Lansete si mulinete FL

Moderatori: gor965, florentiniuga

Scrie răspuns
Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Lansete si mulinete FL

Mesaj de costelino » 06 Mar 2009, 21:39

Va rog sa ma ajuta-ti cu o informatie.Vreau sa cumpar datorita bugetului restrans mulinete si lansete FL.
Este prima oara cand aud de aceasta firma si nu-mi spune mare lucru.Are cineva lansete sau mulinete de acest gen?
Daca da,ce-mi pute-ti spune despre ele.Raport calitate/pret,stiti voi.
Multumesc

p.s.
Mulineta OKUMA LONGBOW LB60 ,merita?

Avatar utilizator
Butaru Gabriel
Veteran
Veteran
Mesaje: 688
Membru din: 12 Sep 2008, 21:04

Re: Lansete si mulinete FL

Mesaj de Butaru Gabriel » 07 Mar 2009, 00:09

Mulineta Okuma Longbow 60 cam mica dar este buna, pentru Dunare un domn moderator dupa acest site recomanda un 65 si are dreptate, dar pentru balta eu recomand ceva mai mare ;)

Avatar utilizator
freeman2008
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 14 Iul 2008, 00:01
Localitate: bucuresti

Re: Lansete si mulinete FL

Mesaj de freeman2008 » 07 Mar 2009, 01:54

costelino scrie:Va rog sa ma ajuta-ti cu o informatie.Vreau sa cumpar datorita bugetului restrans mulinete si lansete FL.
Este prima oara cand aud de aceasta firma si nu-mi spune mare lucru.Are cineva lansete sau mulinete de acest gen?
Daca da,ce-mi pute-ti spune despre ele.Raport calitate/pret,stiti voi.
Multumesc

p.s.
Mulineta OKUMA LONGBOW LB60 ,merita?

salut
nu stiu ce fel de bat sau mulineta ai vazut tu...chinezii de la FL produc multe modele de bete si mulinete ....
am avut si am scule de la FL ...am avut mulinete si inca mai am bete fl powerspin 300 ...bete foarte bune si cu un raport calitate pret foarte bun....nu prea am fost multumit de mulinete ( arunca un ochi la mulinetele Tokushima daca intradevar cauti ceva mai ieftin) insa betele le recomand cu placere la toti care i aud ca vor bete de 3 metri...din ce stiu eu pretul unui bat powerspin 300 este intre 40 si 60 de roni la ora actuala....totusi daca te intereseaza bete la 3.60 sau chiar 3.90 , din ce am auzit si discutat cu pescari mai dibaci decat mine , am ajuns la concluzia ca nu se merita ...parerea mea...daca vrei bete de crap de 3.60 sau 3.90 axeaza te pe altceva , sau mai stange bani ca sa iei ceva bun...conform proverbului "omul sarac nu-si permite lucruri ieftine"
referitor la mulinetele FL ia-ti OKUMA ;)

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: Lansete si mulinete FL

Mesaj de costelino » 07 Mar 2009, 10:08

Multam domnilor,
Sa inteleg din asta ca raportul pret/calitate da cu minus?

Avatar utilizator
saryi
membru activ
membru activ
Mesaje: 55
Membru din: 22 Noi 2008, 16:57
Localitate: constanta
Contact:

Re: Lansete si mulinete FL

Mesaj de saryi » 07 Mar 2009, 16:17

exista riscul ca dupa foarte putin timp sa ajungi la concluzia ca doar ai pierdut niste bani...mai bine faci un efort si iei ceva mai bun din prima si sigur iesi mai castigat. Asta nu inseamna ca ai nevoie neaparat de lansete de 1500 ron bucata...eu am ales de ex lansete sert karax si mulinete okuma powerline.

Avatar utilizator
freeman2008
utilizator
utilizator
Mesaje: 38
Membru din: 14 Iul 2008, 00:01
Localitate: bucuresti

Re: Lansete si mulinete FL

Mesaj de freeman2008 » 08 Mar 2009, 00:17

costelino scrie:Multam domnilor,
Sa inteleg din asta ca raportul pret/calitate da cu minus?

nu neaparat...inca nu ai specificat ce model de mulineta si ce model de bat te-ar interesa...de 3 m 3.60....3.90 mulineta normala sau cu tambur long cast...etc

Avatar utilizator
daniche
utilizator
utilizator
Mesaje: 35
Membru din: 11 Ian 2010, 14:09

Re: Lansete si mulinete FL

Mesaj de daniche » 11 Ian 2010, 14:26

[quote="costelino"]Va rog sa ma ajuta-ti cu o informatie.Vreau sa cumpar datorita bugetului restrans mulinete si lansete FL.
Este prima oara cand aud de aceasta firma si nu-mi spune mare lucru.Are cineva lansete sau mulinete de acest gen?
Daca da,ce-mi pute-ti spune despre ele.Raport calitate/pret,stiti voi.
Multumesc

De ce nu incerci lansete tokushima de 3.00 m ? au un raport calitate pret excelent . iti spun din proprie experienta si eu am 3 buc la 3.00m si sunt multumit de ele . le folosec cu mulinete tot tokushima (primax 4000) si sunt ok .

Scrie răspuns

Înapoi la “Undite si lansete”