Emisiunea din 28.02.2009

orice idee este binevenita

Moderatori: Qnyx, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Emisiunea din 28.02.2009

Mesaj de costelino » 01 Mar 2009, 11:19

Buna ziua Florentin,
Se poate macar pentru 2-3 zile ca emisiunea din 28.02 sa fie disponibila in arhiva pentru a fi descarcata?
Multumesc anticipat

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: Emisiunea din 28.02.2009

Mesaj de costelino » 01 Mar 2009, 11:55

Apropo,adresa magazinului din emisiune?

Avatar utilizator
julian mihai
senior
senior
Mesaje: 151
Membru din: 28 Oct 2008, 16:13

Re: Emisiunea din 28.02.2009

Mesaj de julian mihai » 01 Mar 2009, 12:05

costelino scrie:Apropo,adresa magazinului din emisiune?
Strada se numeste Aurel Vlaicu,perpendicular cu Stefan cel Mare chiar in dreptul stadionului Dinamo.
Numarul 126, cum intri din Stefan cel Mare magazinul este pe partea stanga intr-o curte
FairPlay Team

Avatar utilizator
costelino
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 05 Iul 2008, 15:35
Localitate: Aproape de Buc.

Re: Emisiunea din 28.02.2009

Mesaj de costelino » 01 Mar 2009, 12:14

Multam,Mihai

Avatar utilizator
LARY
Veteran
Veteran
Mesaje: 1390
Membru din: 22 Iun 2008, 18:13
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Emisiunea din 28.02.2009

Mesaj de LARY » 01 Mar 2009, 13:34

Si o intrebare pentru cei ce folosesc pelete.
Pe o balta care se pescuieste cu porumb, peletele au acelasi rezultat???????? :?: :?:
Eu cred ca nu, cred ca peletele sunt eficiente atunci cind pescuiesti la boilies pe o balta pescuita cu boilies.
Cel putin asa cred, cu toate ca nu prea am folosit pelete. :-??
Tel0762.865.274

Avatar utilizator
george-alexandru
Veteran
Veteran
Mesaje: 765
Membru din: 26 Noi 2007, 15:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Emisiunea din 28.02.2009

Mesaj de george-alexandru » 01 Mar 2009, 14:23

peletele sunt eficiente si pe o balta pescuita cu porumb plus ca sunt acceptate mai usor fata de un boilies.
George Alexandru
Presedinte CS.Green Lake
Brand Manager-4Carp
mail - greenlaketeam@yahoo.com
Imagine

Avatar utilizator
mircea13
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 02 Ian 2008, 16:40
Localitate: iasi

Re: Emisiunea din 28.02.2009

Mesaj de mircea13 » 06 Mar 2009, 11:56

Salut.Consider ca pentru exemplificarea modului in care se dizolva peletele ar fi bine sa puneti in niste pahare mai multe tipuri de pelete ca sa putem vedea si face diferenta. Nu toti pescarii au posibilitatea sa cumpere toate tipurile de pelete care sa gasesc in comert pentru a le incerca. Dvstra aveti aceasta posibilitate de a le procura pe toate si mai ieftin decat noi. Pe viitor pentru exemplificari de carlige folositi bucati mici de carton alb sau coala de hartie alba de scris care contrasteaza mult mai bine decat palma.In emisiune ati prezentat numai un singur tip de carlig legat pentru viitor ar fi bine sa prezentati mai multe tipuri de carlige gata legate pentru ca noi sa putem face diferenta. Ati omis sa spuneti cum se numesc carligele prezentate pe tip de carlige pentru ca noi cand mergem la magazin sa stim cum sa cerem de la vanzator carligul dorit de noi.Cand prezentati un produs ar fi foarte bine daca pe ecran ar aprea scris numele acelui produs spun aceasta deoarece sunt situatii cand nu se intelege foate precis numele produsului (unele denumiri se scriu intr-un fel si se pronunta in alt fel) In rest felicitari pentru emisiune si va rog sa continuati ca sunt multe de invatat c hiar si pentru cei care se dau rotunzi ca le stiu pe toate. S-auzim numai de bine. Mircea 13 :-h
Am dreptul sa am alta parere decat dvstra!

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Emisiunea din 28.02.2009

Mesaj de florentiniuga » 06 Mar 2009, 16:41

Domnu' Mircea, aveti pile la CNA? Sau imi platiti amenda pentru reclama mascata? OTV-ul nu e TVR. Pentru orice rahat platesc.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
mircea13
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 02 Ian 2008, 16:40
Localitate: iasi

Re: Emisiunea din 28.02.2009

Mesaj de mircea13 » 06 Mar 2009, 18:34

Salut.Pe viitor nu o sa va mai scriu nimic. Regret ca nu pot sterge ce am scris mai sus. Mircea13
Ultima oară modificat 06 Mar 2009, 18:39 de către mircea13, modificat 1 dată în total.
Am dreptul sa am alta parere decat dvstra!

