Zona Brasov

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
papyllon
senior
senior
Mesaje: 433
Membru din: 18 Iun 2008, 19:27
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de papyllon » 19 Apr 2013, 08:57

radu90 scrie: pe care OLT??? poza din cate stiu eu e facuta pe balta de la Sfantu Gheorghe, aia imediat pe stanga cum intri...ma mir totusi ca sunt pesti dastia pe balta aia.
corect e facuta pe acea balta dar afirmatia ca a fost prins pe Olt a fost facuta in alt context! :D
in alta ordine de idei balta aceea a avut pesti si mai mari decat acela, din aceasta primavara nu cred ca mai sunt
deoarece au lasat sa scada apa din balta aproape total si am vazut cred si 20 de" pescari" pe ochiul de apa ramas de unde plecau cu sacosele pline de peste la piata ~x( ~x( ~x(
acum au umplut balta din nou dar prea tarziu :(( :((

Avatar utilizator
radu90
membru activ
membru activ
Mesaje: 68
Membru din: 27 Apr 2012, 22:34

Re: Zona Brasov

Mesaj de radu90 » 19 Apr 2013, 12:52

pe ideea "tot ce e bun trebe sa dispara" asa se intampla cam peste tot.

Avatar utilizator
pescarBV
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 08 Apr 2013, 16:39

Re: Zona Brasov

Mesaj de pescarBV » 19 Apr 2013, 16:26

bucuka scrie:in atentia administratorilor : acest forum este despre pescuit zona brasov, nu despre campionii analfabeti care nu stiu a lega 2 cuvinte si a caror singura cultura este injuratura cand nu le convine ceva ( sper ca nu deranjeaza cuvantul analfabet la fel de tare ca "cacanar" )
AI DREPTATE, despre pescuitul in zona Brasov este vorba, chiar daca ai moshteni ceva din ce a uitat PRUTEANU, "tot nu s-ar face". De,.... nu totzi si-au dat doctoratul in gramatica limbii romane., Dar cum e vorba despre pescuit...., SAU in cazul tau e valabil un vechi proverb (nu stiu daca e romanesc sau international) ....."pasarea ... Mihai Viteazu".........
respectul il capeti, daca vrei, nu te obliga nimeni la asha scarificiu.....
Drumul spre succes este mereu "under construction"

Avatar utilizator
pescarBV
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 08 Apr 2013, 16:39

Re: Zona Brasov

Mesaj de pescarBV » 19 Apr 2013, 16:35

CAND PRUTEANU ERA IN VIATA, DE CURIOS: mergeai la pescuit cu bunicu pe timpul ala?
Drumul spre succes este mereu "under construction"

Avatar utilizator
shahjaban
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 15 Feb 2012, 12:48
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de shahjaban » 19 Apr 2013, 16:40

nu are nicio legatura limba romana cu pescuitul.....
ce vrei sa zici ?? cine stie sa pescuiasca nu mai trebuie sa stie sa scrie si sa citeasca corect ?? las-o balta ....atunci si cine stie fotbal sau handbal sau orice alt sport si ajunge in nationala ...nu mai conteaza daca este analfabet ??..nu vorbim de integrale sau fizica nucleara ci despre GRAMATICA LIMBII ROMANE limba materna a multora dintre noi , limba ce o vorbim zi de zi ....sa stii sa scrii corect nu inseamna "doctorat" ...:))
SCRISUL ESTE CARTEA DE VIZITA A ORICUI .... si e cam jenant sa nu stii sa scrii corect dupa o varsta ....parerea mea...

Avatar utilizator
pescarBV
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 08 Apr 2013, 16:39

Re: Zona Brasov

Mesaj de pescarBV » 19 Apr 2013, 17:13

"SCRISUL ESTE CARTEA DE VIZITA A ORICUI", asha zic grafologii, cu asta trebuie sa fiu de acord, dar totusi suntem pe un forum despre pescuit in zona Brasov si subiectul cu limba romana, din punctul meu de vedere INCETEAZA AICI.
cu respect,
Drumul spre succes este mereu "under construction"

Avatar utilizator
lucfish
senior
senior
Mesaje: 349
Membru din: 25 Noi 2011, 18:27

Re: Zona Brasov

Mesaj de lucfish » 19 Apr 2013, 17:15

Shahjaban!!! Cu siguranță gramatica limbii române nu are legătură cu pescuitul, dar cred că te-ai îndepărtat de subiect. Un campion mondial în exercițiu ne-a dat relații, sfaturi și ne-a împărtățit din experiența sa, privind tehnici și tactici de pescuit la crap și nu cred că trebuie să fie tratat cu ostilitate. Sunt persoane cu un coeficient de inteligență ridicat și persoane cu coeficient de inteligență mai puțin ridicat, în acest sens cred că nu este normal să-l judeci sau să-ți postezi părerile, opiniile la modul imperativ. Am rugămintea la tine să-i acorzi circumstanțe atenuante, mai ales că ne-a reprezentat țara la un campionat mondial și rezultatul lui a fost unul de excepție. În general sportivii cu bani din România iau lecții suplimentare de gramatică, dicție, etc. și din acest motiv vorbesc bine pe sticlă!!! Nu doresc să înțelegi că sunt apărătorul cuiva, dar am ținut în mod expres să-mi exprim opinia. Cu respect Lucian BV!!!

