Avertizori Diamant Alb

Moderatori: gor965, mini_mic

Scrie răspuns
Avatar utilizator
florinalin
senior
senior
Mesaje: 483
Membru din: 02 Dec 2012, 19:21
Localitate: Craiova

Avertizori Diamant Alb

Mesaj de florinalin » 10 Iul 2013, 14:17

Pescari, posed 4 avertizori Diamant Alb model TLI07 (http://www.premiumfishing.ro/avertizor- ... bila-90-cm ), si as vrea sa va intreb pe cei care ii folositi daca ati avut cu ei probleme pe timp de ploaie. De fapt intrebarea mea este daca rezista la umezeala sau nu. Nu ma refer aici la faptul sa-i scufund in apa, ci daca rezista la o ploaie mai torentiala sa zic asa. Sunt extrem de multumit de ei cum functioneaza, bateria tine excelent, sunt la al doilea sezon cu bateria, tipa la orice trasatura, dar ieri....fiind la pescuit....deodata s-a intunecat si a inceput sa ploia. Marunt ce e drept, dar mi-a trecut prin cap intrebarea .....daca incepe sa toarne cu galeata...oare avertizorii cum se descurca?
Astept pareri.Multumesc anticipat
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.

Avatar utilizator
darthfather
senior
senior
Mesaje: 302
Membru din: 02 Dec 2012, 14:28

Re: Avertizori Diamant Alb

Mesaj de darthfather » 10 Iul 2013, 17:26

Salutare !Am si eu acesti senzori,i-am cumparat in mare graba pt o partida de caraseala,si ca aspect nu-mi plac de nici o culoare.Dar despre functionare,asta e alta treaba.Ai dracului daca se strica,i-am scapat in balta,m-au prins jdemii de ploi.i-am scapat pe ciment,etc.Functioneaza ai naibii de bine.Bateria nu i-am mai schimbat-o de anul trecut.Cateodata ma gandesc sa-i schimb cand se vor strica,dar cred ca mai am de asteptat.Am un prieten care detine un set de 4 avertizori la fel dar si cu statie.Este foarte incantat,si multumit de ei.Asta in pofida faptului ca este patron de mag. cu scule de pescuit,si si-ar permite lejer unii cu pretentii.Una peste alta sunt ai naibii de buni,acum ramane sa te decizi tu .Numai bine!!!

Avatar utilizator
florinalin
senior
senior
Mesaje: 483
Membru din: 02 Dec 2012, 19:21
Localitate: Craiova

Re: Avertizori Diamant Alb

Mesaj de florinalin » 10 Iul 2013, 17:34

De acord cu tine, sunt ceva de speriat de buni.Eu cel putin nu am ce sa le reprosez. Daca tu zici ca i-ai scapat in apa si au mai mers inseamna ca sunt rezistenti la apa. Eu ii am din sezonul trecut, si la cate pescuieli am facut cu ei nu m-a prins ploaia niciodata sa vad cum rezista. Sper sa vorbim despre acelasi model (cel din link...TLI07), diamant alb mai sunt vreo doua modele de avertizori. Ai mei nu sunt cu statie......

http://mercador.ro/oferta/avertizor-ave ... DhR3g.html
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.

Avatar utilizator
darthfather
senior
senior
Mesaje: 302
Membru din: 02 Dec 2012, 14:28

Re: Avertizori Diamant Alb

Mesaj de darthfather » 11 Iul 2013, 16:41

Da intr-adevar astia sunt.Pacat ca nu s-au fabricat cu leduri albastre, ca ar fi fost si mai bine.Incearca sa-i pui baterii de calitate,si o sa te tina aprox 1 sezon de pescuit intens.Ieftini si buni,ce mai!
Sanatate !!!

Avatar utilizator
florinalin
senior
senior
Mesaje: 483
Membru din: 02 Dec 2012, 19:21
Localitate: Craiova

Re: Avertizori Diamant Alb

Mesaj de florinalin » 11 Iul 2013, 22:13

Ma gândeam să îi schimb.....credeam că la cât au costat sigur nu rezista la umezeala. Dar după ce mi.ai zis tu...îi ţin în continuare mai ales că sunt mulţumit cum merg.
Fir întins

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Nu sunt un pescar grozav dar ma simt grozav pe balta.

Scrie răspuns

Înapoi la “Altele”