Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragan claudiu » 07 Apr 2013, 11:12

davidnicolaie scrie:se va deschide o balta .nu stiu cand, dar curand .cu crapi de la 6-7 in sus :D
ps: treaba cu balta la budila .nu vreau sa comentez prea mult sa nu folosesc cuvinte prea tari.este o balta frumoasa .am vazut-o o data in noiembrie tarziu anu trecut.cred ca este o balta pentru pluta ......dar nu este pentru pescuit la crap cu bete de 3.90 .cu pozitionari pe locurile de pescuit pe toate laturile baltii, care nu permite acest stil de pescuit.
nu poti sa progresezi pe latura pescuitului la crap pe asfel de baltii.
pescuitul la crap se face pe minim 48 de ore(parerea mea).unu din nenumarate motive ,care nu se preteaza in acest stil de pescuit
da pe ce balti progresezi tu......pe balta din budila trebuie sa sti sa pescuiesti in agatatura... **== **==

77neo
senior
senior
Mesaje: 231
Membru din: 19 Feb 2011, 22:26
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de 77neo » 07 Apr 2013, 12:14

da pe ce balti progresezi tu......pe balta din budila trebuie sa sti sa pescuiesti in agatatura... **== **==[/quote]

decat sa imi nenorocesc firele la budila si sa ma inghesui pe balta mai bine bag motorina si merg la san paul si stau linistit.
asta e un pescuit de agrement(la liber) unde ai parte de relaxare si liniste. bineinteles si de capturi frumoase.
ma bucur sa aud ca se deschid astfel de balti in jurul brsovului. doar bucurestenii sa se bucure de adevarata placere a pescuitului. **== **== **== **== **==
felicitari celor implicati in proiect. astept detalii mai multe (pret, conditii...........)
---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<><


P.S.
am avut parte de o experienta interesanta in legatura cu agatatura pe balta de la ucea.
e destul de interesant sa pescuiesti in agatatura dar in acelasi timp e si costisitor
'Viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului. De aceea par unii strălucitori înainte să-i auzi vorbind.'

Avatar utilizator
brutusik
membru activ
membru activ
Mesaje: 86
Membru din: 29 Mai 2012, 10:12

Re: Zona Brasov

Mesaj de brutusik » 07 Apr 2013, 15:58

va recomand budila :) sa mai vand si io niste momitoare
Fişiere ataşate
20130329_190415.jpg
2013-01-25 19.46.46.jpg

77neo
senior
senior
Mesaje: 231
Membru din: 19 Feb 2011, 22:26
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de 77neo » 07 Apr 2013, 16:09

brutusik scrie:va recomand budila :) sa mai vand si io niste momitoare
=)) :)) =)) :)) =)) :)) =)) :)) :lol: :lol:
'Viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului. De aceea par unii strălucitori înainte să-i auzi vorbind.'

Avatar utilizator
lukacs claudiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 68
Membru din: 08 Apr 2013, 17:28

Re: Zona Brasov

Mesaj de lukacs claudiu » 08 Apr 2013, 18:18

77neo scrie:da pe ce balti progresezi tu......pe balta din budila trebuie sa sti sa pescuiesti in agatatura... **== **==
decat sa imi nenorocesc firele la budila si sa ma inghesui pe balta mai bine bag motorina si merg la san paul si stau linistit.
asta e un pescuit de agrement(la liber) unde ai parte de relaxare si liniste. bineinteles si de capturi frumoase.
ma bucur sa aud ca se deschid astfel de balti in jurul brsovului. doar bucurestenii sa se bucure de adevarata placere a pescuitului. **== **== **== **== **==
felicitari celor implicati in proiect. astept detalii mai multe (pret, conditii...........)


Salut neo te asigur ca va fi o balta de top in Romania.....
si taxele vor fi bune parerea mea in comparatie cu alte balti ...
sunam te rog pentru detali nr. 0749895750
---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<><


P.S.
am avut parte de o experienta interesanta in legatura cu agatatura pe balta de la ucea.
e destul de interesant sa pescuiesti in agatatura dar in acelasi timp e si costisitor[/quote]

davidnicolaie
Veteran
Veteran
Mesaje: 1013
Membru din: 20 Noi 2009, 18:08
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de davidnicolaie » 08 Apr 2013, 19:27

claudiu .cand crezi ca e momentu .sa poztezi despre balta .lasa-l pe nelu e prietenul meu si va venii cu siguranta pe balta de care discuti.pot sa il recomand eu?la tine. :D
asteptam sa bati palma si sa ne dai de veste. :D :D

