Rog un sfat de la cunoscatori

Moderatori: gor965, florentiniuga

gogu steriade
VIP+++
VIP+++
Mesaje: 1094
Membru din: 22 Feb 2009, 07:43
Localitate: Vaslui

Re: Rog un sfat de la cunoscatori

Mesaj de gogu steriade » 26 Sep 2012, 20:08

corsaru scrie:
gogu steriade scrie:
Neamtul scrie:Repet intrebarea, de ce?
Eu am inceput cu 3,90 si imi plac la nebunie si 3,60.
Nu inteleg care-i faza,ce e mai special la cele de 13ft ?
ba neamtule sa baga de sama treaba ca esti tanar :P si nu lprea le ai cu femeile care este in romanika #-o si care are o lege nescrisa cu privire la lungimea in general ca concept da viata ! :-B deci io stiu da la Bubulina mea care mia ziso dan prima o:-) : Gogule Gogule (ca in poezia Miorita ) poa sa fie cat da groasa - numa scurta sa nu fie ! >:D< comprende senior schmitz ? ;) deci daca ai dat da una lunga nu tre sa mai o lasi dan mana ca sa iei una scurta ca e nasol la femei ! ~x(
Gogule,
Pe langa faptul ca iti bati joc de limba romana, mai faci si pe filozoful...
Tine minte de la mine ( cred ca sunt mai in varsta decat tine, daca tu esti in poza de prezentare ): nu conteaza sa fie groasa si lunga, trebuie sa fie vioaie...
Asa e si cu lansetele.
Multumesc pentru intelegere si scuze daca am deranjat!
sa vede traba ca te grabesti ca fetili la maritat papadia ! :-w tio spune un mos mai tanar, poa sa fie cat da vioaie crezi matale ca ie ;) , ca Spede Gonzales ala poa sa fie <:-P , daca ie scurta :-S si nu sa vede dantre floci, poti sa te stergi cu ia la nas, ca nu ie buna nici ca supozitor ! #-o
pssssss
zi repede cinea scris :gandesc deci ecsist !? :-? ca sa spart memoria la capitolu filozofie si sa varsat pa jos ! :-B
Decat cocosat de munca ,mai bine burtos de bere

Avatar utilizator
Desideiu Bogdan
Veteran
Veteran
Mesaje: 654
Membru din: 24 Mar 2010, 21:26
Localitate: Bucuresti

Re: Rog un sfat de la cunoscatori

Mesaj de Desideiu Bogdan » 26 Sep 2012, 20:27

gogu steriade scrie: pssssss
zi repede cinea scris :gandesc deci ecsist !? :-? ca sa spart memoria la capitolu filozofie si sa varsat pa jos ! :-B
Immanuel Terente? :-?? :-/

Avatar utilizator
caramba
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 13 Sep 2012, 17:21
Localitate: bucuresti

Re: Rog un sfat de la cunoscatori

Mesaj de caramba » 30 Sep 2012, 10:07

caramba scrie:un sfat ce parere aveti despre setul combo lineaeffe beater crap 3.60 3lbs+mulineta free crap 60 3 rulmenti pret 109,8 mar interesa setul avind in vedere bugetul mic
niciun raspuns nimeni nu se pricepe pe aici nici moderatorii ? am un buget mic si vreau sa stiu dca se merita acest combo

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Rog un sfat de la cunoscatori

Mesaj de Allen Besnovich » 30 Sep 2012, 14:37

caramba scrie:
caramba scrie:un sfat ce parere aveti despre setul combo lineaeffe beater crap 3.60 3lbs+mulineta free crap 60 3 rulmenti pret 109,8 mar interesa setul avind in vedere bugetul mic
niciun raspuns nimeni nu se pricepe pe aici nici moderatorii ? am un buget mic si vreau sa stiu dca se merita acest combo
Am vazut live acest combo si personal n-as cumpara asa ceva. Lanseta este prea groasa, inele mici, nu inspira incredere. Iar mulineta e de plastic, parca e de jucarie.
Eu zic sa mai strangi ceva bani si sa-ti iei ceva mai serios.
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
caramba
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 13 Sep 2012, 17:21
Localitate: bucuresti

Re: Rog un sfat de la cunoscatori

Mesaj de caramba » 02 Oct 2012, 15:57

mersi de raspuns alinuu. astept si alte pareri si propuneri la ce pot achizitiona

Avatar utilizator
Neamtul
Veteran
Veteran
Mesaje: 1384
Membru din: 02 Mar 2009, 00:55

Re: Rog un sfat de la cunoscatori

Mesaj de Neamtul » 02 Oct 2012, 16:13

La banii aia nu gasesti nimic decat ceva bete moi si grele din Decathlon si eventual sa le combini cu mulinete Okuma Semper A sau Longbow sh si tot ajungi la 150lei set lanseta+mulineta. Nu ai cum sa iei bat si mulineta cat de cat bune la 100lei/set.
Nici macar telescopice acceptabile nu gasesti sub 60-80lei/ buc si atunci tot mai iti trebuie un minim de 70-80lei pentru o mulineta sh acceptabila.

Avatar utilizator
lobello13
Veteran
Veteran
Mesaje: 546
Membru din: 14 Feb 2012, 14:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Rog un sfat de la cunoscatori

Mesaj de lobello13 » 21 Feb 2013, 12:23

aleendark scrie:
caramba scrie:
caramba scrie:Am vazut live acest combo si personal n-as cumpara asa ceva. Lanseta este prea groasa, inele mici, nu inspira incredere. Iar mulineta e de plastic, parca e de jucarie.
Eu zic sa mai strangi ceva bani si sa-ti iei ceva mai serios.

si eu l am vazut, ba mai mult de atat, am facut cadou 3 astfel de combo uri unui incepator. Pana a ajuns cu ele in apa la a treia partida nu mai aveau pastilele din varf, batul in sine s ar fi comportat mai frumos la lansare daca ar fi fost din lemn de alun iar mulinetele, cum spunea si colegul mai sus, doar niste plasticuri...care scartaie urat si atat. dar totusi sa nu uitam ca au baitrunner :D !!! de ar functionana doar...:(

Avatar utilizator
Allen Besnovich
Veteran
Veteran
Mesaje: 1061
Membru din: 26 Oct 2009, 17:25
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Rog un sfat de la cunoscatori

Mesaj de Allen Besnovich » 21 Feb 2013, 20:56

:)) exact.
C.S. OLTENIA FISHING

Avatar utilizator
Rares15
utilizator
utilizator
Mesaje: 19
Membru din: 09 Ian 2013, 18:08

Re: Rog un sfat de la cunoscatori

Mesaj de Rares15 » 11 Mar 2013, 22:42

Daca vrei sa iti iei ceva mai ieftin am vazut aici http://magazine.okazii.ro/barbarez/ lanseta baracuda la 90 de lei si mulineta hakuyo la 95 de lei
Vreau sa imi iau si eu pt ca nu ma duc de multe ori la pescuit de 8-12 ori pe an(imi ajunge)

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”