CUPA TNT BAITS ED. A II-A - SULIMANU(09-12 MAI 2013)

Moderator: florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
alexive
utilizator
utilizator
Mesaje: 28
Membru din: 12 Iul 2012, 11:22

Re: CUPA TNT BAITS ED. A II-A - SULIMANU(09-12 MAI 2013)

Mesaj de alexive » 14 Mai 2013, 08:59

CosticaE scrie:Felicitari tuturor participantilor si multumiri TNT Baits!
Inca de la start s-a vazut ca nivelul competitional a fost unul mare.

Felicitari echipei castigatoare, care a transformat aceasta competitie intr-un maraton al rezistentei la pescuit la crap.
Felicitari echipei Maty si echipei Adi Cojocea.

Pacat totusi de atitudinea domnului Bitman vis-a-vis de concurs, mai ales ca a permis pescuitul pe balta in afara competitiei chiar in vecinatatea standului 29 - echipa din Brasov !!! Niste baieti in cale afara de minunati si care in mod cert nu meritau asa ceva.

Florian, Marius, Adi....felicitari poentru organizare si multumiri domnilor Arbitri, care cred ca au dus o viata destul de grea in preajma cantarelor ;)

Pana la urmatorul concurs va urez Fire Intinse tuturor!!!!

Felicitari participantilor, felicitari castigatorilor si mai ales felicitari echipei din standul 28, pentru captura competitiei!
Multumim pentru aprecieri Costi si asa cum ai observat si tu, era alta desfasurarea concursului daca nu se permitea accesul pe balta pentru pescuit la liber...Nu am inteles nici o clipa pentru ce sa nadit intens cu cobrele doua nopti la rand langa standul nostru de pescuit, sau mai bine zis am inteles dar ma fac ca nu pricep!!!

Costi, asa cum am vorbit, va astept la un pescuit de calitate in zona Brasov!!

Avatar utilizator
vsy1234
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 115
Membru din: 14 Mai 2013, 08:47

Re: CUPA TNT BAITS ED. A II-A - SULIMANU(09-12 MAI 2013)

Mesaj de vsy1234 » 14 Mai 2013, 09:03

Multumim organizatorilor acestui concurs,totul a fost excelent din punct de vedere al organizari.multumim si arbitrilor pentru efortul depus si nu in ultimul rand lui CPK,care ne a oferit bilele XXL cu care am prins captura competitiei :D .
ONLY GOD CAN JUDGE ME!

Avatar utilizator
lucfish
senior
senior
Mesaje: 349
Membru din: 25 Noi 2011, 18:27

Re: CUPA TNT BAITS ED. A II-A - SULIMANU(09-12 MAI 2013)

Mesaj de lucfish » 14 Mai 2013, 09:26

Pe balta de la Sulimanu au ieșit discuții contradictorii la mai toate concursurile. Este anormal să concurezi, să te lupți pentru podium și la cca 20-30 m de monturi să se audă muzică, țipete, grătare și altele!!! Echipa din BV și-a cheltuit o grămadă de bani ca Bitman să-și bată joc de ei și munca lor de 48h. Este impardonabil, inacceptabil cum administrația acestei bălți tratează pescarii și în mod special pe cei de competiție!!! La concursul din luna martie am participat și eu, dl. Marinița și-a permis în timpul competiției să dea drumul la apă, nilelul acesteia scăzând cu 10 cm, sub pretextul că Mihalache Florin și Radu Andrne au standul în apă, total fals. Am vb. cu ei și mi-au spus că pe toată durata competiției au stat în apă. Domnul Marinița a afirmat că a vorbit cu toți participanții și că și-au dat acordul, total fals, pe noi nu ne-a întrebat absolut nimeni. La concursul de anul trecut organizat de Mary Constantin, Marinița a făcut același lucru. În concluzie consider că administația și patronatul și-a bătut joc de mine și banii mei, fapt pentru care m-am fotărât să nu mai calc niciodată pe această superbă balta. Cu respect Lucian BV!!! **==

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA TNT BAITS ED. A II-A - SULIMANU(09-12 MAI 2013)

Mesaj de george-alexandru » 14 Mai 2013, 11:38

Felicitari maxime pt organizare,la toti participantii si nu in ultimul rand castigatorilor atat pt faptul ca au urcat din nou steagul Green Lake pe ceea mai inalta treapta a podiumului cat si pt noul record pe care l au fixat pe balta Sulimanu,671 kg in 72 de ore.
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
xeno13
senior
senior
Mesaje: 390
Membru din: 15 Mai 2011, 21:19
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA TNT BAITS ED. A II-A - SULIMANU(09-12 MAI 2013)

Mesaj de xeno13 » 14 Mai 2013, 15:33

george-alexandru scrie:Felicitari maxime pt organizare,la toti participantii si nu in ultimul rand castigatorilor atat pt faptul ca au urcat din nou steagul Green Lake pe ceea mai inalta treapta a podiumului cat si pt noul record pe care l au fixat pe balta Sulimanu,671 kg in 72 de ore.
bilele au facut diferenta. La mai multe si la mai mari.
Mai bine sa taci si sa pari prost decat sa deschizi gura si sa inlaturi orice dubiu.

