Costuri concurs low cost

Concurs la discurs sau totul despre competitii

Moderator: florentiniuga

Avatar utilizator
darthfather
senior
senior
Mesaje: 302
Membru din: 02 Dec 2012, 14:28

Re: Costuri concurs low cost

Mesaj de darthfather » 21 Mar 2013, 07:39

Spuneti-mi mie ce proprietar de balta nu prefera concursurile?Fiecare fixeaza un pret de inchiriere a baltii in functie de ce are in balta,mai mult sau mai putin rezonabil.Nu mai are batai de cap,totul este organizat,nu se mai fura pesti(raspunzator este organizatorul)curatenie etc.deci banu vine.Acum,stim ca la om ,competitivitatea face parte din natura lui,un concurs este bine venit din cand in cand.Toti vrem sa ne luam la ,,tranta"cu cei mai buni,dar ne mai uitam si in traista.Astia sunt banii,aici ma bag ,unde-mi permit.Ca sunt unii carcotasi si fac socoteala din-nainte ,cat i-si trage organizatorul,cat ii da la arbitrii,cat a fost chiria,cat s-a furat etc,tot din natura umana face parte.George spunea mai sus ca, atatia sunt care pot participa la concursuri dintre cei care scriu pe site.FOARTE CORECT!!!Dar ca si parere personala cred ca sunt cativa care cum si-au achizitionat un set de scule mai performante sunt gata de concursuri lasand pe mai tarziu experienta.Aici cred ca sunt eu mai rautacios si carcotas(sau realist)dar cer scuze celor care se simt jigniti!De fiecare data ,tindem sa raportam orice subiect al discutiilor la eperientele pesonale,dar eu nu o sa o fac,din simplu motiv ca nu particip la concursuri,dar nici nu sunt strain de acest subiect.


P.S.Aceasta a fost parerea mea si va rog sa o luati ca atare!!!

Avatar utilizator
dalungulesei
Veteran
Veteran
Mesaje: 1741
Membru din: 29 Mar 2010, 16:49
Localitate: Bucuresti sector 3

Re: Costuri concurs low cost

Mesaj de dalungulesei » 21 Mar 2013, 10:06

Salutare tuturor,
Vazand aceasta discutie, pe o tema atat de interesanta, nu m-am putut abtine sa nu va transmit feedback-ul meu pe acest subiect.
Ultimul concurs ''low cost'' la care am participat mi-a lasat un gust amar, in sesnsul ca organizatorii+arbitrii s-au imbatat ca porcii (nu spune nimeni sa nu bei, dar ca si organizator/arbitru trebuie sa ai masura din punctul meu de vedere), noaptea rasunau boxele cu muzica de proasta calitate pe balta (bineinteles tot din partea organizatorilor), iar la final se pare ca echipa mea a fost singura care a fost deranjata de toate cele intamplate.Am mentionat acest lucru pe forum-ul concursului dupa terminarea acestuia, si surpriza, din 22 echipe (daca nu ma insel) nu a mai comentat nimeni minunatul concurs la care am participat.Asa cum spuneau si partenerii mei de pescuit, unele din aceste concursuri au devenit doar o sursa de venit pentru unii, si bataie de joc la adresa celor care cotizeaza, oricum vom fi mult mai atenti pe viitor in alegerea competitiilor la care vom participa.
In ceea ce priveste bugetul alocat unui astfel de concurs, si aici nu vreau sa dau cifre exacte pentru ca nimeni nu detine adevarul suprem, parerea mea este ca pe langa taxa de participare trebuie investit serios in toate celelalte ''detalii'' daca vrei sa ai si rezultate.
Fir intins tuturor pe 2013, si sper sa ne vedem cu bine la pescuit, de ce nu poate si la un concurs in acest an plin de ''incercari financiare'' pentru multa lume.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Costuri concurs low cost

Mesaj de gor965 » 21 Mar 2013, 10:28

dalungulesei scrie:..............
Ultimul concurs ''low cost'' la care am participat mi-a lasat un gust amar, in sesnsul ca organizatorii+arbitrii s-au imbatat ca porcii............
Poti sa spui ce concurs era si unde s-a desfasurat ?...s-a filmat ceva de la petrecere ?! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
dalungulesei
Veteran
Veteran
Mesaje: 1741
Membru din: 29 Mar 2010, 16:49
Localitate: Bucuresti sector 3

Re: Costuri concurs low cost

Mesaj de dalungulesei » 21 Mar 2013, 11:43

Nu vreau sa dau nume si locatie ca nu ar fi frumos din partea mea, oricum este vorba despre un nume/brand consacrat de la noi care s-a numarat printre organizatori, si sincer nu ma asteptam la asa ceva....dar asa cum spuneam vom fi foarte atenti in viitor cu aceste participari.
gor965 scrie:
dalungulesei scrie:..............
Ultimul concurs ''low cost'' la care am participat mi-a lasat un gust amar, in sesnsul ca organizatorii+arbitrii s-au imbatat ca porcii............
Poti sa spui ce concurs era si unde s-a desfasurat ?...s-a filmat ceva de la petrecere ?! :D

Avatar utilizator
Bogdan Melu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 317
Membru din: 18 Mar 2013, 00:22
Localitate: Bucuresti

Re: Costuri concurs low cost

Mesaj de Bogdan Melu » 21 Mar 2013, 11:52

dalungulesei scrie:Nu vreau sa dau nume si locatie ca nu ar fi frumos din partea mea, oricum este vorba despre un nume/brand consacrat de la noi care s-a numarat printre organizatori, si sincer nu ma asteptam la asa ceva....dar asa cum spuneam vom fi foarte atenti in viitor cu aceste participari.
gor965 scrie:
dalungulesei scrie:..............
Ultimul concurs ''low cost'' la care am participat mi-a lasat un gust amar, in sesnsul ca organizatorii+arbitrii s-au imbatat ca porcii............
Poti sa spui ce concurs era si unde s-a desfasurat ?...s-a filmat ceva de la petrecere ?! :D
Pai daca tot ai adus subiectul in discutie de ce nu dai si nume?
Nu de alta dar in felul acesta ne putem proteja pe viitor si dam si o sanasa oamenilor care vor sa faca intr-adevar o treaba buna.
Si ma refer aici ca daca se stie ca un anumit organizator se concentreaza mai mult pe bautura,gratre si petreceri decat pe pescuit,lumea il va ocoli si cu ocazia asta poate ii facem un bine si reprofilam pe nunti si botezuri.
De ce nu este corect sa psui despre cine este vorba?
Organiztorul a fost corect fata de tine cand ti-a luat banii pt un serviciu si si ti-a oferrit cu totul altceva?
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
dalungulesei
Veteran
Veteran
Mesaje: 1741
Membru din: 29 Mar 2010, 16:49
Localitate: Bucuresti sector 3

Re: Costuri concurs low cost

Mesaj de dalungulesei » 21 Mar 2013, 19:54

Asa cum spuneam, prefer sa ma abtin, stie fiecare de cine trebuie sa se fereasca si de cine nu.
Oricum balta respectiva si-a schimbat administratia intre timp, deci nu ar avea rost sa-i fac antireclama.
Noua administratie pare a fi mai serioasa, si probabil ca nu se va mai apela la astfel de parteneri in organizarea unui concurs, fie ei si cu nume sonore in pescuitul romanesc.
O seara buna tuturor.

Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse despre competitii”