Iesire pe balta .

Moderator: mini_mic

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Somogyi Antal
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 25 Sep 2013, 17:27

Iesire pe balta .

Mesaj de Somogyi Antal » 25 Sep 2013, 17:31

Buna ziua dragi colegi , pe saptamana viitoare ( vineri-sambata-duminica) planuiesc o iesire pe balta .
Cum eu sunt doar incepator la pescuitul crapului , doresc cateva sfaturi .

O sa folosesc 3 lansete , ca momeala pe firul de par o sa folosesc porumb preparat de mine : porumb din acest an ,
fiert si pus in 3 borcane , intrun borcan am pus aroma de capsuni , in cealalta aroma de capsuni si miere , si in ultimu
tuica , aroma de capsuni , si de miere .

Pellete de ma maros cu gust de capsuni si de vanilie .

Ca nada m-am gandit sa folosesc : 1 kg de ttx, 300-400 de grame de spartura de porumb , 1 kg maros mix de capsuni ,
200 gm de canepa fiarta , 100 grame de seminte de anason. si aditiv de la benzar mix de capsuni .

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Iesire pe balta .

Mesaj de florentiniuga » 27 Sep 2013, 00:50

In primul rand, un pic de atentie pe viitor unde deschizi un topic, pentru ca aici e sectiunea concursurilor. Trecand insa peste asta, ce vrei sa afli de fapt? Vad ca nada si momeala ti le-ai ales. Alte date despre locul unde te duci, ce peste este acolo, durata partidei... etc. nu ne-ai dat, asa ca noi ce am mai putea spune?
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Veteran
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Apr 2012, 02:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Iesire pe balta .

Mesaj de osc1or » 27 Sep 2013, 08:28

Nici eu nu inteleg care este exact scopul acestui topic, dar din ce am citit, pare ca ai foarte putina nada pt o partida de 3 zile.
Cred ca iti trebuie minim 10 kg ground bait pt 3 zile pt nadire.
Critic echilibrat

Scrie răspuns

Înapoi la “Stationar”