Intrebare pentru domnul Florentin Iuga.

INFOPESCAR TV

Moderator: Qnyx

Scrie răspuns
Avatar utilizator
robertclaudiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 111
Membru din: 06 Feb 2013, 00:10

Intrebare pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de robertclaudiu » 21 Mar 2013, 16:49

Azi,21 martie 2013,am urmarit pe site-ul Infopescar TV un episod de pescuit la crap,realizat impreuna cu fostul membru al clubului CarpZone,Georgica.In acest episod ati testat un carlig cu varful indoit mult in interior,carlig care efectueaza o agatare perfecta in mijlocul buzei de jos. Rugamintea mea este daca puteti sa-mi spuneti despre ce carlig este vorba? nu am avut posibilitatea sa urmaresc emisiunea de la inceput,motiv pentru care am decis sa va intreb pe forum. Va multumesc anticipat!

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Intrebare pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de gor965 » 21 Mar 2013, 17:22

robertclaudiu scrie:Azi,21 martie 2013,am urmarit pe site-ul Infopescar TV un episod de pescuit la crap,realizat impreuna cu fostul membru al clubului CarpZone,Georgica.In acest episod ati testat un carlig cu varful indoit mult in interior,carlig care efectueaza o agatare perfecta in mijlocul buzei de jos. Rugamintea mea este daca puteti sa-mi spuneti despre ce carlig este vorba? nu am avut posibilitatea sa urmaresc emisiunea de la inceput,motiv pentru care am decis sa va intreb pe forum. Va multumesc anticipat!
Mai intrebase cineva ... carlig Owner, seria Mutu (sunt mai multe modele)
http://www.infopescar.tv/forum/fire-si- ... 11971.html
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
robertclaudiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 111
Membru din: 06 Feb 2013, 00:10

Re: Intrebare pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de robertclaudiu » 21 Mar 2013, 17:52

Multumesc pentru informatii!

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebare pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de george-alexandru » 30 Mar 2013, 23:16

Atentie la marimi!Carligul este eficient doar la marimile cele mai mari primele doua,1/0-2/0,sub aceste dimensiuni sunt rateuri foarte multe. ;)
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
robertclaudiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 111
Membru din: 06 Feb 2013, 00:10

Re: Intrebare pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de robertclaudiu » 31 Mar 2013, 15:20

Multumesc pentru informatie,George!

Avatar utilizator
castillio
utilizator
utilizator
Mesaje: 20
Membru din: 17 Iun 2009, 11:58

Re: Intrebare pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de castillio » 04 Apr 2013, 19:38

poate nu sunt deranjant si sper ca nu e suparare pt nimeni, dar emisiunile se repeta foarte mult. le stim aproape pe deasupra. putem spera la ceva noutati in viitorul apropiat?

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebare pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de florentiniuga » 05 Apr 2013, 01:29

castillio scrie:poate nu sunt deranjant si sper ca nu e suparare pt nimeni, dar emisiunile se repeta foarte mult. le stim aproape pe deasupra. putem spera la ceva noutati in viitorul apropiat?
...sunt totusi doua emisiuni saptamanal, de cate doua ore. cum credeti ca putem de-odata mult mai mult?! Abia a inceput sezonul, asa ca vor fi desigur si filmari noi dar nu putem face minuni peste noapte. Daca veti mai avea putina rabdare, in curand va vom face o surpriza de proportii.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
ben
junior
junior
Mesaje: 8
Membru din: 01 Feb 2009, 23:21

Re: Intrebare pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de ben » 05 Apr 2013, 21:36

Domnule florentin. Se poate pune la videoteca inregistrarea emisiunilor cat de cat la zi?. Sunt dornic sa va urmaresc insa pot doar in reluare... Va multumesc. Succese in studio si fire intinse tuturor.
mai bine incepator decat deloc?

Avatar utilizator
iulian petre
Veteran
Veteran
Mesaje: 1392
Membru din: 10 Feb 2008, 02:19
Localitate: BUCURESTI/zona Pantelimon
Contact:

Re: Intrebare pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de iulian petre » 06 Apr 2013, 12:00

Am zeci de mesaje pe pm pe diferite site/uri care ma intreaba unde pot vedea emisiunea cu atelierul de bile ca nu au stiut ....:D
Cand se pune in videoteca ?

ps. poate/mi dai si mie drumul la semnatura .... **==

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Intrebare pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de georgemarian » 29 Mai 2013, 11:06

Dl. Florentin poate faceti o emisiune despre pescuitul pe balastiera,unde pestele este invatat numai pe porumb,si rar,cum sa fie montura si cat timp ii trebuie monturii sa stea pe fund (substrat nisipos)apa foarte limpede,hrana naturala,nu se furajeaza ...fire e.t.c

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Intrebare pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de Laurentiu » 29 Mai 2013, 15:58

Iti spun eu din experienta. Numai la porumb uscat (doua boabe plus plutitorul) sau uscat dipuit in ceva puturos, echilibrat la cativa mm de substrat, saculetul aferent cu porumb uscat sau tavalit prin ceva aditiv puturos. Si numai noaptea, asta in cursul verii spre toamna. Si aici vorbim de crapi peste 5-6 kg. Dar poti sta zile in sir pana trage....

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Intrebare pentru domnul Florentin Iuga.

Mesaj de georgemarian » 29 Mai 2013, 19:54

Laurentiu scrie:Iti spun eu din experienta. Numai la porumb uscat (doua boabe plus plutitorul) sau uscat dipuit in ceva puturos, echilibrat la cativa mm de substrat, saculetul aferent cu porumb uscat sau tavalit prin ceva aditiv puturos. Si numai noaptea, asta in cursul verii spre toamna. Si aici vorbim de crapi peste 5-6 kg. Dar poti sta zile in sir pana trage....
Da..am fost sambata 24ore nici o trasatura,acum 2 sapt unu' la 5 kg si ceva...si am stat 9 ore.
Am crezut ca am invatat balta,pescuiesc de 2 ani acolo,dar am unele partide cand nu vad nici macar o trasatura,mai ales noaptea,o singura data am prins.O sa-l mai incerc,ma mai supar spun ca nu mai calc acolo...dar tot ma duc :)) cu toate ca stiu ca pestele e rar si mofturos..
Sambata cand am ajuns de cine dau acolo,de Radu Dascalescu baiatu care apare prin emisiunile lui Thl pescuind cu rubeziana,asta facea si acolo...a prins cateva kg de caras frumos 200-300 bucata . .bine,e profesor cu scula lui :D

Scrie răspuns

Înapoi la “Video live”