Nu aruncati banii degeaba

Falsuri, scule si accesorii cu probleme sau de calitate indoielnica

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de florentiniuga » 04 Ian 2008, 15:11

Intrucat nu mai e mult si incepe sezonul achizitiilor de primavara, m-am gandit ca e mai usor sa ne orientam intr-un singur topic atunci cand vrem sa fim siguri ca ceea ce ne propunem sa cumparam ne va satisface pretentiile. Puteti impartasi din experientele neplacute pe care le-ati avut si altora, pentru a stii de ce sa se fereasca. Lansete, mulinete, fire, vergi si orice alte accesorii, de la varnisuri pana la paturi pliante sau imbracaminte. Falsuri, defecte, proaste calitativ, cu preturi prea mari raportate la calitate sau pur si simplu necorespunzatoare descrierii facute de producator/vanzator.

Apropo de imbracaminte, sa nu va luati niciodata costumul Wind Cheetah de la Nash, acela cu dublura interioara cu puf. Desi textura dublurii pare un material dens, o sa va umpleti chiar de la prima purtare de un puf atat de fin, ca nu-l mai scoateti in veci din haine. Cu cat il purtati mai mult, cu atat iese mai mult puf. :evil: Produsul este original, facut in UK, nu turcesc sau chinezesc. Pretul destul de piperat.

Avatar utilizator
Driscu Radu
senior
senior
Mesaje: 421
Membru din: 18 Dec 2007, 20:12

Pagina de prezentare

Mesaj de Driscu Radu » 20 Ian 2008, 12:35

Va salut domnule Iuga pentru intelegere nu stiu unde as putea fii postat acest subiect este important.Il anunt si pe domnul Vladut Mateianul.informatia nui total verificata dar mie antivirusu kaspersky nu-mi permite sa activezi pagina de la [*]http://www.xxx, pentru ca ar exista un troian.Cu respecte si cu multa intelegere va multumesc anticipat.

Avatar utilizator
Driscu Radu
senior
senior
Mesaje: 421
Membru din: 18 Dec 2007, 20:12

Mesaj de Driscu Radu » 20 Ian 2008, 13:17

Se confirma din ce in ce mai mult sunt 9 actionari a paginii de catre diversi prieteni de ai mei>toti mi-au spus acest lucru sunt troieni pe [*]http://www.xxx.ro incercati toti cei care aveti Kaspersky.

Avatar utilizator
roataclaudiu
senior
senior
Mesaje: 199
Membru din: 12 Dec 2007, 22:39
Localitate: SIBIU

Re:

Mesaj de roataclaudiu » 06 Feb 2008, 21:53

Driscu Radu scrie:Se confirma din ce in ce mai mult sunt 9 actionari a paginii de catre diversi prieteni de ai mei>toti mi-au spus acest lucru sunt troieni pe [*]http://www.xxx.ro incercati toti cei care aveti Kaspersky.
la mine merge cu acelasi antivirus
CS Ovidius

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pagina de prezentare

Mesaj de florentiniuga » 07 Feb 2008, 04:38

Driscu Radu scrie:Va salut domnule Iuga pentru intelegere nu stiu unde as putea fii postat acest subiect este important.Il anunt si pe domnul Vladut Mateianul.informatia nui total verificata dar mie antivirusu kaspersky nu-mi permite sa activezi pagina de la xxx, pentru ca ar exista un troian.Cu respecte si cu multa intelegere va multumesc anticipat.
Posteaza problema pe forumul lor aici e off topic.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
arinlupascu
senior
senior
Mesaje: 168
Membru din: 30 Noi 2007, 16:21
Localitate: Slatina

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de arinlupascu » 17 Feb 2008, 14:31

legat de achizitionare..in orice caz cand va veti afla prin metro , selgros , sau altele sa nu achizitionati produse de pescuit de la ei...eu am laut un scaun pescaresc care s-a rupt la 2a iesire ...asa ca...aveti grija...sunt materiale proaste...
;)Arin

Avatar utilizator
miska
membru activ
membru activ
Mesaje: 142
Membru din: 14 Ian 2008, 14:23
Localitate: la pescuit

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de miska » 05 Mar 2008, 00:58

stiti ca si gipo vinde marfa in celgros metro etc
always think like a fish

Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de mini_mic » 05 Mar 2008, 12:41

da am vazut twistere de gipo in sellgross

Avatar utilizator
old_radu
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 09 Feb 2008, 21:45
Localitate: Baia Mare

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de old_radu » 05 Mar 2008, 19:14

Am luat si eu din Metro linguri oscilante marca Gipo si sunt ok,in schimb feriti-va de voblerele cu marca Shakespeare
...am luat si ceva twistere care si acelea sunt ok.
In orice caz,este tot mai greu sa te feresti de "facaturi",recent am vazut fir textil Power Pro,la 50 ron (rola de 130 yds) :roll: si avea ambalajul foarte asemanator cu originalul,dar in mod sigur era contrafacut...asa ca :Atentie la "facaturi" :!:
Fir intins ! tuturor. :wink:
GO FOR SPINNING ! ! !

