Recomandare feeder

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
frostyrca
membru activ
membru activ
Mesaje: 60
Membru din: 25 Mar 2009, 18:32

Recomandare feeder

Mesaj de frostyrca » 07 Oct 2013, 21:52

Salut,

As dori sa achizitionez un bat+mulineta de feeder, bugetul din pacate nu este unul foarte mare asa ca am rugaminte sa imi recomadati unul din urmatoarele sau unul pe care il folositi voi si sunteti multumiti:

a) lanseta Rubin Feeder este echilibrata cu o mulineta Carp Expert Feeder , care beneficiaza de 6+1 rulmenti, plasati in punctele cheie ale angrenajului.Setul mai contine o rola de fir Carp Expert Feeder Sinking de 150 m, un plic de carlige Diamond, o penseta de 18 cm dar si o valigeta pentru depozitarea accesoriilor necesare acestei tehnici.

b) feeder Carp Hunter (dotata cu doua varfuri de rezerva) si o mulineta (cu tambur de rezerva) cu frana de atac Carp Hunter Feeder Runner

c) lanseta Excalibur Carp Feeder 3,60 (compozitie Carbon IM8) cu trei varfuri de puteri diferite si mulineta Carp Expert Feeder Gulp 60 cu 6+1 rulmenti .si un tambur de rezerva.

Multumesc,

Avatar utilizator
bogdanmat
utilizator
utilizator
Mesaje: 37
Membru din: 06 Ian 2010, 13:01

Re: Recomandare feeder

Mesaj de bogdanmat » 08 Oct 2013, 09:52

Detin un Rubin feeder 3.60m. Are 2 vf unul rosu si unul verde neinscriptionate, cel rosu este mai rigid. Amandoua sunt de fibra de sticla si le-am aproximat la 1oz si la 2 oz. Lanseta are o actiune progresiva cu partea de vf destul de moale. Pt un pescuit universal la peste mic este ok. Vf semnalizeaza trasaturile carasilor mici si ale platicilor fara probleme. Poti scoate crap de 2-3 kg. Recomand cosulete de maxim 60-70gr cu tot cu nada.
Personal sunt multumit de ea, o am de 3 ani si am folosit-o atat pe balta cat si pe rau.
Despre Excalibur nu stiu nimic decat vizual. Nu am pescuit cu ea. Am vazut doar ca are un design mai interesant. Cred ca este cam acelasi lucru cu Rubin. Carp Hunter nu o cunosc decat vizual insa mi se pare inferioara fata de celelalte.
Referitor la mulinete am retineri.

Avatar utilizator
frostyrca
membru activ
membru activ
Mesaje: 60
Membru din: 25 Mar 2009, 18:32

Re: Recomandare feeder

Mesaj de frostyrca » 10 Oct 2013, 19:10

Multumesc, de cumparat o sa o fac la iarna poate prind o oferta mai buna.

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”