Balta lui Tibi - Sintejude, Cluj

Moderatori: Sebastian, pharaoh, vali003, Coleman

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sorrynn
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 10 Mar 2012, 01:42
Localitate: Cluj-Napoca

Balta lui Tibi - Sintejude, Cluj

Mesaj de sorrynn » 31 Aug 2013, 09:51

Salutare.

Am fost weekend-ul trecut la Tibi de vineri pe duminica cu inca 3 prieteni si am avut placuta surpriza de a prinde multi mustaciosi. Activitatea cea mai intensa a fost vineri noaptea, undeva pe la 5 dimineata ne rugam sa mai ia o pauza sa putem dormi putin (tot cam la 15 minute ieseam din cort la o trasatura).

Pestii prinsi au avut greutati intre 1 si 5 kg, cu unul mai corpolent de aproximativ 6 kg. La inceput i-am pozat pe toti cei prinsi dar deja dupa cateva ore am zis ca doar cei peste 1.5kg ii pozam. Am reusit sa pozez 18 pesti (per toti cei 4 pescari) - dintre care 8 i-am prins eu - si pe langa acestia inca vreo 17 bucati nefotografiate (per toti 4) pana in 1.5 kg (din care 7 i-am prins eu).

Vorbind doar de cazul meu, am pus pe saltea 15 crapi frumosi, pozele sunt mai jos.
Pe langa realizari, au fost evident si ratari: la mine 3 (dintre care un crap de vreo 2.5kg la pluta cu un drill superb) si inca vreo 6 la ceilalti 3 prieteni cu care am fost.

Pozele (doar pestii prinsi de mine, si inca 2 care sunt mai rasariti, inclusiv cel de 6 kg - prinsi de prietenii mei) le gasiti mai jos.

Un weekend foarte frumos si o balta excelenta. Momeala: bile si porumb. Locatia: pe partea cu padurea.

Taxa 25 ron pe 12h. Se poate duce acasa carasul nelimitat si crap intre 1 si 3 kg contra cost -15ron/kg.

Sanatate multa si recomand cu caldura aceasta locatie (eu am mai fost de 2 ori, pe perioada de 24 de ore, de fiecare data am prins cate 2-3 crapi, de aceasta data am avut activitate intensa)

Sorin
Fişiere ataşate
Acesta este cel mai mare - prins la lanseta mea de un prieten
Acesta este cel mai mare - prins la lanseta mea de un prieten
acesta e prins de un alt prieten - prea frumos ca sa nu fac o poza cu el
acesta e prins de un alt prieten - prea frumos ca sa nu fac o poza cu el
DSCF4934.JPG
DSCF4928.JPG
DSCF4925.JPG
DSCF4893.JPG
DSCF4869.JPG
DSCF4886.JPG
DSCF4888.JPG
DSCF4860.JPG

Scrie răspuns

Înapoi la “Balti, iazuri si ferme piscicole”