balta mircea voda

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
hannibal
senior
senior
Mesaje: 456
Membru din: 15 Noi 2012, 01:40
Localitate: Bucuresti sector 6

balta mircea voda

Mesaj de hannibal » 28 Mai 2013, 12:57

nu stiu cum se numeste balta dar se afla in localitatea Mircea Voda la 58 km de Bucuresti inspre Targoviste .se face stanga pe la jumatatea localitatii pe un drum asfaltat si apoi in capatul drumului in dreapta . se trece un pod peste raul ilfovat si se vede balta pe dreapta , este ingradita cu un gard metalic . balta nu este mare dar are peste. dupa paste am fost acolo si in trei insi am prins vreo 25 kg crap pana in 2 kg si ten mai mic pna la un kg . taxa este de 80 lei si se retine 4 kg peste crap . la lansete nu a mers bine doar doi crapi desi am avut porumb cu usturoi, alune tigrate, rame si viermi, dar am dat la boloneza si undite la boaba de porumb bonduele de la conserva si am prins vreo 18 bucati unii find eliberati imediat dupa ce au fost prinsi . acolo cu doua undite te distrezi de minune .. am oprit de o saramura 4 bucati si restul au plecat inapoi in balta. sunt si mai mari in balta dupa spusele paznicului, de pana la 4-5 kg cei mai mari dar nu am prins .a tras unul mai mare la lanseta dar l-am pierdut pe drumul spre minciog. Imagine
image hosting no sign up Imagine
upload image online free Imagine
free image hosting Imagine
online photo sharing Imagine
upload Imagine
jpg images Imagine
image hosting

Avatar utilizator
marius41
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 19 Iun 2013, 17:52

Re: balta mircea voda

Mesaj de marius41 » 20 Iun 2013, 08:22

Salut;am auzit si eu de aceasta balta;ai cumva un nr.limitat de lansete?sau poti pescui 2 persoane pe un atelier?
Vreo persoana de contact de la balta aveti?(nr.telefon)
Multumesc!

hannibal
senior
senior
Mesaje: 456
Membru din: 15 Noi 2012, 01:40
Localitate: Bucuresti sector 6

Re: balta mircea voda

Mesaj de hannibal » 23 Iun 2013, 12:29

se poate pescui cu 4 lansete cu un singur ac pe montura . nu am din pacate un nr de contact. am fost o singura data pe aceasta balta pentru ca am fost in concediu in zona . cred ca se poate discuta cu administratorul sa pescuiasca doua persoane cu 4 lansete . daca o sa aflu un nr de contact o sa postez aici .

Avatar utilizator
marius41
junior
junior
Mesaje: 4
Membru din: 19 Iun 2013, 17:52

Re: balta mircea voda

Mesaj de marius41 » 24 Iun 2013, 10:39

Multumesc!

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”