Laza-Vaslui

Parerile dumneavoastra despre partidele avute.

Moderator: Coleman

Reguli forum
Nu postati aici inainte de a citi regulamentul specific pentru aceasta categorie !
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Costel Jambu
senior
senior
Mesaje: 314
Membru din: 15 Sep 2009, 15:36
Localitate: Bacau
Contact:

Laza-Vaslui

Mesaj de Costel Jambu » 24 Iun 2010, 07:51

Balta se afla exact inaintea intrarii in orasul Vaslui.
Taxa: 25 ron de bat ( o mare tampenie parerea mea;cum naiba sa taxezi la bat :-& ).
Toate bune pana aici.Sunt doua treburi nasoale legate de aceasta balta.Una este ca pe cel care te taxeaza il vezi doar atunci cand iti ia banii si apoi ioc.Din aceasta cauza,in jurul orei 11,cand se incalzeste afara mai tare,incep sa apara fenomene de oameni,ca altfel nu ii pot numi,care incep sa faca baie,gratare,sa asculte muzica la refuz,si toate astea fara sa plateasca un sfant.Deci tot cheful pe banii si nervii tai.Asta e una.
Al doilea fenomen este ca nu prinzi peste decat la foarte mare distanta.Ce am observat este ca apa este extraordinar de rece la mal si din aceasta cauza peste ioc.Deci ,la match nu am avut trasatura,ca am dat sa vad daca manaca aproape,de curiozitate,observand ca apa este foarte rece la mal.Cu alte cuvinte se manareste apa,se raceste,prin nu stiu ce metode.De fapt cred ca este vorba de azot,dar nu sunt sigur.
Si bineinteles,deoarece manaca mult in larg,este interzis plantatul.Pai cum ar putea fi altfel X-( .
M-am jurat ca pe astfel de balti nu mai merg,ca odata vede nasul ... finului.
Cam atat.
Numai bine.
1 Aprilie...Ziua Nationala A Romaniei!

Avatar utilizator
speedo
utilizator
utilizator
Mesaje: 10
Membru din: 02 Oct 2012, 21:18
Localitate: Bacau

Re: Laza-Vaslui

Mesaj de speedo » 19 Aug 2013, 16:43

Aveti ceva noutati despre balta asta fata de ce a spus colegul Costel in 2010 ?As trage o fuga pana acolo...mai e vreo balta in Vaslui unde sa se faca taxarea la nr de bete?

Scrie răspuns

Înapoi la “Unde am pescuit”