Rog o parere - coada minciog Trabucco Precision Net Put Over

Moderator: mini_mic

Scrie răspuns
Avatar utilizator
teddz
utilizator
utilizator
Mesaje: 29
Membru din: 23 Ian 2011, 02:25

Rog o parere - coada minciog Trabucco Precision Net Put Over

Mesaj de teddz » 02 Apr 2013, 21:54

Buna ziua,
A avut cineva ocazia sa vada, testeze, foloseasca sau sa auda de la vreun prieten care are asa ceva vreo parere?
Am tot cautat o coada de 4m (desi probabil voi folosi cel mai mult 3m) dar pare sa aiba specificatii destul de bune si cine stie, poate extensia de 1m va deveni utila in anumite situatii (mal inalt, multa vegetatie, vreun obstacol in apa etc.).

Prea multe pe net nu am gasit despre ea, decat e din carbon compozit, mufare inversa (nu telescopica) ... in catalogul Trabucco scrie ca e usoara dar nu am gasit greutatea exacta ... si cam atat. Pretul e undeva la 90-95 ron.

Rog pe cine poate da un sfat sa nu ezite ;)
Multumesc anticipat.

Avatar utilizator
teddz
utilizator
utilizator
Mesaje: 29
Membru din: 23 Ian 2011, 02:25

Re: Rog o parere - coada minciog Trabucco Precision Net Put

Mesaj de teddz » 08 Apr 2013, 14:23

Conform site-ului de mai jos are 500 grame
http://spinningline.ru/ruchka-podsachek ... 65890.html

Acum revin cu o intrebare pentru cunoscatori, ce greutate ar trebui sa aiba o coada de 4m sa fie totusi manevrabila? 500g e mult sau putin?

Avatar utilizator
thestormy14
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 08 Mar 2012, 20:06

Re: Rog o parere - coada minciog Trabucco Precision Net Put

Mesaj de thestormy14 » 06 Aug 2013, 11:42

EU am coada de minciog cu greutate de 360g , e tot din carbon compozit,dar e destul de scumpa am dat 199lei , eu cred ca aceasta la 500g e foarte buna, eu zic ca e greutate medie, nici prea grea nici prea usoara

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Rog o parere - coada minciog Trabucco Precision Net Put

Mesaj de florentiniuga » 06 Aug 2013, 19:31

Din start vreau sa spun ca nu cunosc modelul dar am schimbat pana acum destule si de un lucru m-am convins, ieftin inseamna slaba calitate, in special la carbon cu mufare inversa. Desigur nu vorbesc de Trabucco, care are o reputatie buna ca firma dar si la ei preturile sunt in functie de calitate iar calitatea inseamna rezistenta sporita la greutate redusa, in special ca o coada de 4m nu e simplu de manevrat daca e grea si mai are si un peste. Gandeste-te ca la stationar sau feeder manevrarea se face cu o singura mana.
E bine sa poti pune mana mai intai pe coada, sa-i mufezi plasa si sa vezi cum o manevrezi. Pe neve am luat si eu teapa, ba prea scurta, ba prea lunga (e o problema si asta), ba prea grea, ba s-a rupt prea usor, etc.
Acum am un Black Spider de 3m cu segmentul de varf rupt (de fapt calcat) dar reparat prin introducerea in interior a unui segment de la o undita. Rezultatul este un varf mult mai rezistent ca e din 2 straturi. ;)
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Stationar”