Cernica

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Avatar utilizator
mcosma
junior
junior
Mesaje: 9
Membru din: 08 Iul 2011, 08:18
Localitate: marea balta a brailei

Re: Cernica

Mesaj de mcosma » 08 Iul 2011, 08:24

paznici de tot kakatul pe cernica

Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Re: Cernica

Mesaj de meo_mdc » 07 Apr 2012, 09:56

In 2012 a iesit cineva pe Cernica?
MLDD

Avatar utilizator
intef
senior
senior
Mesaje: 315
Membru din: 10 Apr 2011, 15:29

Re: Cernica

Mesaj de intef » 07 Apr 2012, 13:57

Da Meo,a fost un amic de-al meu,dar a spus ca nu mai merge niciodata.Era tare suparat,paznicii l-au bruscat si au asmutit cainii pe el doar pentru ca avea montura cu 3 carlige(clasica,de obor) pentru caras.Nu mi-a mai venit sa-l intreb de taxa sau daca a prins ceva,era tare catranit.Cred si eu...Mi-a spus ca daca paznicii vad un grup mai mare de pescari,doar incaseaza taxa si nici nu mai trec pe la ei,insa daca vad pe cineva singur,tot cauta nod in papura pentru diverse maruntisuri(ba ca nu are minciog,ba ca juvelnicul este prea mic etc).Personal,nu cred ca am sa merg vreodata(nici nu am fost,dar as fi vrut sa merg)pe aceasta balta.

Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Re: Cernica

Mesaj de meo_mdc » 07 Apr 2012, 17:45

Nasol..
MLDD

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Cernica

Mesaj de LARY » 07 Apr 2012, 21:25

intef scrie:Da Meo,a fost un amic de-al meu,dar a spus ca nu mai merge niciodata.Era tare suparat,paznicii l-au bruscat si au asmutit cainii pe el doar pentru ca avea montura cu 3 carlige(clasica,de obor) pentru caras.Nu mi-a mai venit sa-l intreb de taxa sau daca a prins ceva,era tare catranit.Cred si eu...Mi-a spus ca daca paznicii vad un grup mai mare de pescari,doar incaseaza taxa si nici nu mai trec pe la ei,insa daca vad pe cineva singur,tot cauta nod in papura pentru diverse maruntisuri(ba ca nu are minciog,ba ca juvelnicul este prea mic etc).Personal,nu cred ca am sa merg vreodata(nici nu am fost,dar as fi vrut sa merg)pe aceasta balta.
Daca o balta are un regulament trebuie respectat :D
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Cernica

Mesaj de georgemarian » 07 Apr 2012, 21:37

LARY scrie:
intef scrie:Da Meo,a fost un amic de-al meu,dar a spus ca nu mai merge niciodata.Era tare suparat,paznicii l-au bruscat si au asmutit cainii pe el doar pentru ca avea montura cu 3 carlige(clasica,de obor) pentru caras.Nu mi-a mai venit sa-l intreb de taxa sau daca a prins ceva,era tare catranit.Cred si eu...Mi-a spus ca daca paznicii vad un grup mai mare de pescari,doar incaseaza taxa si nici nu mai trec pe la ei,insa daca vad pe cineva singur,tot cauta nod in papura pentru diverse maruntisuri(ba ca nu are minciog,ba ca juvelnicul este prea mic etc).Personal,nu cred ca am sa merg vreodata(nici nu am fost,dar as fi vrut sa merg)pe aceasta balta.
Daca o balta are un regulament trebuie respectat :D
Si daca nu mi l-au prezentat s-au am ajuns la 6 pe balta si ei vin la 8 dupa taxa,si eu nu am stiu regulile trebuie sa puna cainii pe mine?s-au sa ma bruscheze? :-q

Avatar utilizator
valentin...
Veteran
Veteran
Mesaje: 820
Membru din: 03 Sep 2010, 19:00

Re: Cernica

Mesaj de valentin... » 08 Apr 2012, 22:24

ce sa le ceri la niste paznici,adica niste TARANII cu patru clase care nu stie cat fac 4+4 si sufera de ei.
sunt plini de arfe in cap de de basi,nu ai ce sa le ceri si mai a,eles pe cernica....am fost si eu pe balta aia si am plecat cu un gust amar...

Avatar utilizator
mirceab
membru activ
membru activ
Mesaje: 115
Membru din: 07 Mar 2011, 18:27

Re: Cernica

Mesaj de mirceab » 09 Apr 2012, 09:45

valentin... scrie:ce sa le ceri la niste paznici,adica niste TARANII cu patru clase care nu stie cat fac 4+4 si sufera de ei.
sunt plini de arfe in cap de de basi,nu ai ce sa le ceri si mai a,eles pe cernica....am fost si eu pe balta aia si am plecat cu un gust amar...

raspunsul este simplu...chemi politia...depui plingere, si faci sesizaer si la MAI daca face figuri politaiul "sef" de post.

Plingerea o faci contra celui care administreaza balta(firmei) lista o gasesti pe siteul ANPA.

Avatar utilizator
meo_mdc
senior
senior
Mesaje: 415
Membru din: 14 Feb 2009, 12:11
Localitate: Bucuresti

Re: Cernica

Mesaj de meo_mdc » 25 Mai 2013, 19:14

Ce mai stiti de Cernica?
MLDD

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”