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA TNT BAITS ED. A II-A - SULIMANU(09-12 MAI 2013)

Mesaj de george-alexandru » 14 Mai 2013, 23:35

multumim!
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: CUPA TNT BAITS ED. A II-A - SULIMANU(09-12 MAI 2013)

Mesaj de gor965 » 15 Mai 2013, 14:22

Cred ca administratia baltii poate fi "educata" in spiritul competitiei ! Mai mult ca sigur, Bitman n-are habar cat de important este sa oferi concurentilor sanse egale in concurs si sa nu incomodezi unele standuri permitand pescuitul la liber concomitent cu cel de competitie.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
xeno13
senior
senior
Mesaje: 390
Membru din: 15 Mai 2011, 21:19
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA TNT BAITS ED. A II-A - SULIMANU(09-12 MAI 2013)

Mesaj de xeno13 » 15 Mai 2013, 14:39

gor965 scrie:Cred ca administratia baltii poate fi "educata" in spiritul competitiei ! Mai mult ca sigur, Bitman n-are habar cat de important este sa oferi concurentilor sanse egale in concurs si sa nu incomodezi unele standuri permitand pescuitul la liber concomitent cu cel de competitie.
de acord, dar cine sa ii explice toate aspectele astea?
Mai bine sa taci si sa pari prost decat sa deschizi gura si sa inlaturi orice dubiu.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: CUPA TNT BAITS ED. A II-A - SULIMANU(09-12 MAI 2013)

Mesaj de gor965 » 15 Mai 2013, 14:47

xeno13 scrie:
gor965 scrie:Cred ca administratia baltii poate fi "educata" in spiritul competitiei ! Mai mult ca sigur, Bitman n-are habar cat de important este sa oferi concurentilor sanse egale in concurs si sa nu incomodezi unele standuri permitand pescuitul la liber concomitent cu cel de competitie.
de acord, dar cine sa ii explice toate aspectele astea?
Pai, Organizatorul de concurs ! ... eventual trebuie lamurit intai Administratorul baltii, atunci cand se bate palma ptr. inchirierea baltii !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
florian serban
Veteran
Veteran
Mesaje: 659
Membru din: 18 Dec 2007, 21:27
Localitate: bucuresti

Re: CUPA TNT BAITS ED. A II-A - SULIMANU(09-12 MAI 2013)

Mesaj de florian serban » 15 Mai 2013, 16:08

gor965 scrie: Pai, Organizatorul de concurs ! ... eventual trebuie lamurit intai Administratorul baltii, atunci cand se bate palma ptr. inchirierea baltii !
am incercat toate variantele sa il lamurim ca cel mai inportant este pescuitul C&R si ca pestele se intoarce inapoi in balta, dar cand administratorul balti nu are nimic de a face cu pescuitul , degeaba.am vb o treaba la inceput care s-a transformat in altceva.si noul administrator al baltii a zis ca scoate mai multi bani de la pescarii care vin in weekend.din pacate de cand a placat de acolo Dan Marinita pe cei care administreaza balta nu ii intereseaza decat profitul imediat, iar in ritmul acesta Sulimanu o sa fie golit de peste pana in toamna...sper sa ma insel.
am batut palma pe ceva care a doua zi de concurs s-a trasformat in altceva.

Avatar utilizator
mariusd
membru activ
membru activ
Mesaje: 63
Membru din: 05 Noi 2010, 21:53

Re: CUPA TNT BAITS ED. A II-A - SULIMANU(09-12 MAI 2013)

Mesaj de mariusd » 16 Mai 2013, 10:39

gor965 scrie:
xeno13 scrie:
gor965 scrie:Cred ca administratia baltii poate fi "educata" in spiritul competitiei ! Mai mult ca sigur, Bitman n-are habar cat de important este sa oferi concurentilor sanse egale in concurs si sa nu incomodezi unele standuri permitand pescuitul la liber concomitent cu cel de competitie.
de acord, dar cine sa ii explice toate aspectele astea?
Pai, Organizatorul de concurs ! ... eventual trebuie lamurit intai Administratorul baltii, atunci cand se bate palma ptr. inchirierea baltii !
Personal le-am spus atat d-lui Bittman si d-lui Dan Gheorghe (noul admin) importanta pastrarii unei zone tampon intre sectorul de balta inchiriat concursului si sectorul in care aveau acces pescarii platitori de taxa. Din pacate si in acest aspect a fost o problema.

PS
Si ar mai fi ceva de spus. Noul administrator nu este pescar si nu cred ca intelege precum Dan Marinita toate aspectele organizarii unui concurs de pescuit.

Avatar utilizator
Maty
membru activ
membru activ
Mesaje: 77
Membru din: 13 Dec 2008, 13:09
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: CUPA TNT BAITS ED. A II-A - SULIMANU(09-12 MAI 2013)

Mesaj de Maty » 18 Mai 2013, 09:19

iulian petre scrie:pronostic **==


standul 25 castiga locul 1
standul 24 castiga locul 3 ca locul 2 se ia dupa celalalt sector ...


standul 25 este castigator direct :-? ..felicitari de pe acum echipei de pe standul 25 care a fost ce/a mai buna si binenteles ca a avut si nada ce/a mai buna si prinzatoare =))
Ai avut gura aurita,totusi concluzia unora este ca bilele au facut diferenta !
pS. standul 25 a avut la acest concurs nr. 26

Scrie răspuns

Înapoi la “Crap si somn”