BALTA SANPAUL C&R

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
alin pitters
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 15 Iun 2013, 21:25

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de alin pitters » 02 Aug 2013, 23:53

Am avut vecini de stand o familie de cormorani care cuibareau pe rand, imi era si groaza sa dau cu cobra sa nu-i sperii.

Imagine

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de pharaoh » 02 Aug 2013, 23:58

Frumosi pesti! Felicitari!
I Fish. Therefore I am.

Avatar utilizator
Marian Tomescu
senior
senior
Mesaje: 202
Membru din: 24 Iun 2012, 13:50
Localitate: Brasov

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de Marian Tomescu » 03 Aug 2013, 18:30

alin pitters scrie:Si o veste buna:
se vor face pachete de pescuit la pret avantajos, pachete accesibile si celor care nu au abonament dar doresc o partida de pescuit aici.
poti sa dai mai multe detalii referitor la aceste pachete? cum se intentioneaza sa fie? pret, durata partidei etc.
I don't need GOOGLE, my wife knows everything!

Avatar utilizator
alin pitters
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 15 Iun 2013, 21:25

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de alin pitters » 04 Aug 2013, 17:59

Cum se concretizeaza revin cu detalii.

Avatar utilizator
max-carpfishing
membru activ
membru activ
Mesaje: 84
Membru din: 29 Dec 2012, 21:45
Localitate: Italy

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de max-carpfishing » 04 Aug 2013, 18:25

Pai ce rahat de balta mai e si asta?!?... normal,made in romania,pe baza de abonament =)) Auzi ce chestie:" ...se vor face pachete de pescuit la pret avantajos, pachete accesibile si celor care nu au abonament dar doresc o partida de pescuit aici." =)) =)) =))
PS.Ai uitat sa precizezi unde se vor face ...pe "Tancabesti de Ardeal" =)) =)) =))
PS2;Pana una alta prefer sa merg pe balta la Bela / Belin **==
Imagine

Avatar utilizator
Marian Tomescu
senior
senior
Mesaje: 202
Membru din: 24 Iun 2012, 13:50
Localitate: Brasov

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de Marian Tomescu » 04 Aug 2013, 20:18

max-carpfishing scrie:Pai ce rahat de balta mai e si asta?!?... normal,made in romania,pe baza de abonament =)) Auzi ce chestie:" ...se vor face pachete de pescuit la pret avantajos, pachete accesibile si celor care nu au abonament dar doresc o partida de pescuit aici." =)) =)) =))
PS.Ai uitat sa precizezi unde se vor face ...pe "Tancabesti de Ardeal" =)) =)) =))
PS2;Pana una alta prefer sa merg pe balta la Bela / Belin **==
nu fi asa drastic!
pana acum si eu prefer la Bela, dar as prinde si ceva mai mare fara sa bat drumul pana la Moara Vlasiei.
asa ca astept cu interes niste preturi rezonabile pentru o balta care vrea sa fie populara si nu sa ii faca publicitate numai unii :-t !!!
I don't need GOOGLE, my wife knows everything!

Avatar utilizator
Marian Tomescu
senior
senior
Mesaje: 202
Membru din: 24 Iun 2012, 13:50
Localitate: Brasov

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de Marian Tomescu » 04 Aug 2013, 20:22

oricum Bela ramane no 1 in BV pentru mine, pentru umbra plopilor, ospitalitatea gazdelor atata timp cat esti corect, etc. si pentru ca poti pescui 24 de ore si mai si prinzi ceva crapi, chiar daca mici.
dar oricand e buna o alternativa!!!
I don't need GOOGLE, my wife knows everything!

Avatar utilizator
alin pitters
utilizator
utilizator
Mesaje: 49
Membru din: 15 Iun 2013, 21:25

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de alin pitters » 04 Aug 2013, 23:34

max-carpfishing scrie:Pai ce rahat de balta mai e si asta?!?... normal,made in romania,pe baza de abonament =)) Auzi ce chestie:" ...se vor face pachete de pescuit la pret avantajos, pachete accesibile si celor care nu au abonament dar doresc o partida de pescuit aici." =)) =)) =))
PS.Ai uitat sa precizezi unde se vor face ...pe "Tancabesti de Ardeal" =)) =)) =))
PS2;Pana una alta prefer sa merg pe balta la Bela / Belin **==
Nu inteleg...te-a oprit cineva sa pescuiesti unde vrei? Poti ocoli subiectul daca nu te interesaza ;)

Avatar utilizator
bucuka
utilizator
utilizator
Mesaje: 47
Membru din: 27 Iul 2010, 11:55

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de bucuka » 05 Aug 2013, 11:19

e o idee buna introducerea unor "pachete accesibile", in ungaria sunt foarte multe lacuri consacrate cu pesti mari si foarte mari si nu au politici elitiste, au tarife foarte accesibile, dezavantajul fiind, insa, ca sunt programari si cu un an inainte. Daca insa apare o flexibilitate spre un pachet avantajos, devine interesant, mai ales la grupuri de 2,3,4 pescari care vin sa stea cateva zile.

