionarea lansetelor pe partea dreapta a masinii si partenerul de pescuit ocupa cel mai sigur loc din masina, adica in spatele soferului.
Mai este si varianta cu port-bagajul, la care ma gandesc si eu destul de serios pentru acest sezon.
Nu e pacat sa cumperi lanste mai scurte, sau mai rau, din 3 segmente, din acest motiv si dupa ceva timp sa vrei sa scapi de ele?
Mai gandeste-te!

Avatar utilizator
Dan Mitranescu
Partener
Partener
Mesaje: 1464
Membru din: 14 Dec 2007, 04:42

Re: Intrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Dan Mitranescu » 13 Feb 2013, 22:55

Si eu am sustinut asta intotdeauna ...

Avatar utilizator
Matei Robert
senior
senior
Mesaje: 228
Membru din: 31 Oct 2012, 17:34

Re: Intrebare pentru Dan Mitranescu

Mesaj de Matei Robert » 13 Feb 2013, 23:10

Poti sa iti iei bari sus pe masina si iti poti pune acolo tot echipamentul fara probleme !

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”