Partida Walter Maracineanu

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
carpone
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 29 Iul 2012, 13:15

Partida Walter Maracineanu

Mesaj de carpone » 11 Aug 2013, 12:30

Salutare, vreau sa fac o partida pe Walter de 24h la plantat. Nu am mai fost pe aceasta balta niciodata , asa ca cer cateva sfaturi celor care au pescuit pe aceasta balta.La ce mananca plastice, porumb uscat?; unde trebuie plantat in malul de vis-a-vis langa stuf?; cu ce arome sa dau;raspunde mai greu pestele, trebuie sa schimb des lansetele? Multumesc!

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Partida Walter Maracineanu

Mesaj de LARY » 11 Aug 2013, 13:13

Sunt mai multe balti acolo, dar stai linistit :D alege o alta locatie.
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
carpone
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 29 Iul 2012, 13:15

Re: Partida Walter Maracineanu

Mesaj de carpone » 11 Aug 2013, 13:27

poti sa-mi recomanzi o alta locatie in care pot sa prind ceva la plantat in 24h?

Avatar utilizator
vik_2008
membru activ
membru activ
Mesaje: 57
Membru din: 05 Dec 2012, 22:08
Localitate: Bucuresti

Re: Partida Walter Maracineanu

Mesaj de vik_2008 » 11 Aug 2013, 14:39

Incearca Milotina (balta mare ) ,eu personal sunt multumit de ea . Am pescuit numai cu plastice enterprise si plantat , a dat bine , multumitor .

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Partida Walter Maracineanu

Mesaj de LARY » 11 Aug 2013, 14:49

Pe milotina acum cateva zile o cunostinta a pescuit la plantat 24 de ore, a prins un singur ciortan la un kg.
In rest caras la 500 gr la aruncat din mana, la bomba cu ttx.
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
vik_2008
membru activ
membru activ
Mesaje: 57
Membru din: 05 Dec 2012, 22:08
Localitate: Bucuresti

Re: Partida Walter Maracineanu

Mesaj de vik_2008 » 11 Aug 2013, 15:11

LARY scrie:Pe milotina acum cateva zile o cunostinta a pescuit la plantat 24 de ore, a prins un singur ciortan la un kg.
In rest caras la 500 gr la aruncat din mana, la bomba cu ttx.
Eu am spus ca am fost multumit de aceasta balta . Acum doua weekend-uri , am prins cca. 20 kg peste (novac, cteno si ciortan ) , cu doua saptamani inainte de asta , am prins 2 pesti aproximativ 4-5kg , deci ... multumitor

Avatar utilizator
carpone
membru activ
membru activ
Mesaje: 91
Membru din: 29 Iul 2012, 13:15

Re: Partida Walter Maracineanu

Mesaj de carpone » 11 Aug 2013, 15:48

Multumesc! Alte balti numai stie nimeni?

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Partida Walter Maracineanu

Mesaj de florentiniuga » 11 Aug 2013, 16:32

carpone scrie:Multumesc! Alte balti numai stie nimeni?
Sunt convins ca se stiu si altele dar nu se spun din cel putin doua motive:
- daca e una buna, cel(i) care o stiu nu ar dori sa o transforme intr-un loc public si cumva au dreptate. Intr-un fel pescarii sunt ca termitele, dupa o navalire de 2-3 saptamani nu mai raman decat cativa ciortani.
- daca e buna (dupa parerea si experienta cuiva) si omul isi exprima punctul de vedere, aproape de fiecare data se gasesc altii care sa-l contrazica si eventual chiar sa-l acuze de ceva interese publicitare.
De aceea noi, echipa infopescar facem partide de test filmate, pentru a va da singuri seama daca merita sau nu sa mergeti pe "urmele" noastre. Puteti fi siguri ca ultimul lucru pe care l-am face ar fi sa trucam rezultatele. Reputatia de corecta informare este cel mai de pret lucru pe care l-am castigat in 12 ani de activitate.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Partida Walter Maracineanu

Mesaj de georgemarian » 12 Aug 2013, 12:49

florentiniuga scrie:
carpone scrie:Multumesc! Alte balti numai stie nimeni?
Sunt convins ca se stiu si altele dar nu se spun din cel putin doua motive:
- daca e una buna, cel(i) care o stiu nu ar dori sa o transforme intr-un loc public si cumva au dreptate. Intr-un fel pescarii sunt ca termitele, dupa o navalire de 2-3 saptamani nu mai raman decat cativa ciortani.
- daca e buna (dupa parerea si experienta cuiva) si omul isi exprima punctul de vedere, aproape de fiecare data se gasesc altii care sa-l contrazica si eventual chiar sa-l acuze de ceva interese publicitare.
De aceea noi, echipa infopescar facem partide de test filmate, pentru a va da singuri seama daca merita sau nu sa mergeti pe "urmele" noastre. Puteti fi siguri ca ultimul lucru pe care l-am face ar fi sa trucam rezultatele. Reputatia de corecta informare este cel mai de pret lucru pe care l-am castigat in 12 ani de activitate.
Adevarat.
Putem merge pe 'urmele'emisiuni infopescar la o balta unde se pescuieste cr,sa fim siguri ca mai exista peste..
Uite,va dau un exemplu,am fost la miro lake la 1 luna dupa ce dvs ati facut emisiunea,eu cu inca 2 prieteni,toti 3 in 24h am prins un ciortan de 1kg,balta era full,deci,cred ca era prea tarziu,pescarii prind,peste nu mai baga nimeni...s-a vazut lucrul asta,am mai incercat o partida la 2 sapt. atunci un ciortan la 800gr :D As mai incerca odata,dar la ce taxe au...mie ca stundent mi-ar fi greu.Eu nu as promova o astfel de balta..