Avatar utilizator
daddy caddy
senior
senior
Mesaje: 468
Membru din: 19 Ian 2011, 19:22
Localitate: BRASOV

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de daddy caddy » 05 Aug 2013, 15:48

max-carpfishing scrie:Pai ce rahat de balta mai e si asta?!?... normal,made in romania,pe baza de abonament =)) Auzi ce chestie:" ...se vor face pachete de pescuit la pret avantajos, pachete accesibile si celor care nu au abonament dar doresc o partida de pescuit aici." =)) =)) =))
PS.Ai uitat sa precizezi unde se vor face ...pe "Tancabesti de Ardeal" =)) =)) =))
PS2;Pana una alta prefer sa merg pe balta la Bela / Belin **==



SE PARE CA SI TU ESTI UNUL DIN CEI CARE NU AU AVUT BRAD DE CRACIUN IN COPILARIE! :D
STIL OSTIL


ENERGY CARP

Avatar utilizator
max-carpfishing
membru activ
membru activ
Mesaje: 84
Membru din: 29 Dec 2012, 21:45
Localitate: Italy

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de max-carpfishing » 05 Aug 2013, 17:38

daddy caddy scrie:
max-carpfishing scrie:Pai ce rahat de balta mai e si asta?!?... normal,made in romania,pe baza de abonament =)) Auzi ce chestie:" ...se vor face pachete de pescuit la pret avantajos, pachete accesibile si celor care nu au abonament dar doresc o partida de pescuit aici." =)) =)) =))
PS.Ai uitat sa precizezi unde se vor face ...pe "Tancabesti de Ardeal" =)) =)) =))
PS2;Pana una alta prefer sa merg pe balta la Bela / Belin **==



SE PARE CA SI TU ESTI UNUL DIN CEI CARE NU AU AVUT BRAD DE CRACIUN IN COPILARIE! :D
Amice mai bine fara brad in copilarie decat cu unul furat din padure =)) ... vezi poate primesti cadou un pachet avantajos,altfel vezi ca ai nevoie de abonanent special sa pescuiesti pe balta aia :))
Ultima oară modificat 05 Aug 2013, 18:09 de către max-carpfishing, modificat de 2 ori în total.
Imagine

Avatar utilizator
max-carpfishing
membru activ
membru activ
Mesaje: 84
Membru din: 29 Dec 2012, 21:45
Localitate: Italy

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de max-carpfishing » 05 Aug 2013, 17:40

alin pitters scrie:
max-carpfishing scrie:Pai ce rahat de balta mai e si asta?!?... normal,made in romania,pe baza de abonament =)) Auzi ce chestie:" ...se vor face pachete de pescuit la pret avantajos, pachete accesibile si celor care nu au abonament dar doresc o partida de pescuit aici." =)) =)) =))
PS.Ai uitat sa precizezi unde se vor face ...pe "Tancabesti de Ardeal" =)) =)) =))
PS2;Pana una alta prefer sa merg pe balta la Bela / Belin **==
Nu inteleg...te-a oprit cineva sa pescuiesti unde vrei? Poti ocoli subiectul daca nu te interesaza ;)
Ma intereseaza subiectul,dar ma deranjeaza chestia cu abonamentul obligatoriu...de parca ar merge mii de pescari pe balta aia...tare sunt curios cati pescari din Bv care practica pescuitul C&R la crap sunt dispusi sa faca atatia km pana acolo,ca sincer sa fiu eu nu cunosc nici unul . :D Ori cum ma interesa doar pentru 1-2 partide scurte pe an ;)
Imagine

Avatar utilizator
bucuka
utilizator
utilizator
Mesaje: 47
Membru din: 27 Iul 2010, 11:55

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de bucuka » 05 Aug 2013, 18:42

max-carpfishing: nu e cazul unei abordari ostile, e dreptul oricui sa-si protejeze investitia cum crede de cuviinta, nu-ti poti bate joc de un peste care a ajuns la o varsta venerabila si e de inteles reticenta proprietarilor, care, din cate am inteles, au facut o treaba excelenta, si e normal sa-si aleaga clientii, sau sa faca cu abonamente, cu circuit inchis, ori vreun club sau ce vor dansii. Subiectul e, fara indoiala, de interesul oricarui pescar, chiar daca prefera alte balti, altfel nu are ce cauta pe un forum public. Nici eu n-am fost la sanpaul si am baltile mele preferate unde oamenii ma cunosc, au incredere si unde sunt in "clubul" meu, pe tarife mai acceptabile, dar de aceea ii inteleg si pe ei.

Avatar utilizator
max-carpfishing
membru activ
membru activ
Mesaje: 84
Membru din: 29 Dec 2012, 21:45
Localitate: Italy

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de max-carpfishing » 05 Aug 2013, 19:54

Nu este o abordare ostila,dar rahaturi de regulament tipic romanesc de genul:"...legitimatia se acorda celor care vor sa pescuiasca pe aceasta balta si care au fost recomandati in prealabil de Claudiu contra sumei de 100 ron (+ -) dak nu ai legitimatie nu intrii " ... "...practic aceasta balta va fi frecventata de prietenii patronului si a lui claudiu" =)) Imi pare rau pentru ei...dar am tot dreptul sa comentez :D
Imagine

Avatar utilizator
pharaoh
site team
site team
Mesaje: 1745
Membru din: 11 Feb 2010, 17:10
Localitate: Constanta
Contact:

Re: BALTA SANPAUL C&R

Mesaj de pharaoh » 05 Aug 2013, 19:59

Ai tot dreptul sa comentezi, sa zicem, dar macar vino cu niste comentarii serioase si argumentate, nu cu vorbe-n vant si zambareti ca la clasa a II-a.
I Fish. Therefore I am.

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”