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragan claudiu » 08 Apr 2013, 19:58

davidnicolaie scrie:claudiu .cand crezi ca e momentu .sa poztezi despre balta .lasa-l pe nelu e prietenul meu si va venii cu siguranta pe balta de care discuti.pot sa il recomand eu?la tine. :D
asteptam sa bati palma si sa ne dai de veste. :D :D
Ultima oară modificat 08 Apr 2013, 21:44 de către dragan claudiu, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
lukacs claudiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 68
Membru din: 08 Apr 2013, 17:28

Re: Zona Brasov

Mesaj de lukacs claudiu » 08 Apr 2013, 20:54

davidnicolaie scrie:claudiu .cand crezi ca e momentu .sa poztezi despre balta .lasa-l pe nelu e prietenul meu si va venii cu siguranta pe balta de care discuti.pot sa il recomand eu?la tine. :D
asteptam sa bati palma si sa ne dai de veste. :D :D
Salut miercuri voi avea o intilnire cu administratorul balti s-a punem la punct regulamentu si taxa si max 2 saptamini vom inaugara balta.... revin miercuri cu detali si regulament

Avatar utilizator
marian_BV
utilizator
utilizator
Mesaje: 21
Membru din: 02 Apr 2009, 14:43

Re: Zona Brasov

Mesaj de marian_BV » 09 Apr 2013, 12:43

Salut!
De mult timp urmaresc discutiile de pe acest forum si am o intrebare:cat costa o deplasare pana la sanpaul ma refer aici la benzina nu la alte lucruri care le ai in geanta?
Parerea mea personala este ca daca un pescar care merge singur la pescuit si are timp doar de un pescuit in viteza de dimineata pana seara cand trage linie la sfirsitul zilei a cheltuit pe benzina ~~200km*7%=14L*6.2ron=~~90ron/transport.
Daca mai adaugi 20~25ron poti face un pescuit de calitate la vadu rosu balta 6 unde eu personal merg de cate doua ori pe saptamana si nu am fost dezamagit niciodata(somn 21.7kg; oglinda 9.4kg; amuri 5-8kg; romanesti 3-6kg).
Anul trecut ati incercat sa atrageti lumea catre ucea, acum doi ani catre belin, acum catre sanpaul sau budila.
Daca vreti un pescuit catch&release tot vadu rosu balta 4 are cei mai multi pesti dar acolo ai acces numai daca reusesti sa iti faci intrarea. Dupa cum am mentionat la inceput este o parere pur personal si nu are nimic de genul reclama ascunsa sau plasare de produse.
Fişiere ataşate
10052012039.jpg

Avatar utilizator
Marian Tomescu
senior
senior
Mesaje: 202
Membru din: 24 Iun 2012, 13:50
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de Marian Tomescu » 09 Apr 2013, 12:53

marian_BV scrie:Salut!
De mult timp urmaresc discutiile de pe acest forum si am o intrebare:cat costa o deplasare pana la sanpaul ma refer aici la benzina nu la alte lucruri care le ai in geanta?
Parerea mea personala este ca daca un pescar care merge singur la pescuit si are timp doar de un pescuit in viteza de dimineata pana seara cand trage linie la sfirsitul zilei a cheltuit pe benzina ~~200km*7%=14L*6.2ron=~~90ron/transport.
Daca mai adaugi 20~25ron poti face un pescuit de calitate la vadu rosu balta 6 unde eu personal merg de cate doua ori pe saptamana si nu am fost dezamagit niciodata(somn 21.7kg; oglinda 9.4kg; amuri 5-8kg; romanesti 3-6kg).
Anul trecut ati incercat sa atrageti lumea catre ucea, acum doi ani catre belin, acum catre sanpaul sau budila.
Daca vreti un pescuit catch&release tot vadu rosu balta 4 are cei mai multi pesti dar acolo ai acces numai daca reusesti sa iti faci intrarea. Dupa cum am mentionat la inceput este o parere pur personal si nu are nimic de genul reclama ascunsa sau plasare de produse.
Poti sa imi lasi un nr de tel pe privat. Vreau sa te intreb ceva!
Multumesc!
I don't need GOOGLE, my wife knows everything!

