CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
77neo
senior
senior
Mesaje: 231
Membru din: 19 Feb 2011, 22:26
Localitate: Brasov

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de 77neo » 07 Apr 2013, 12:30

mazare scrie:de k**k**t :-q :-q :-q
MARO SI PUTE
'Viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului. De aceea par unii strălucitori înainte să-i auzi vorbind.'

Avatar utilizator
alin311
senior
senior
Mesaje: 420
Membru din: 13 Iun 2012, 16:20

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de alin311 » 07 Apr 2013, 13:22

sa ajuns la situatia asta,pentru ca cei ce organizeaza doresc sa faca un profit personal din aceste concursuri
ca organizator dupa ce platesti balta ,arbitri si cupele fondu de premi si sa iti ramane si tie cam 1000 euro in 4 zile nu e decolea
daia se ajunge la proasta organizare

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de gor965 » 07 Apr 2013, 13:23

george-alexandru scrie:...

Se poate merge si la concursurile unde administratorul este si organizator si participant,atata timp .........
...atata timp cat totul iese perfect ! Eu pana acum n-am mai vazut un asa cumul de functii decat la Corbu, cand Carstocea era si concurent, si propietar al baltii si organizator de concurs (prin firma sa), dar totul era PERFECT acolo...organizare, desfasurare, mediatizare, beton !!! ;)

p.s.
Si-l inchipuie cineva pe Victoras Petcu, organizator de concursuri si participant, la el pe balta ?...eu nu ! :))
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
valentin...
Veteran
Veteran
Mesaje: 820
Membru din: 03 Sep 2010, 19:00

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de valentin... » 07 Apr 2013, 13:25

gor965 scrie:
george-alexandru scrie:...

Se poate merge si la concursurile unde administratorul este si organizator si participant,atata timp .........
...atata timp cat totul iese perfect ! Eu pana acum n-am mai vazut un asa cumul de functii decat la Corbu, cand Carstocea era si concurent, si propietar al baltii si organizator de concurs (prin firma sa), dar totul era PERFECT acolo...organizare, desfasurare, mediatizare, beton !!! ;)

p.s.
Si-l inchipuie cineva pe Victoras Petcu, organizator de concursuri si participant, la el pe balta ?...eu nu ! :))
salut george se vede ca nu esti la fata locului sa ne relatezi si nou live cu poze si clasamente

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de gor965 » 07 Apr 2013, 13:35

alin311 scrie:sa ajuns la situatia asta,pentru ca cei ce organizeaza doresc sa faca un profit personal din aceste concursuri
....
Nu e nimic rau in a face profit din organizarea de concursuri ! Sa fie foarte clar, organizatorul munceste ptr. banii aia ... adica are un produs pe care-l vinde si nu baga la nimeni mana in buzunar ! Cu cat este mai bun produsul (organizarea mai buna) cu atat costa mai mult ! La fel muncesc pe bani si arbitrii si firma care face trofeele, diplomele, si administratiile baltilor ... nu e nimic pe gratis ! Revin insa, reducerea cheltuielilor cu desfasurarea concursului, duce in principiu la cresterea fondului de premiere. Mai departe, ca organizatorul plateste chiria baltii tot lui, ca e si administrator, si ca participa si ca concurent la propriul concurs, e alta discutie...
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de gor965 » 07 Apr 2013, 13:41

valentin... scrie:.........
salut george se vede ca nu esti la fata locului sa ne relatezi si nou live cu poze si clasamente
Sunt de parere ca nu e nevoie de o anume persoana care sa faca si sa dreaga la un concurs, dar e obligatoriu sa ai pe cineva care sa se ocupe exclusiv de treaba asta ! Cu atat iese mai bine o treaba, cu cat ai omul potrivit la locul potrivit ! Mediatizarea e punctul forte al reclamei, al publicitatii in mediul on-line, ptr. un subiect de genul asta !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
CEREALS4FISHING
utilizator
utilizator
Mesaje: 32
Membru din: 20 Feb 2013, 23:27

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de CEREALS4FISHING » 07 Apr 2013, 13:46

foarte urat a fost am ajuns joi dimineata apa erea scazuta apoi vineri crescuse cu 10-20 cm

77neo
senior
senior
Mesaje: 231
Membru din: 19 Feb 2011, 22:26
Localitate: Brasov

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de 77neo » 07 Apr 2013, 15:02

asta e. cum a fost a fost. acum s-a terminat.
DAR CUM S-A TERMINAT????????????????
'Viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului. De aceea par unii strălucitori înainte să-i auzi vorbind.'