Avatar utilizator
Qnyx
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 1257
Membru din: 25 Ian 2008, 20:30
Localitate: London - UK / Bucuresti
Contact:

Re: Emisiunea din 28.02.2009

Mesaj de Qnyx » 06 Mar 2009, 18:37

florentiniuga scrie:.....amenda pentru reclama mascata....
Nada si momeli de pescuit
pescuitmania xxx pescuitul crap

Avatar utilizator
Vlad Pavlovici
Partener
Partener
Mesaje: 91
Membru din: 05 Feb 2009, 21:29

Re: Emisiunea din 28.02.2009

Mesaj de Vlad Pavlovici » 06 Mar 2009, 22:23

mircea13 scrie:Salut.Consider ca pentru exemplificarea modului in care se dizolva peletele ar fi bine sa puneti in niste pahare mai multe tipuri de pelete ca sa putem vedea si face diferenta.
Mircea, sigur ca se puteau exemplifica si modalitatile de dizolvare ale unor pelete, dar nu toate peletele de CSL sau de peste se dizolva la fel. Ideea pe care am vrut s-o transmit este ca, indiferent ce pelete ia pescarul, trebuie sa le testeze, ca sa stie ce foloseste.
mircea13 scrie: Nu toti pescarii au posibilitatea sa cumpere toate tipurile de pelete care sa gasesc in comert pentru a le incerca. Dvstra aveti aceasta posibilitate de a le procura pe toate si mai ieftin decat noi.
Nimeni nu cumpara toate tipurile de pelete si nici nu e cazul. Recomandarea mea subiectiva este sa incerci peletele facute de firme cu reputatie si sa alegi pelete cu profil natural si fara arome chimice. De asemenea, sa distingi intre pelete rapide si pelete lente, in functie de contextul in care urmeaza sa le folosesti.

Daca vrei recomandari pentru un anumit tip de pelete, poti sa intrebi pe forum sau sa-mi scrii direct, daca crezi ca-ti pot fi de folos. Sincer, cand ai posibilitatea sa iei legatura foarte usor cu o multime de surse de informatie (inclusiv cu marii producatori), nu vad ce motive de nemultumiri mai poti avea. Niciodata n-a fost mai multa informatie pe piata ca acum.
mircea13 scrie: Ati omis sa spuneti cum se numesc carligele prezentate pe tip de carlige pentru ca noi cand mergem la magazin sa stim cum sa cerem de la vanzator carligul dorit de noi.Cand prezentati un produs ar fi foarte bine daca pe ecran ar aprea scris numele acelui produs spun aceasta deoarece sunt situatii cand nu se intelege foate precis numele produsului.
Nu e vorba de omisiune. In primul rand, nu e permisa difuzarea marcilor, iar in al doilea rand vreau sa se inteleaga principiul, nu sa trimit lumea la un produs anume. Am vorbit despre forma carligelor si despre informatia pe care ti-o da ea. Sunt teorii care se aplica oricarui carlig, indiferent de marca si de model. Vrei un peste sau vrei sa inveti sa pescuiesti?

Avatar utilizator
florentiniuga
Master Admin
Master Admin
Mesaje: 4649
Membru din: 19 Noi 2007, 22:04
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Emisiunea din 28.02.2009

Mesaj de florentiniuga » 07 Mar 2009, 13:16

mircea13 scrie:Salut.Pe viitor nu o sa va mai scriu nimic. Regret ca nu pot sterge ce am scris mai sus. Mircea13
Poti sa scrii linistit ca nu te-am apostrofat ci am vrut doar sa intelegi ca nu pot chiar daca vreau. In schimb poti afla de aici marcile, insa Vlad ti-a raspuns destul de complet ce vroia sa transmita telespectatorilor.
Oricum, cine intra in magazin la Big Fish poate sta de vorba cu Vlad sau Marian si sigur va primi toate informatiile pe care le solicita.
Ne intalnim si pe Facebook

Imagine

Avatar utilizator
gimi_mures
senior
senior
Mesaje: 295
Membru din: 30 Oct 2008, 18:33
Localitate: Tg Mures

Re: Emisiunea din 28.02.2009

Mesaj de gimi_mures » 07 Mar 2009, 13:53

Buna ziua.Pe viitor daca se poate sa se prezinte tipul de carlig care poate fi folosit la un anumit tip de montura (recomandabil) si nu in ultimul rand legatura dintre marimea boiliesului si a carligului.(pentru incepatori ca mine :)
Prinde si Elibereaza

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii, propuneri, intrebari legate de web-site si TV”