Avatar utilizator
lukacs claudiu
membru activ
membru activ
Mesaje: 68
Membru din: 08 Apr 2013, 17:28

Re: Zona Brasov

Mesaj de lukacs claudiu » 09 Apr 2013, 19:43

marian_BV scrie:Salut!
De mult timp urmaresc discutiile de pe acest forum si am o intrebare:cat costa o deplasare pana la sanpaul ma refer aici la benzina nu la alte lucruri care le ai in geanta?
Parerea mea personala este ca daca un pescar care merge singur la pescuit si are timp doar de un pescuit in viteza de dimineata pana seara cand trage linie la sfirsitul zilei a cheltuit pe benzina ~~200km*7%=14L*6.2ron=~~90ron/transport.
Daca mai adaugi 20~25ron poti face un pescuit de calitate la vadu rosu balta 6 unde eu personal merg de cate doua ori pe saptamana si nu am fost dezamagit niciodata(somn 21.7kg; oglinda 9.4kg; amuri 5-8kg; romanesti 3-6kg).
Anul trecut ati incercat sa atrageti lumea catre ucea, acum doi ani catre belin, acum catre sanpaul sau budila.
Daca vreti un pescuit catch&release tot vadu rosu balta 4 are cei mai multi pesti dar acolo ai acces numai daca reusesti sa iti faci intrarea. Dupa cum am mentionat la inceput este o parere pur personal si nu are nimic de genul reclama ascunsa sau plasare de produse.
Salut Mariane te intreb unde in zona noastra poti prinde pesti peste 20 kg credema ca si ieu am abonament la Doripesco de 5 ani si nu am reusit s-a prind peste mai mare de 12 kg ..... nu ma intelege gresit nu fac antireclama balti Doripesco chiar anu asta voi participa la 2 concursuri dar parca totusi m-am cam saturat de peste mic.

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 09 Apr 2013, 20:05

Cine mai merge din Brasov la concursul de pe Tancabesti de saptamana viitoare?Am auzit ca va participa o echipa din Sacele dar nu ii stiu foate bine decat pe unul Eugen care e pescar C&T(are interdictie la Bela)
Cupa SBS – Editia a 3-a 16 – 19 Aprilie
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Avatar utilizator
marian_BV
utilizator
utilizator
Mesaje: 21
Membru din: 02 Apr 2009, 14:43

Re: Zona Brasov

Mesaj de marian_BV » 09 Apr 2013, 20:20

Salut Mariane te intreb unde in zona noastra poti prinde pesti peste 20 kg credema ca si ieu am abonament la Doripesco de 5 ani si nu am reusit s-a prind peste mai mare de 12 kg ..... nu ma intelege gresit nu fac antireclama balti Doripesco chiar anu asta voi participa la 2 concursuri dar parca totusi m-am cam saturat de peste mic.[/quote]

Salut!
Este adevarat ca nu avem nicaieri crapi de peste 20 dar daca verifici pe site-ul doripesco ai sa vezi niste exemplare de amur de peste 15.
Daca imi garantezi ca la sanpaul o sa fie si asa ceva poate ma faci si pe mine sa bat drumul pana acolo dar pana atunci vino cu niste dovezi(poze).

Avatar utilizator
marian_BV
utilizator
utilizator
Mesaje: 21
Membru din: 02 Apr 2009, 14:43

Re: Zona Brasov

Mesaj de marian_BV » 09 Apr 2013, 20:24

Referitor la ce a spus OvidiuBv daca este vorba de Eugen din Sacele mai mult ca sigur face echipa cu cei de la Sipcarp.
OvidiuBv pe un alt topic spuneai ca nu ai mai lansat de doi ani dar daca nu te confund cred ca am participat amandoi la un concurs la Doripescu anul trecut, ma bucur sa vad ca si anul acesta o sa fim mai multi.

Avatar utilizator
OvidiuBV
senior
senior
Mesaje: 404
Membru din: 03 Mar 2010, 15:04
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de OvidiuBV » 09 Apr 2013, 20:32

Da despre acel Eugen este vorba si va face echipa cu Otty(vanzatorul de la Sipcarp) si cu un domn de la INA Schaeffler.

Cat despre mine eu chiar m-am lasat de doi ani.Sculele mele sunt in posesia lui Sorinbv.Si de pescuit in competitii eu nu am facut niciodata acest lucru.Nu am experienta necesara pentru acest lucru cred eu in acest moment si nici fondurile necesare
Sunt un amator profesionist....Pescuitul este cel mai puternic drog al carui remediu nu ma intereseaza!!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”