Probleme mulineta Attack FR6000

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
florinalin
senior
senior
Mesaje: 483
Membru din: 02 Dec 2012, 19:21
Localitate: Craiova

Probleme mulineta Attack FR6000

Mesaj de florinalin » 15 Mai 2013, 18:35

Salutare. A mai avut cine probleme cu acesta mulineta? La o partida de pescuit facuta ieri am constatat ca la aceasta mulineta din cand in cand nu-mi mai tine frana care nu lasa mulineta sa se invarta in sens invers desi tamburusul de blocare este pe pozitia corecta. Si e destul de dificil de pescuit in aceste conditii, practic sunt obligat ca, cu mana stanga sa tin in permanenta de manerul mulinetei. Si este si mai neplacut atunci cand in dreapta tin lanseta si cu stanga minciogul si incerci sa bagi pestele in mionciog, te pomeneste de-odata ca mulineta ti se invarte invers. A mai patit cineva asa ceva? Vreo solutie? Merita sa ma apuc sa o desfac sau sa o arunc la gunoi? Astept sfaturi. Multumesc anticipat.
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Probleme mulineta Attack FR6000

Mesaj de gor965 » 16 Mai 2013, 10:52

florinalin scrie:Salutare. A mai avut cine probleme cu acesta mulineta? La o partida de pescuit facuta ieri am constatat ca la aceasta mulineta din cand in cand nu-mi mai tine frana care nu lasa mulineta sa se invarta in sens invers desi tamburusul de blocare este pe pozitia corecta. Si e destul de dificil de pescuit in aceste conditii, practic sunt obligat ca, cu mana stanga sa tin in permanenta de manerul mulinetei. Si este si mai neplacut atunci cand in dreapta tin lanseta si cu stanga minciogul si incerci sa bagi pestele in mionciog, te pomeneste de-odata ca mulineta ti se invarte invers. A mai patit cineva asa ceva? Vreo solutie? Merita sa ma apuc sa o desfac sau sa o arunc la gunoi? Astept sfaturi. Multumesc anticipat.
Banuiesc ca ai o problema la "tzamburusul" ala care actioneaza antireversul ! Desfa mulineta si vezi sa nu-ti fi sarit sau sa se fi rupt clema de acolo ! Daca ai 2 mulinete de acelasi fel, si una merge bine, e usor sa de apuci de reparat ! :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
florinalin
senior
senior
Mesaje: 483
Membru din: 02 Dec 2012, 19:21
Localitate: Craiova

Re: Probleme mulineta Attack FR6000

Mesaj de florinalin » 16 Mai 2013, 13:03

din pacate nu am decat una singura acest model. de la tamburus cred si eu ca este problema, poate este uzat.....pentru ca sunt momente cand imi tine antireversul si momente cand nu tine.......
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.

Avatar utilizator
florinalin
senior
senior
Mesaje: 483
Membru din: 02 Dec 2012, 19:21
Localitate: Craiova

Re: Probleme mulineta Attack FR6000

Mesaj de florinalin » 06 Iul 2013, 14:51

Se poate închide.mulţumesc. Am rezolvat....am desfăcut toata mulineta....am curăţat....gresat.....si acum merge

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mulinete”