Avatar utilizator
krammar
membru activ
membru activ
Mesaje: 107
Membru din: 21 Feb 2008, 20:53
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de krammar » 27 Iul 2008, 20:33

Nu numai din metro si alte magazine de genu' se pot cumpara scule proaste. Un prieten si-a cumparat doua bete de crap DAM din trei bucati de la un magazin specializat in scule de pescuit din Cluj N. La pima iesire, la o agatatura, unul din cele doua bete s-a rupt de la mijloc fara sa traga de el foarte tare.

Avatar utilizator
Trofim Cristian
senior
senior
Mesaje: 170
Membru din: 17 Feb 2008, 23:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de Trofim Cristian » 30 Iul 2008, 09:12

krammar scrie:Nu numai din metro si alte magazine de genu' se pot cumpara scule proaste. Un prieten si-a cumparat doua bete de crap DAM din trei bucati de la un magazin specializat in scule de pescuit din Cluj N. La pima iesire, la o agatatura, unul din cele doua bete s-a rupt de la mijloc fara sa traga de el foarte tare.
Daca acele bete se numesc Dam Emotion....atunci nu e deloc de mirare.Eu anul trecut am reusit sa rup 2 bete din 5 :(
C.S Green Lake

Avatar utilizator
mini_mic
site team
site team
Mesaje: 412
Membru din: 21 Noi 2007, 23:04
Localitate: Craiova

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de mini_mic » 12 Aug 2008, 17:13

Trofim Cristian scrie:Daca acele bete se numesc Dam Emotion....atunci nu e deloc de mirare.Eu anul trecut am reusit sa rup 2 bete din 5 :(
Tocmai am reusit sa rup si eu batul meu de spin; era Dam Emotion. Oricum tind sa cred ca a fost vina mea deoarece era malul inalt si aveam un avat de vreo 3 kg pe care il pusesem cu botul pe malul de jos. Incercand sa cobor malul si sa apuc pestele mi-a crapat varful.

Avatar utilizator
ADRYAN1981
utilizator
utilizator
Mesaje: 33
Membru din: 02 Sep 2008, 15:18

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de ADRYAN1981 » 12 Sep 2008, 21:26

-buna , vis avis de cele de mai sus si e strict parerea mea personala:
Nu va recomandat sa cumparati articole de pe"asa zisele "magazine "' pe net dedicate pt ca eu am avut niste experiente mai neplacute cu ei : am asteptat vreo 2 spt. dupa colet , nu mi au trimis tot ce vroiam , mi au facturat articole pe care nu le am primit iar multe din articole sunt mai ieftine in magazine reale daca sti unde sa cauti si le si vezi.
-una peste alta nu cred ca o sa mai comand de pe net cel putin nu de pe site-uri romanesti!

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de george-alexandru » 12 Sep 2008, 23:41

ADRYAN1981 scrie:-buna , vis avis de cele de mai sus si e strict parerea mea personala:
Nu va recomandat sa cumparati articole de pe"asa zisele "magazine "' pe net dedicate pt ca eu am avut niste experiente mai neplacute cu ei : am asteptat vreo 2 spt. dupa colet , nu mi au trimis tot ce vroiam , mi au facturat articole pe care nu le am primit iar multe din articole sunt mai ieftine in magazine reale daca sti unde sa cauti si le si vezi.
-una peste alta nu cred ca o sa mai comand de pe net cel putin nu de pe site-uri romanesti!

Ar fi bine ca parerea ta sa fie insotita si de un nume ceva pt ca nu merita sa generalizezi deoarece orice padure are uscaturile ei.
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
old_radu
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 09 Feb 2008, 21:45
Localitate: Baia Mare

Re: Nu aruncati banii degeaba

Mesaj de old_radu » 15 Sep 2008, 09:50

"Nu trage , dom' Semaca !"... :lol: :D :lol:
ADRYAN1981 scrie:... e strict parerea mea personala...
...poate se mai intampla si nereguli (greseli),dar eu nu am patit si sunt de parere ca puteti comanda produse prin internet (cel putin pentru pescuit) :wink:

Fir intins ! tuturor. :wink:
GO FOR SPINNING ! ! !

Scrie răspuns

Înapoi la “De evitat”