Avatar utilizator
pescarBV
utilizator
utilizator
Mesaje: 11
Membru din: 08 Apr 2013, 16:39

Re: Zona Brasov

Mesaj de pescarBV » 19 Apr 2013, 18:10

Pfff........ dal draku de maus, haidetz pe balta,. "citat" aproximativ,,,--de memoria--- ,,, dupa radu tudoran, autorul romanului Toate Panzele Sus!, cand "vestitul pirat" colea rautu a avut o replica "ca apa e mama noastra" . dak "e in afara discutiilor" rog pe cei in drept sa stearga sau sami blokeze kontu
ku respect
Ultima oară modificat 19 Apr 2013, 18:40 de către pescarBV, modificat 1 dată în total.
Drumul spre succes este mereu "under construction"

Avatar utilizator
CiprYo
utilizator
utilizator
Mesaje: 31
Membru din: 25 Apr 2011, 21:24
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de CiprYo » 19 Apr 2013, 18:37

pe unde mai mergeti week-end-ul asta la pescuit??? **==
Toti Oamenii se pot transforma in Pescari...dar nici un Pescar nu se mai poate transforma in Om...

Avatar utilizator
tache
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 20 Dec 2008, 20:22
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de tache » 20 Apr 2013, 11:19

Buna ziua,
Ieri a fost facuta o populare in balta de la Stigma Fishing.Puteti viziona pozele in linkul de mai jos:

https://picasaweb.google.com/1041987682 ... redirect=1

Mai multe detalii gasiti pe STIGMA FISHING.

Un wekend minunat cu fire intinse **==
Prinde un peste si ... fa-l mare !

Avatar utilizator
bac80
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 20 Apr 2013, 13:18

Re: Zona Brasov

Mesaj de bac80 » 20 Apr 2013, 13:42

Are cineva un numar de telefon de la Budila ?
Fir intins!

Avatar utilizator
dragan claudiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 662
Membru din: 02 Apr 2008, 16:58
Localitate: brasov
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de dragan claudiu » 21 Apr 2013, 08:08

bac80 scrie:Are cineva un numar de telefon de la Budila ?
0766488768-Adi sau 0766798228 Nicu

Avatar utilizator
ionutbrasov
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 11 Feb 2013, 22:42

Re: Zona Brasov

Mesaj de ionutbrasov » 22 Apr 2013, 20:07

salut tuturor ! am trecut sambata pe la balta noua de la belin care acum e situata in spatele celei cu movile unde era inainte crescatoria ,mai exact de la balta cu plopi mergi drept inainte inca 50-60 de metri si ajungi la balta . rezultatul sa zicem mediu am prins 4 ciortanei intre 1,5 pana la2,4 kg si un caras de vreo 300 de grame . in rest zona e frumusica cu copaci pe marginea baltii unde daca mergi cu familia poti sta si la umbra . in rest regulamentul e acelasi de anul trecut de la movile

Avatar utilizator
tache
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 20 Dec 2008, 20:22
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de tache » 22 Apr 2013, 22:05

ionutbrasov scrie:salut tuturor ! am trecut sambata pe la balta noua de la belin care acum e situata in spatele celei cu movile unde era inainte crescatoria ,mai exact de la balta cu plopi mergi drept inainte inca 50-60 de metri si ajungi la balta . rezultatul sa zicem mediu am prins 4 ciortanei intre 1,5 pana la2,4 kg si un caras de vreo 300 de grame . in rest zona e frumusica cu copaci pe marginea baltii unde daca mergi cu familia poti sta si la umbra . in rest regulamentul e acelasi de anul trecut de la movile
Merci pentru informatii
Prinde un peste si ... fa-l mare !

Avatar utilizator
bac80
junior
junior
Mesaje: 2
Membru din: 20 Apr 2013, 13:18

Re: Zona Brasov

Mesaj de bac80 » 23 Apr 2013, 07:37

Am fost in week-end la Budila. Slaba miscare, am prins 5 carasi 200-300g. In rest nimic. Crap nu am vazut pe balta.
Fir intins!

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”