SUPERBELE LOCURI DE LOSTRITA

Moderatori: gor965, mini_mic, Sebastian, vali003

Scrie răspuns
Avatar utilizator
miska
membru activ
membru activ
Mesaje: 142
Membru din: 14 Ian 2008, 14:23
Localitate: la pescuit

SUPERBELE LOCURI DE LOSTRITA

Mesaj de miska » 22 Feb 2009, 21:10

DIN PACATE ASA ARATA ACUMA OARE AM ARUNCAT SI NOI CATE O HARTIE :-@ ,POATE ASA NE UITAM CE LASAM IN URMA NOASTRA ACEST RAU ESTE TISA ZONA MARAMURESULUI :)
phpCbQSHXPM.jpg
phpGFZLazPM.jpg
Fişiere ataşate
phptxIdcKPM.jpg
always think like a fish

Avatar utilizator
krammar
membru activ
membru activ
Mesaje: 107
Membru din: 21 Feb 2008, 20:53
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: SUPERBELE LOCURI DE LOSTRITA

Mesaj de krammar » 23 Feb 2009, 22:02

Eu umblu foarte mult prin Ardeal. Face parte din job. Toate marile rauri sunt asa, si parerea mea este ca marii vinovati sunt autoritatile locale. Exista nenumarate depozite de gunoi pe malurile apelor. Apele cresc in fiecare primavara si toamna si iau cu ele toate gunoaiele de care spuneam. Astea sunt toate acele resturi menajere ce se vad pe crengile tufelor de pe malurile apelor. Sunt resturile ce raman agatate dupa ce apele se retrag. Este o priveliste de-a dreptul jalnica.
Si cum spunea cineva "Avem o tara frumoasa. Pacat ca e locuita."

Avatar utilizator
nagy victor
Veteran
Veteran
Mesaje: 1447
Membru din: 19 Feb 2009, 12:19
Localitate: Oradea
Contact:

Re: SUPERBELE LOCURI DE LOSTRITA

Mesaj de nagy victor » 02 Mar 2009, 17:16

Imi este rusine dar trebuie sa recunosc , krammar are dreptate . Din pacate deja este o imagine familiara pescarilor si nu numai . Inainte de alegerile locale am vazut in presa un proiect al primariei despre amenajarea crisului repede in asa fel incit sa nu se mai dstruga natura si ecosistemul dar sa fie si estetic . Ei bine proiect a fost proiect a ramas si tare mi-e frica......proiect o sa moara !
Au mai facut acum citiva ani o '' reabilitare '' TOTALA , au taiat tot ce sa putut taia si baga frate betoane ca este de unde . Nici pomi nici tufe dar nici pesti cum au fost inainte . :-@ :((
Pescuitul Inainte de Toate !
Cine NU Respecta Natura , NU se Respecta pe SINE !

http://pescarulbihorean.ro/
http://pescarulbihorean.ro/forum/

Avatar utilizator
mayer_maryus
utilizator
utilizator
Mesaje: 17
Membru din: 31 Mar 2009, 15:34

Re: SUPERBELE LOCURI DE LOSTRITA

Mesaj de mayer_maryus » 01 Apr 2009, 17:42

cand am vazut pozele puteam sa jur ca raul este cerna...:((
"baietii" care se ocupa cu deseurile menajere, sau gunoierii din loc herculane (baile herculane)
lasa deseurile pe o platforma cu doar 10-15cm mai inalta decat raul....
de aici va las pe voi sa va dati seama cum arata raul, pana la varsare in dunare

Avatar utilizator
Adam Mihai
membru activ
membru activ
Mesaje: 123
Membru din: 18 Mar 2009, 20:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SUPERBELE LOCURI DE LOSTRITA

Mesaj de Adam Mihai » 01 Apr 2009, 17:44

miska scrie:DIN PACATE ASA ARATA ACUMA OARE AM ARUNCAT SI NOI CATE O HARTIE :-@ ,POATE ASA NE UITAM CE LASAM IN URMA NOASTRA ACEST RAU ESTE TISA ZONA MARAMURESULUI :)
phpCbQSHXPM.jpg
phpGFZLazPM.jpg

:-& :-& :-& :-& :-& :-& De-a dreptu jenant . Totusi traim in Romania si continuarea o stiti si voi :P :-& :-& :-& :-& :-& :-&
!!! F!R !NT!NS !!!

Scrie răspuns

Înapoi la “Pe rauri si Dunare”