Petitie contra "tibanu" - semnati si voi?

discutii off-topic despre orice

Moderatori: mini_mic, vali003, Coleman

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: Petitie contra "tibanu" - semnati si voi?

Mesaj de costelino » 25 Feb 2009, 20:32

Va ajut eu cu Tibanu: tibanu.lazar@gmail.com
Umpleti-i casuta si frigiderul.
Ultima emisiune:A balotat timp de 30 min.,bineinteles in stilul caracteristic.

Avatar utilizator
tavimai
Veteran
Veteran
Mesaje: 826
Membru din: 16 Feb 2009, 13:49

Re: Petitie contra "tibanu" - semnati si voi?

Mesaj de tavimai » 26 Feb 2009, 12:38

Sunt si eu intrigat de faptul ca este acceptat un asemenea om(discutabil ca e , dupa felul in care se comporta!), sa faca emisiuni la un post tv oricare ar fi el.Am vazut de cateva ori si am ramas stupefiat de starea bahica ca sa nu zic "manga" in care era.Corect ar fi:"Betii de vis la pescuit si vanatoare"- un titlu ,care ar fi mult mai potrivit!Este normal acum ca unii colegi de breasla sa-i ia apararea dar ei sa fie realisti si sa accepte ca un asemenea individ nu le face cinste si ei, toti ceilalti, nu-si permit sa faca asa ceva!Am renuntat de mult sa-l mai privesc pe acest "mascarici bahic" si nici macar nu mai stiu ce a "realizat" in ultima vreme.Nu o sa votez petitia pentru ca el nu mai exista pentru mine de mult si pentru ca el este totusi un model dar unul negativ la capitolul : ASA NU !Cine are ratiune intelege!Pescarii sunt de doua feluri:"prinde si elibereaza" si "prinde si baga-n sac" dar nu sunt de parere ca unii ar trebui sa incerce sa-i elimine pe ceilalti atata timp car exista legi care reglementeaza desfasurarea acestui sport.Lupta ambelor tabere ar putea fi mai bine canalizata inspre eliminarea cat mai mult posibil a poluarii si educarea celor din jur in acest sens.Constiinta fiecaruia se poate "manifesta" liber sub "plapuma " legii iar cei care sunt "decoperiti" se numesc braconieri si nu mai sunt pescari !

GHICITOARE:
E betiv dar nu-i pescar!
Trage la masea de zor,
Cand se-mbata e hoinar,
Dar nu e, nici... vanator!
Baga-n burdihai prosteste
Onoarea isi murdareste,
Cracanat dar si tembel
Stim oare cine e el ?

Flamand precum cormoranu
Presupun ca e ...anu! =)) =)) =))

Ii trimite si lui cineva ghicitoarea?

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Petitie contra "tibanu" - semnati si voi?

Mesaj de Qnyx » 26 Feb 2009, 13:14

S-a mai scris despre acest subiect aici.
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Închis

Înapoi la “Diverse”