Miro Lake

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mirolaketeamfishing
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 08 Apr 2013, 00:23

Re: Miro Lake

Mesaj de mirolaketeamfishing » 24 Iun 2013, 09:17

caramba scrie:nene Florentine nu am tipat la voi ca nu aveti nici o vina am tipat la administrator balti cum tota lummea sa plinge ca nu prinde nimic si ei spun ca a bagat peste sa demonstreze asta cu filmari.si inca odata ai inteles gresit unde am batut.inafara de voi nu am vazut pe nimeni sa se laude pe aici cu cine stie ce capturi .asta e parerea mea

findca cei care prind crap nu prea posteaza...
am foet in acest weekend pe mirolake si toti pescarii au luat crap si au plecat foarte multumiti,a postat careva ceva?...,nimic!
daca nu prindeau erau site-urile pline
sambata spre duminica un domn din mihailesti a prins peste 50 kg de crap in 12 h,alt domn din bucuresti,a pescuit c&r,a scos peste 50 de crapi in 48 h,o familie care nu a pescuit pana acum niciodata au luat un crap la 3,2 kg...

Avatar utilizator
mirolaketeamfishing
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 08 Apr 2013, 00:23

Re: Miro Lake

Mesaj de mirolaketeamfishing » 24 Iun 2013, 09:24

florentiniuga scrie:
caramba scrie:NU VEDETI CA ESTE ABUREALA CA AM BAGAT 1,5 VREM SI NOI CEVA FILMARI NU DOAR CUVINTE CA PINA ACUMA NU MAI PUBLICITATE NU SI FAPTE
Ba mai pardon! Daca tipi la noi (asta inseamna scrisul cu majuscule) sunt obligat sa intervin. Publicitate fara acoperire nu ai sa vezi pe Infopescar.Tv. Noi ce am afirmat am si dovedit, asa cum facem intotdeauna. Am stat 18 ore pe balta, din care s-a pescuit efectiv cu asistenta video doar de la 7 dimineata pana spre ora 16 cand a inceput ploaia, timp in care Catalin Duta a prins non-stop, cu drill-uri duble de nu mai facea fata. Faptul ca standul de langa el era doar asistent, nu m-a indreptatit sa spun ca balta nu are peste. Filmarile cred ca sunt evidente si elocvente. Atat despre publicitate. In rest e doar un banner platit care e de fapt un link catre website-ul baltii. Ce publicitate vezi? Nu ai putut cumva sa-ti spui liber opiniile? I-a impiedicat cineva sa se planga pe acest forum pe cei nemultumiti de ceva?

Ma faceti sa ma mai duc odata, sa ma bag intre doi pescari pe care-i gasesc pe balta si sa vad daca intr-adevar nu se prinde. Dar daca eu prind, isi cere cineva scuze pentru tot ce s-a scris inutil aici? Recunoaste vreodata cineva ca poate nu s-a prins de smecheria baltii?

florentine,chiar te rog sa vii sa faci un pescuit de control si sa te plimbi si intre pescari,acum avem o clientela care vin constant la noi pe balta si vin fiindca chiar prind deoarece deja cunosc balta

Avatar utilizator
mirolaketeamfishing
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 08 Apr 2013, 00:23

Re: Miro Lake

Mesaj de mirolaketeamfishing » 24 Iun 2013, 09:28

caramba scrie:NU VEDETI CA ESTE ABUREALA CA AM BAGAT 1,5 VREM SI NOI CEVA FILMARI NU DOAR CUVINTE CA PINA ACUMA NU MAI PUBLICITATE NU SI FAPTE

toate 'dovezile' le gasiti pe site-ul nostru

Avatar utilizator
caramba
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 13 Sep 2012, 17:21
Localitate: bucuresti

Re: Miro Lake

Mesaj de caramba » 24 Iun 2013, 12:59

nu stiu cum sta treaba la voi pina acum au posta doar cei care nu au prins deci pe cine sa credem

Avatar utilizator
mirolaketeamfishing
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 08 Apr 2013, 00:23

Re: Miro Lake

Mesaj de mirolaketeamfishing » 24 Iun 2013, 13:27

caramba scrie:nu stiu cum sta treaba la voi pina acum au posta doar cei care nu au prins deci pe cine sa credem

m-as convinge singur facand o partida pe 24 h,daca nu prinzi n-ar fi prima oara,daca prinzi...

Avatar utilizator
mirolaketeamfishing
utilizator
utilizator
Mesaje: 26
Membru din: 08 Apr 2013, 00:23

Re: Miro Lake

Mesaj de mirolaketeamfishing » 24 Iun 2013, 13:36

apropo,taxele s-au modificat,cei interesati de o partida de pescuit pe miro lake vizitati mai intai site-ul nostru...

