lanseta Chub Outkast Plus 50 vs Prologic Tournament Carp

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
remusvvv
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 26 Aug 2012, 14:36

lanseta Chub Outkast Plus 50 vs Prologic Tournament Carp

Mesaj de remusvvv » 21 Iul 2013, 23:32

Buna dragi pescari. As dori sa achizitionez doua lansete dintre cele mentionate mai sus. Rog pareri din partea celor care detin aceste lansete sau care detin cateva cunostite legete de acestea. Multumesc anticipat.

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: lanseta Chub Outkast Plus 50 vs Prologic Tournament Carp

Mesaj de gor965 » 22 Iul 2013, 13:34

remusvvv scrie:Buna dragi pescari. As dori sa achizitionez doua lansete dintre cele mentionate mai sus. Rog pareri din partea celor care detin aceste lansete sau care detin cateva cunostite legete de acestea. Multumesc anticipat.
Ar trebui sa mergi sa pui mana pe fiecare dintre ele...ptr. ca sunt ceva diferentele ! Incepand cu inelele si terminand cu aspectul blank-ului, fiecare lanseta are atuu-rille sale. Nu am pescuit cu nici unul dintre modelele respective, dar le-am vazut pe balta . Chestia cea mai deranjanta ptr. mine a fost lungimea mica a levierului de la Chub ! Pe de alta parte, distata mare dintre mandrina si inelul de plecare la Outcast, duce la rezultate f. bune in aruncari !
p.s.
O alta chestie la Prologic...modelele mai vechi , aveau 7 inele ...nu stiu acum daca se fabrica in aceeasi configuratie !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
cristian505ro
Veteran
Veteran
Mesaje: 1275
Membru din: 22 Dec 2007, 15:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: lanseta Chub Outkast Plus 50 vs Prologic Tournament Carp

Mesaj de cristian505ro » 23 Iul 2013, 20:12

gor965 scrie:
remusvvv scrie:Buna dragi pescari. As dori sa achizitionez doua lansete dintre cele mentionate mai sus. Rog pareri din partea celor care detin aceste lansete sau care detin cateva cunostite legete de acestea. Multumesc anticipat.
Ar trebui sa mergi sa pui mana pe fiecare dintre ele...ptr. ca sunt ceva diferentele ! Incepand cu inelele si terminand cu aspectul blank-ului, fiecare lanseta are atuu-rille sale. Nu am pescuit cu nici unul dintre modelele respective, dar le-am vazut pe balta . Chestia cea mai deranjanta ptr. mine a fost lungimea mica a levierului de la Chub ! Pe de alta parte, distata mare dintre mandrina si inelul de plecare la Outcast, duce la rezultate f. bune in aruncari !
p.s.
O alta chestie la Prologic...modelele mai vechi , aveau 7 inele ...nu stiu acum daca se fabrica in aceeasi configuratie !
Prologic tournament modelul nou are 6 inele. Cel de plecare 40 ca la modelul vechi. Am avut set de 4 modelul vechi, niste bijuterii. Pentru distanta am de 2 ani Sonik SK4 cu care ma inteleg fb. ! Din pacate situatia financiara nu mi-a mai permis sa tin 2 randuri si anul asta cu mare regret am vandut setul de Prologic. Cu Chub Outcast nu am pescuit. Din comentarii si pareri stiu ca sunt sub Prologic Tournament. Ambele sunt in clasa de actiune semirapide,trebuie sa stii foarte bine ce vrei pe viitor, daca vrei distanta in aruncari iti trebuie lansete rapide ( sau cu actiune de varf). Si aici e bine sa le testezi tu si nu sa iei de bun decat teoretic ce zice producatorul. Spre ex. Sonik sustin ca si modelul SK3 are actiune rapida, dar fata de SK4 (care e rapida 100%) eu am considerat-o semirapida.
Cristian Bebesel

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”