Avatar utilizator
bosscrap2708
membru activ
membru activ
Mesaje: 130
Membru din: 09 Feb 2012, 14:41
Localitate: bucuresti

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de bosscrap2708 » 07 Apr 2013, 15:24

au intrat in prelungirii =)) =)) =))

Avatar utilizator
valentin...
Veteran
Veteran
Mesaje: 820
Membru din: 03 Sep 2010, 19:00

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de valentin... » 07 Apr 2013, 15:26

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
bosscrap2708 scrie:au intrat in prelungirii =)) =)) =))

Avatar utilizator
the mover
membru activ
membru activ
Mesaje: 62
Membru din: 22 Noi 2010, 20:40

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de the mover » 07 Apr 2013, 16:11

Nici macar in al doispelea ceas sa nu pui un clasament,osa ma uit atent la cine organizeaza concursul pe sulimanu ca sa ma inscriu
DAN STOICA
GREEN LAKE
prosti nu sunt multi,doar par multi, pentru ca-si baga nasul peste tot
Nicolae Iorga

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de cristian505ro » 07 Apr 2013, 16:11

cristian505ro scrie:[
Oricum,asta conteaza mai putin, echipele Overten vor fii pe podium si pe A si pe B. :-h
Quod Erat Demonstratum !
Deci felicitari echipelor Overten ( loc 1 pe A si 3 pe B ),ca de altfel felicitari castigatorilor si tuturor concurentilor !
Din pacate ce am vazut in acest concurs imi intareste reticenta generala de participare si am mai taiat o balta de pe lista.
Cristian Bebesel

Avatar utilizator
CEREALS4FISHING
utilizator
utilizator
Mesaje: 32
Membru din: 20 Feb 2013, 23:27

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de CEREALS4FISHING » 07 Apr 2013, 16:37

da si noi am taiat de pe lista aceasta balta

Avatar utilizator
dragoi adrian
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 13 Aug 2012, 20:53
Localitate: Bucuresti/Bragadiru
Contact:

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de dragoi adrian » 07 Apr 2013, 16:47

tocmai am ajuns de pe balta...am pecuit pe b16...nu stiu vreo echipa sa fi plecat si care a si prins 200 kg sau o alta echipa careia sa i se fi cerut sa plece(cum se scrie pe alt forum)...nea dan a zis ca nu a avut pe cine sa puna sa se ocupe de clasament...cum am zis si aseara un arbitru venea la 3-4 ore de la cantarire cu un clasament scris de mana pe o foaie,,,ne-a fost si noua cam greu...l-am inteles...am auzit si de cativa care s-au plans de directiile de pescuit...
cat despre apa cel putin pe sectorul B nea dan a venit la fiecare si ne-a intrebat daca da drumul la apa din cauza ca crescut f mult iar cei de pe standul 25 se "inundau" si nu puteau sa isi mute echipamentul mai sus pe drum...pana la urma am acceptat toti chiar daca cel putin pe noi de pe B16(deversor spre benga) ne-a omorat si am pierdut locul 2 de dimineata...in rest destul peste dar f mult mic 1-2 kg...nea dana promis ca o sa intre sa posteze tot si poate va zice el mai multe...

FELICITARI ECHIPEI OVERTEN 1 Libra Stefan - Florin Chivu - Mihai Turiac pt locul 1 pe sectorul A cu o diferenta de peste 130 de kg de locul 2
FELICITARI SI ECHIPEI OVERTEN 2 Mary Constantin - Dragoi Adrian -Alex Chivu pentru locul 3 pe sectorul B si munca titanica dusa pe acel B16 si pentru cantitatea prinsa in special de peste foarte mic, standul netinand deloc peste mare(cel mai mare peste cam 4.5 kg)
SI MULTUMIM LUI MARY CONSTANTIN PENTRU NOUA NADA X-TREME CARP BAITS.
CARP MANIACS TEAM

Avatar utilizator
CEREALS4FISHING
utilizator
utilizator
Mesaje: 32
Membru din: 20 Feb 2013, 23:27

Re: CUPA SULIMANU ed. a-II-a 2013

Mesaj de CEREALS4FISHING » 07 Apr 2013, 17:16

Felicitari castigatorilor! si celor de la SMILEY FISH

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”