serbanesti arges(gliganu)

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
brokk3ns0ul

serbanesti arges(gliganu)

Mesaj de brokk3ns0ul » 16 Apr 2012, 08:30

a fost cineva anul acesta pe balta aceasta?
mergeam desanul trecut acum nu stiu ce se mai intampla.

poate un ajutor daca stie cineva ceva.

Avatar utilizator
witman
junior
junior
Mesaje: 7
Membru din: 04 Dec 2011, 21:02
Localitate: Pitesti

Re: serbanesti arges(gliganu)

Mesaj de witman » 24 Apr 2012, 12:53

Salut!
Am fost la pescuit duminica (22.04.2012) la aceasta balta si am ramas cu parearea personala ca daca am sa mai merg o data, va fi pentru a doua oara!
Conditii de pescuit rustice, pescari "ca la nunta", lansete agatate, taxa 50.00 lei/12ore, 6 kg de crap (am vazut in timpul cat am stat, doar doi ciortani prinsi la varga, la mamaliga), caras fara limita.
Sa ai fire intinse!

brokk3ns0ul

Re: serbanesti arges(gliganu)

Mesaj de brokk3ns0ul » 27 Apr 2012, 00:42

witman scrie:Salut!
Am fost la pescuit duminica (22.04.2012) la aceasta balta si am ramas cu parearea personala ca daca am sa mai merg o data, va fi pentru a doua oara!
Conditii de pescuit rustice, pescari "ca la nunta", lansete agatate, taxa 50.00 lei/12ore, 6 kg de crap (am vazut in timpul cat am stat, doar doi ciortani prinsi la varga, la mamaliga), caras fara limita.
Sa ai fire intinse!

deci sa inteleg ca nu prea merge treaba.
eu am fregventat mult balta si am prins , dar trebuie sa sti cand populeaza ca sa prinzi si numai noaptea ca nu este multa lume ca la nunta :)

fir intins !

Avatar utilizator
orjanu cristi
Veteran
Veteran
Mesaje: 1321
Membru din: 02 Mar 2012, 12:55

Re: serbanesti arges(gliganu)

Mesaj de orjanu cristi » 20 Mar 2013, 22:55

Am fost ieri la pescuit pe balta de la Gliganu si am fost total dezamagit lacul era secat apa avand 50 cm Pana seara cand am plecat acasa nu am avut nici o trasatura si am ancercat tot felul de nade buchet de rama cu vierme ,boabe la conserva ,boiliesuri ,plastice etc... ESTE O BALTA DE TOT RAHATUL NU MERITA SA PLATITI O TAXA DE 50 LEI CA SA VA PRAPADITI NADA INTR-O BALTICICA .......... :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q :-q

brokk3ns0ul

Re: serbanesti arges(gliganu)

Mesaj de brokk3ns0ul » 28 Mar 2013, 17:45

naspa rau
ma pregateam sa ajung pe acolo
dar am auzit ca mai este o balta in gliganu un amult mai mare decat asta de la serbanesti si sa prins acum 2 saptamani foarte bine.
ceva informatii despre balta asta de la gliganu de sus....nici nu stiu unde este macar :P

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”