Lanseta Predator

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Siddbaws
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 10 Iun 2013, 12:58

Lanseta Predator

Mesaj de Siddbaws » 10 Iun 2013, 13:39

Salut! Cer si eu niste pareri despre lanseta " Lanseta predator Carp 3.90m, 3.5Lbs ". Am vazut'o in emisiunea Carp Tricks la PVTV si cei de acolo o laudau sus si tare...insa mi se pare ceva suspect pt. ca se afla la pretul de 110 lei.

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lanseta Predator

Mesaj de osc1or » 10 Iun 2013, 15:06

iti dai seama ca acea emisiune este o reclama :)
doar nu plateste omul sa vina intr-o emisiune sa isi prezinte produsele si sa zica ca e praf lanseta
cel mai bine, daca esti interesat de aceasta lanseta, te duci in dragon sa o vezi personal, poate iti faci o idee
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Siddbaws
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 10 Iun 2013, 12:58

Re: Lanseta Predator

Mesaj de Siddbaws » 10 Iun 2013, 15:39

:)) Ms frumos.

Avatar utilizator
Siddbaws
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 10 Iun 2013, 12:58

Re: Lanseta Predator

Mesaj de Siddbaws » 10 Iun 2013, 15:41

Dar in general...o lanseta la banii astia e buna de ceva ?

Avatar utilizator
iulian_ionita
membru activ
membru activ
Mesaje: 65
Membru din: 11 Iun 2009, 01:38

Re: Lanseta Predator

Mesaj de iulian_ionita » 10 Iun 2013, 19:24

de lansete nu stiu ce sa zic, n-am vazut vreuna, dar inclin sa cred ca atata dai, atata face sau chiar mai putin...singura mea experienta predator a fost o rezerva de saculeti solubili: o porcarie, am aruncat banii aiurea, se faceau niste noduri cat pumnul si lungimea pe rola nu a fost nici pe jumatate, deci ...

nu e ca in cazul hakuyo-mitranescu, unde e vorba de un pescar cunoscut, onest si care nu-si permite sa-si asocieze numele cu niste porcarii...in cazul predator, am vazut si eu emisiunea, iar reprezentantul (si din cate am inteles, patronul) nu are absolut nici o treaba cu pescuitul, asa ca ce sa stie el vreodata in viata lui ce-i trebuie unui pescar, mai ales in materie de lansete...plus ca, fiind emisiune pur comerciala, platita (nici o treaba cu carp tricks !?!?!), ma asteptam ca reprezentantul firmei sa stie macar sa-si prezinte produsele, dar nici macar asta nu era in stare, trebuia sorin rudeanu sa-i puna o gramada de intrebari ajutatoare pana scotea ceva de la el, asa ca eu, unul, n-am ce pretentii sa am de la predator, imi ajung tepele de pana acum...la un moment dat, fiind vorba de saculeti solubili, nestiind ce sa vorbeasca despre ei, a inceput sa spuna ca poate scoate pe piata saculeti in diferite culori =)) =)) =))

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lanseta Predator

Mesaj de osc1or » 10 Iun 2013, 22:10

saculetii solubili sunt chiar ok la pretul lor
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Siddbaws
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 10 Iun 2013, 12:58

Re: Lanseta Predator

Mesaj de Siddbaws » 10 Iun 2013, 23:10

Observasem si eu ca e cam paralel cu pescuitu' insa am vazut un mic test al lansetei facut de catre Gabi Tomulescu. Aparent parea incantat de ea, insa nu am de unde sa stiu ce o fi cu adevarat in culise. :)

Avatar utilizator
iulian_ionita
membru activ
membru activ
Mesaje: 65
Membru din: 11 Iun 2009, 01:38

Re: Lanseta Predator

Mesaj de iulian_ionita » 10 Iun 2013, 23:49

filmarile alea sunt platite si cu scop pur comercial...dar pt. ca nu e vorba de o televiziune reala, ci online, pvtv-online nu intra sub incidenta normelor CNA, altfel ar fi trebuit ca in coltul ecranului sa apara ceva de genul "comercial", ca sa vada privitorul ca e vorba de o emisiune platita de un producator ce vrea sa-si promoveze produsele...nu zic ca orice produs/brand promovat de pvtv-online e varza, dar corect ar fi sa se afiseze undeva ca sa se vada din prima despre ce e vorba, dar ce vorbesc eu despre respect fata de clienti in domeniul asta in romanica...de acum ma astept sa apara la Carp Tricks si ceva tigai, bijuterii si italieni, pai ce dracu, ori producem bani, ori nu mai producem, ori avem de-a face cu fraieri, ori nu :D

Avatar utilizator
Siddbaws
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 10 Iun 2013, 12:58

Re: Lanseta Predator

Mesaj de Siddbaws » 10 Iun 2013, 23:52

:)). O ultima intrebare: in comparatie cu lanseta Predator la 110 lei de HAKUYO MTX 6 (3,90 M - 4 Lbs) la 160 ce pareri sunt ? Pare mai rasarita sau... dabia de la 200 lei in sus e ceva mai bun...

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lanseta Predator

Mesaj de osc1or » 11 Iun 2013, 08:05

acum depinde si ce anume urmaresti la o lanseta... sigur predator nu este lanseta care sa arunce 180m, sa ai placere in drill, sa fie si finisata frumos, si cu materiale de calitate...
poate avea totusi un raport calitate pret bun, nu poti afla acest lucru decat ducandu-te la dragon sa pui mana pe ele
eu am un prieten care si-a cumparat niste lansete oxygen nu stiu cum din dragon 3,6m 3,5lbs cu 70 lei bucata, lansete care arata foarte bine pt banii investiti el aruncand undeva la 90m cu ele
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Siddbaws
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 10 Iun 2013, 12:58

Re: Lanseta Predator

Mesaj de Siddbaws » 11 Iun 2013, 09:30

Asta zic...ca poti sa gasesti si scule ieftine care sa'si faca treaba cat de cat. Sa fi atent cu ele, sa nu le fortezi...merg...

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lanseta Predator

Mesaj de osc1or » 12 Iun 2013, 10:44

daca dai 70 lei pe o lanseta, merita sa scoti untul din ea :)
daca dai 2000 lei pe o lanseta, probabil ai o jena...

eu mi-am luat niste lansete relative ieftine si dau in ele cat pot de tare
cand le voi simti limita, le voi schimba, dar pana acum nu am reusit sa le fortez la maxim
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Siddbaws
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 10 Iun 2013, 12:58

Re: Lanseta Predator

Mesaj de Siddbaws » 12 Iun 2013, 12:13

Relativ ieftine...adica ? un interval se poate ?

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lanseta Predator

Mesaj de osc1or » 12 Iun 2013, 13:17

baracuda competition 3,90m 3,75lbs
le gasesti undeva la 900 lei setul de 4

probabil gasesti si lansete mai bune la aceiasi bani sau mai ieftine si la fel de bune.. totul este sa cauti, si cel mai bine e sa le si vezi live, nu numai pe internet
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Siddbaws
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 10 Iun 2013, 12:58

Re: Lanseta Predator

Mesaj de Siddbaws » 12 Iun 2013, 13:47

Da...astfel procedez la achizitionarea lansetelor...inschimb la mulinete..nu prea. Ptr ca nu gasesc chiar ce vreau la magazinele din zona. Si sunt nevoit sa comand online. In sfarsit...ms mult ptr sugestii.
Fir intins!

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”