Pescuit de primavara

lansetistii, de la carpfishing la feeder

Moderator: gor965

gor965
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5455
Membru din: 20 Noi 2007, 20:17
Localitate: Calarasi
Contact:

Re: Pescuit de primavara

Mesaj de gor965 » 28 Feb 2009, 22:40

Dan Pescarul scrie:Este platica toata ziua, dar mai greseste si omul, ........
:)) :)) :)) ......... =)) =)) =))
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!

Imagine

Avatar utilizator
stefanflorin
Veteran
Veteran
Mesaje: 762
Membru din: 20 Noi 2007, 01:00
Localitate: Departe de casa

Re: Pescuit de primavara

Mesaj de stefanflorin » 28 Feb 2009, 22:49

hahaha Dane ne-ai facut sa radem :))
Work is for people who can't fish!

Avatar utilizator
eugen
senior
senior
Mesaje: 250
Membru din: 10 Mar 2008, 09:31

Re: Pescuit de primavara

Mesaj de eugen » 28 Feb 2009, 22:54

Eu sunt putin miop si m-a furat peisajul cu lebedele(deformare profesionala, eu stand o perioada in Austria :D) de am confundat pestii. :)

Scuze.

Avatar utilizator
mircea13
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 02 Ian 2008, 16:40
Localitate: iasi

Re: Pescuit de primavara

Mesaj de mircea13 » 04 Mar 2009, 19:11

Salut. Nicu Sarpe, Imaginile sunt relativ frumoase(tremurate) dar lipseste subiectul principal Pestele ! Persevereaza si nu te da batut numa asa vei avea peste si imagini frumoase.Numai bine. Mircea13 :-h
Am dreptul sa am alta parere decat dvstra!

Avatar utilizator
RaPpSodIq
membru activ
membru activ
Mesaje: 96
Membru din: 15 Mar 2008, 12:29
Localitate: Alba Iulia

Re: Pescuit de primavara

Mesaj de RaPpSodIq » 05 Mar 2009, 19:53

Foarte frumos, si eu visez de mult la un pescuit la platica, dar nu stiu unde ash putea prinde asha ceva...
Fire intinse la toata lumea!
Eu ii vreau, dar ei.....mai greu

Avatar utilizator
nicusarpe
utilizator
utilizator
Mesaje: 22
Membru din: 27 Ian 2009, 01:43

Re: Pescuit de primavara

Mesaj de nicusarpe » 06 Mar 2009, 21:25

o sa prind si peste la urmatoarele partide ...fire intinse tuturor
Esox Club

Avatar utilizator
tavita
junior
junior
Mesaje: 1
Membru din: 05 Mar 2009, 18:43

Re: Pescuit de primavara

Mesaj de tavita » 07 Mar 2009, 13:38

nu stiu daca este vre o balta in care sa se prinda peste calumea la inceputul sezonului dar eu ati doresc fir intins

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Pescuit de primavara

Mesaj de timer » 08 Mar 2009, 10:41

Ieri,ca un preambul la ziua de 9Martie(a barbatilor) mi-am facut un mic cadou:o iesire la pescuit..Prima locatie-Fantanele(Dj)..Am stat pana la ora 10..cand au venit doi mameluci(paznici) si au zis ca din ziua respectiva se plateste taxa(50 ron)..Mai trecusera pe acolo de doua ori si n-au zis nimic,referitor la taxare(pana ieri nu s-a platit) .Ne-am suparat,le-am zis ca puteau sa spuna la prima ora,cand au trecut pe langa noi,asa ca am strans si am plecat la Bistret..Sa nu uit..La Fantanele am prins doar un carasel la lanseta..Am incercat si cu o prajina de 7m(cumparata acum o sapt) care s-a rupt la prima mea lansare..Bine ca-i in garantie...La Bistret ,am dat vis-a-vis de cariera ,pe canal...Am incercat cu tot felul de momeli-mamaliga,viermusi,rama..Cativa carasei ca degetul de mari si ghiborti..Un singur ciortan ratacit(cam de 700g) la un vecin, in dreapata mea...Cam asta a fost..Fir intins! :-w

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Pescuit de primavara

Mesaj de timer » 15 Apr 2009, 13:07

Sa-mi tineti pumnii…!Maine merg la pescuit la Leu(balta mica)..Taxa bunicica-10 lei(cred ca nici peste nu da)…Facui mamaliga cu miere si faina ,amestecata cu canepa fiarta(nu indiana,mey)..Cumparai viermisori(o cur..tiuta) inca o cur..tiuta de rame si un borcan cu porumb conservat…Sunt al reacu,deci..Fir intins,timer!
ps/La Fantanele acu' o sapt. am prins un ...carasel...si-un rac :-w

Avatar utilizator
cosmake
senior
senior
Mesaje: 245
Membru din: 13 Dec 2008, 20:20
Localitate: Craiova

Re: Pescuit de primavara

Mesaj de cosmake » 15 Apr 2009, 14:15

Sa ne spui si noua ce ai facut ca daca se poate pescui in prohibitie as merge si eu marti ca sint liber

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Pescuit de primavara

Mesaj de timer » 17 Apr 2009, 09:33

cosmake scrie:Sa ne spui si noua ce ai facut ca daca se poate pescui in prohibitie as merge si eu marti ca sint liber
Balta frumoasa ,dar pacat ca nu-i bine gestionata..(primaria din Leu se ocupa).In plus,e doar la 20 Km de Craiova...N-am prins decat 1Kg de carasel(o ora a tras mai bine) ,unul la lanseta ,restul la prajina..E o balta de caras,dar bucati ,chiar mai mici de palma..Ciortan n-am auzit ca s-ar prinde..Taxa e de 10Ron...Din 18 Apr. inchide primaria pescuitul ,pe timpul prohibitiei..Cam asta,fir intins! :-w

Avatar utilizator
timer
Veteran
Veteran
Mesaje: 1396
Membru din: 14 Ian 2008, 09:29

Re: Pescuit de primavara

Mesaj de timer » 17 Apr 2009, 13:54

timer scrie:
cosmake scrie:Sa ne spui si noua ce ai facut ca daca se poate pescui in prohibitie as merge si eu marti ca sint liber
Balta frumoasa ,dar pacat ca nu-i bine gestionata..(primaria din Leu se ocupa).In plus,e doar la 20 Km de Craiova...N-am prins decat 1Kg de carasel(o ora a tras mai bine) ,unul la lanseta ,restul la prajina..E o balta de caras,dar bucati ,chiar mai mici de palma..Ciortan n-am auzit ca s-ar prinde..Taxa e de 10Ron...Din 18 Apr. inchide primaria pescuitul ,pe timpul prohibitiei..Cam asta,fir intins! :-w
Scuze,se-nchide pescuitul pe data de 21 Aprilie...Mea culpa!

Avatar utilizator
ladau_alex
membru activ
membru activ
Mesaje: 52
Membru din: 14 Apr 2009, 10:39
Localitate: Arad
Contact:

Re: Pescuit de primavara

Mesaj de ladau_alex » 17 Apr 2009, 14:41

Ieri 17.04 am fost pe crisul alb in zona Varsand si am prins la rame si viermi carasi frumusei dar parca erau mortzi:)) nici nu vedeam cand tragea am mai prins lipusi la carlig mic si fir de 14 si surpriza cea mare a fost prinderea unui ciortn la buchet de rame:D bine este adevarat k ieri au fost afar vreo 25 de grade

Scrie răspuns

Înapoi la “Pescuitul la crap, fitofag si caras”