a folosit cineva?

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
g_ryan
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 08 Mar 2013, 01:01

a folosit cineva?

Mesaj de g_ryan » 27 Mar 2013, 12:32

am auzit un pont ca excrementele de porumbel puse in nada alunga bibanii si as vrea sa intreb daca a folosit cineva de gaini si ce rezultate a avut. si daca stie cineva o modalitate de a alunga platica si sa prind doar caras sau alte ciprinide? astept rasp si va multumesc anticipat

Avatar utilizator
PescarDeMic
senior
senior
Mesaje: 248
Membru din: 24 Dec 2011, 18:26
Localitate: RUEIL MALMAISON

Re: a folosit cineva?

Mesaj de PescarDeMic » 05 Apr 2013, 20:47

g_ryan scrie:am auzit un pont ca excrementele de porumbel puse in nada alunga bibanii si as vrea sa intreb daca a folosit cineva de gaini si ce rezultate a avut. si daca stie cineva o modalitate de a alunga platica si sa prind doar caras sau alte ciprinide? astept rasp si va multumesc anticipat
Sal.pt.a evita platica ,foloseste nada pe baza de seminte,in,canepa,seminte pt.pasari exotice.
In al doilea rand evita zonele cu adincimi mari,de regula platicile au o anumita zona de patrulare....evita acea zona!
In al 3-lea rand,pescuieste la adancimi diferite,pe aceeasi zona.
Vrei sa scapi de biban?...nu folosi momeli vii!!!
Scuze de intrebare,cati ani ai s-au de cat timp pescuiesti?
---<>< ---<>< ---<><
Prietenii sunt ca umbra, nu apar decat cand este soare...

Avatar utilizator
g_ryan
junior
junior
Mesaje: 6
Membru din: 08 Mar 2013, 01:01

Re: a folosit cineva?

Mesaj de g_ryan » 06 Apr 2013, 22:21

:) nu este niciun deranj sunt trecut de 30 de ani si de pescuit desi pescuiesc de ceva vreme nu am o experienta prea mare. daca tise pare aberanta treaba cu bibanul desi nu bag mina in foc este afirmatia unui pescar de competitie si se foloseste deja in unele nade(cele de porumbel) cu efectul pe care l-am enuntat mai sus.oricum mersi pt sfaturi si daca vrei mai tinem legatura. multa sanatate si nu in ultimul rind fir itins :">

Scrie răspuns

Înapoi la “Alte momeli”