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Partida Walter Maracineanu

Mesaj de florentiniuga » 12 Aug 2013, 14:05

Si totusi... eu am fost sambata trecuta (3 august) ca sa fac un test de stationar cu match-ul. Am luat in cateva ore vreo 4-5kg de caras dar nu asta vroiam sa spun ci faptul ca alti pescari aflati pe Miro Lake, chiar au prins crap. De data asta nu echipa noastra, ca sa nu se interpreteze, ci pescari pe care i-am vazut prima data. E adevarat ca nu e MV2 dar mie nici nu-mi place o balta acvariu. Se pierde placerea pescuitului daca te duci la sigur. E ca la magazin, doar ca nu ti-l da eviscerat si filetat.
Cateva din pozele pe care le-am facut le puteti vedea aici.
Nu cred ca pe o balta "chioara" se poate prinde asa zilnic dar depinde si cat de bine iti alegi locul de pescuit atat pe mal cat si in apa. Insist asupra faptului ca facem teste periodice si strangem suficiente informatii dar toate au un caracter general si nu garanteaza capturile ci doar existenta lor. :)
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
vik_2008
membru activ
membru activ
Mesaje: 57
Membru din: 05 Dec 2012, 22:08
Localitate: Bucuresti

Re: Partida Walter Maracineanu

Mesaj de vik_2008 » 12 Aug 2013, 15:47

florentiniuga scrie:Si totusi... eu am fost sambata trecuta (3 august) ca sa fac un test de stationar cu match-ul. Am luat in cateva ore vreo 4-5kg de caras dar nu asta vroiam sa spun ci faptul ca alti pescari aflati pe Miro Lake, chiar au prins crap. De data asta nu echipa noastra, ca sa nu se interpreteze, ci pescari pe care i-am vazut prima data. E adevarat ca nu e MV2 dar mie nici nu-mi place o balta acvariu. Se pierde placerea pescuitului daca te duci la sigur. E ca la magazin, doar ca nu ti-l da eviscerat si filetat.
Cateva din pozele pe care le-am facut le puteti vedea aici.
Nu cred ca pe o balta "chioara" se poate prinde asa zilnic dar depinde si cat de bine iti alegi locul de pescuit atat pe mal cat si in apa. Insist asupra faptului ca facem teste periodice si strangem suficiente informatii dar toate au un caracter general si nu garanteaza capturile ci doar existenta lor. :)
Acelasi lucru am vrut sa spun si eu despre Milotina . Deci nu toata lumea prinde peste , dar parerea mea e ca balta are potential , si am sa revin cu placere

Avatar utilizator
georgemarian
Veteran
Veteran
Mesaje: 779
Membru din: 13 Noi 2010, 22:00

Re: Partida Walter Maracineanu

Mesaj de georgemarian » 12 Aug 2013, 16:20

florentiniuga scrie:Si totusi... eu am fost sambata trecuta (3 august) ca sa fac un test de stationar cu match-ul. Am luat in cateva ore vreo 4-5kg de caras dar nu asta vroiam sa spun ci faptul ca alti pescari aflati pe Miro Lake, chiar au prins crap. De data asta nu echipa noastra, ca sa nu se interpreteze, ci pescari pe care i-am vazut prima data. E adevarat ca nu e MV2 dar mie nici nu-mi place o balta acvariu. Se pierde placerea pescuitului daca te duci la sigur. E ca la magazin, doar ca nu ti-l da eviscerat si filetat.
Cateva din pozele pe care le-am facut le puteti vedea aici.
Nu cred ca pe o balta "chioara" se poate prinde asa zilnic dar depinde si cat de bine iti alegi locul de pescuit atat pe mal cat si in apa. Insist asupra faptului ca facem teste periodice si strangem suficiente informatii dar toate au un caracter general si nu garanteaza capturile ci doar existenta lor. :)
Si eu as face teste pe miro,poate o sa-mi schimb parerea,dar la o asa taxa...mi se pare exagerata,si chiar oamenii din administratie nu se gandesc si ei la noi,pescarii,cu mai putin bani pt relaxare...mi se pare un loc interzis pt noi :D

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”