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Miro Lake

Mesaj de Laurentiu » 24 Iun 2013, 18:51

Era prea ieftin 60 lei 12 ore sau cum...? >:)

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Miro Lake

Mesaj de georgemarian » 24 Iun 2013, 22:43

mirolaketeamfishing scrie:apropo,taxele s-au modificat,cei interesati de o partida de pescuit pe miro lake vizitati mai intai site-ul nostru...
Ce taxe...te ia capu' :-S sa dai 180 lei sa prinzi ciortaneii aia de 2 kg,daca ii prinzi si pe aia,ca mai are dreptate colegu de mai sus,cum se face ca la dvs pe balta posteaza doar cei care nu prind.pe alt site e un subiect deschis si acolo au postat 10 oameni dintre care toti spun sa nu ne ducem,si nici macar unul ca a prins,ma asteptam ca ati scazut taxa la 50 lei :-q

Avatar utilizator
sandupodaru
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 29 Ian 2008, 11:22

Re: Miro Lake

Mesaj de sandupodaru » 28 Iun 2013, 12:53

Nu se prinde domnule, nu va duceti, sa ia altcineva pesti dupa cum se vede in videoclipul de pe youtube:


Avatar utilizator
Bogdan Melu
carpZone team
carpZone team
Mesaje: 317
Membru din: 18 Mar 2013, 00:22
Localitate: Bucuresti

Re: Miro Lake

Mesaj de Bogdan Melu » 28 Iun 2013, 13:49

Asa fara rautate si fara a tine partea nimanui:
Poate ne lamureste si noi cineva avizat ce inaseaman/presupune partea asta cu "cunoate balta"
Nu este nimeni atat de absurd(sper) incat sa nu inteleaga ca uneori pestele pur si simplu nu mananca.
Insa nu prea inteleg cum pe balti care sunt populate constant sau suprapoulate,in peste 95% dintre partide ai capturi.
Am fost pe balti fara mari pretetii-a se citi ca isi fac reclama de bun simt si nu super agresiva- si un dril doua cu ceva baboi/ciortanei tot am avut.
Asa cum am mai scris am fost pe Miro dupa o mare populare si in urma unei emisiuni unde numai ca nu se spunea ca sar pestii singuri pe mal.
Odata ajuns pe balta:surpriza!
S-a prins numai pe standul 1 unde de cateva zile cei de la Carping nadeau cu saci de boilesuri si in rest sporadic cate un ciortan.
Se pescuia si din mana si plantat.
Si sa nu fiu inteles gresit,cei de pe standul 1 au luat 4-5 bucati pana in 4kg toata ziua.
Nu spun ca cineva minte.
Insa vreau sa inteleg si eu cum este treaba asta cu "cunscutul baltii" in conditiile in care se presupune ca balta este cu desitate mare si foarte mare de peste si nici nu este o super intindere de apa(adica este o balta de dimensiuni medii)
Astept un raspuns avizat si poate in felul acesta se mai si lamuresc unele lucruri.
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
Tony
senior
senior
Mesaje: 203
Membru din: 09 Dec 2007, 10:19
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Miro Lake

Mesaj de Tony » 29 Iun 2013, 14:08

Partida 24 ore 27-28 06. stand 13, total peste prins si cintarit la baraca paznicilor 18.500.
Momitor, fir de par o boaba de porumb si un plastic.
Fişiere ataşate
Radu1.jpg
Radu.jpg
Wants food.......but it's too late to eat!!!

Avatar utilizator
Laurentiu
Veteran
Veteran
Mesaje: 1246
Membru din: 18 Oct 2009, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Miro Lake

Mesaj de Laurentiu » 03 Iul 2013, 09:21

Ciortanul de marimea asta se prinde cam peste tot, deci nimic inedit care sa justifice majorarea taxei de la 60 lei la 100 lei 12 ore, mai ales ca sunt circa 70 km distanta de capitala. Poate daca ar fi fost 20 km, ar fi fost justificati cei 100 lei, din economia la combustibil. Ar trebui luat in ecuatie, cand administrezi o balta, si acest aspect.
Restul e can-can, ca nu se prinde, ca nu e peste, etc...

Avatar utilizator
sandupodaru
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 29 Ian 2008, 11:22

Re: Miro Lake

Mesaj de sandupodaru » 03 Iul 2013, 16:19

Avem si exemplare mai mari...
Imagine uitati aici cateva exemplare din weekendul trecut http://www.mirolake.ro/capturi/capturi-24-30-iunie...majorarea este de la 60 la 100 lei dar cu legitimatie (care e gratuita si se face pe loc) aveti reducere 20% Sa nu mai vorbim de cele 10 kg la 12 ore permise =D> si alte facilitati care vin odata cu legitimarea http://www.mirolake.ro/home/fidelizare ...si de la iesire din buc sunt 50 km :-?

---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<><

inca unul mai mic
Imagine
Ultima oară modificat 03 Iul 2013, 16:31 de către sandupodaru, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
sandupodaru
utilizator
utilizator
Mesaje: 36
Membru din: 29 Ian 2008, 11:22

Re: Miro Lake

Mesaj de sandupodaru » 03 Iul 2013, 16:29


Avatar utilizator
arhanghelu
membru activ
membru activ
Mesaje: 118
Membru din: 02 Dec 2009, 17:45
Localitate: Bucuresti

Re: Miro Lake

Mesaj de arhanghelu » 03 Iul 2013, 17:32

sandupodaru scrie:Avem si exemplare mai mari...
Imagine uitati aici cateva exemplare din weekendul trecut http://www.mirolake.ro/capturi/capturi-24-30-iunie...majorarea este de la 60 la 100 lei dar cu legitimatie (care e gratuita si se face pe loc) aveti reducere 20% Sa nu mai vorbim de cele 10 kg la 12 ore permise =D> si alte facilitati care vin odata cu legitimarea http://www.mirolake.ro/home/fidelizare ...si de la iesire din buc sunt 50 km :-?

---<>< ---<>< ---<>< ---<>< ---<><

inca unul mai mic
Imagine
Ne puteti spune si noua ce fel de montura(marime ac, momeala, etc) este mai eficienta pe Miro Lake???

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”